Pašto sistema

Vėl apie legendinį olimpinį mačą Sakartvelas – Lietuva, Batumis-2018

Prieš pat Šv.Velykas Lietuvos šachmatų mokyklos direktorius IO Donatas Pilinkus, atsižvelgdamas į LŠM jaunųjų šachmatininkų ir jų šeimų pageidavimus, eilinėje LŠM laidoje kalbino daugkartinį Lietuvos čempioną, ŠK „Margirio” pirmininką Šarūną Šulskį. Daugelis jaunųjų šachmatininkų, domėdamiesi savo trenerio sportiniais pasiekimais ir biografija, internete nuolat užtinka pagarsėjusią jo partiją prieš kartvelų lyderį Baadur Džobavą, žaistą gana neseniai, paskutinėje tikroje akistatinėje olimpiadoje Sakartvele, Batumyje 2018 m.

Vyksta 43-iosios Šachmatų olimpiados atidarymas (Batumi, 2018m.)

Ši partija buvo smarkiai patraukusi pasaulinės šachmatų žiniasklaidos dėmesį labai originalia debiutine traktuote, žūtbūtiniu aršiu susirėmimu vidurio žaidime, kur Š.Šulskis sukrovė daugybę aukų, nuožmiai persekiodamas Baadur’o karalių ir dramatiška partijos kulminacija jau antrosios laiko kontrolės metu. Čia verta paminėti, kad praeitoje Šachmatų olimpiadoje Baku, 2016m. B.Džobava buvo laimėjęs aukso medalį asmeninėje 1-osios lentos įskaitoje, todėl jo pasirodymas Batumio olimpiadoje buvo sekamas „lyg po padidintu stiklu”. Ši partija, lydima Š.Šulskio komentarų, pasirodė žinomiausio pasaulyje šachmatų žurnalo „New in Chess” puslapiuose, Serbijoje leidžiamame „Šachmatų informatoriuje”, o taip pat ją galima rasti komentuotą visų pasaulio pakraščių šachmatų komentatorių ir gerbėjų medijose.

Iki šiol Š.Šulskis pats nedarė garsinių šios partijos įrašų nei lietuvių, nei kitomis kalbomis, palikdamas šį malonumą kitiems šachmatų gerbėjams plačiame margame pasaulyje. Praėjus 3 metams nuo Sakartvelo – Lietuvos olimpinio mačo Batumyje, o partijos kibirkštėlėms per interneto medijas pasiekus jaunųjų šalies moksleivių protus ir širdis, Š.Šulskis LŠM laidoje „Lietuvos rinktinė Šachmatų olimpiadoje : partijos analizė” sutiko pakomentuoti šią partiją, atskleidžiant jos raidą „iš pačio autentiškiausio šaltinio”.

Patogumo dėlei atsivertęs 2018m. „New in Chess” 7 numerį, kur patalpinti B.Džobava – Š.Šulskis partijos ėjimai ir ją lydintys Š.Šulskio komentarai, ŠK „Margirio” pirmininkas perspėjo klausytojus, kad jie nepadarytų klaidos, vertindami šią partiją tik kaip asmeninę B.Džobavos – Š.Šulskio akistatą. Būtent ši klaida dažnai lydėdavo tarptautinius medijų komentatorius, iškreipdama komentarų eigą ir palikdama už borto įspūdingiausius šoninius variantus. „Ši partija,- pabrėžė Š.Šulskis, neatsiejama nuo bendro Sakartvelo – Lietuvos mačo konteksto, o mano rizikingi sprendimai buvo stipriai sąlygoti noro padėti jaunai Lietuvos rinktinei garbingai kovoti su aiškiais mačo favoritais ir publikos numylėtiniais Sakartvelu”.

Skaitytojams priminsime, kad šis 2018m. olimpinis mačas po dramatiškos ir įtemptos kovos baigėsi Lietuvos pergale 3:1.

Šachmatų olimpiada, Batumi

IV ratas, 2018.09.27

Mačas14            SakartvelasReit.50            LietuvaReit.1 : 3
13/1GMDžobava, Baadur (b)2634GMŠulskis, Šarūnas (j)25250 – 1
13/2GMMchedlišvili, Mikheil (j)2607IMLaurušas, Tomas (b)2484½ – ½
13/3GMČeparinov, Ivan (b)2715IMStremavičius, Titas (j)2467½ – ½
13/4GMDžošua, Davit (j)2590GMMališauskas, Vidmantas (b)24430 – 1

D.Pilinkaus ir Š.Šulskio vaizdo įrašas „Lietuvos rinktinė šachmatų olimpiadoje: partijos analizė”

Lietuvos šachmatų mokyklos (LŠM) svetainė

Kitas D.Pilinkaus ir Š.Šulskio videoįrašus jauniesiems šachmatininkams galite rasti čia

„Almighty Chess” videoįrašas „Another Wild Wild Game, Jobava vs Sulskis, Chess Olympiad 2018”

2018m. ŠK „Margirio” straipsnis ” Olimpiada Batumyje : vyrai parbloškia šeimininkų Sakartvelo rinktinę!”

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.