Pašto sistema

Baigtas Aido Labucko atminimo nuotolinio žaibo turnyras : lentelė 04.24

Aidas Labuckas (1968-2013) varžybose Kauno įgulos karininkų ramovėje
 • Tarptautinis meistras Aidas Labuckas (1968-2013) iš Jonavos buvo Kauno ŠK „Margirio“ nariu nuo pat klubo įsteigimo pradžios 1993m. Visapusiškai pašventęs gyvenimą šachmatams, Aidas labai mėgo žaibo šachmatus, kuriais „nužaibavo“ daugybę gyvenimo valandų „Margirio“ klube ir kitur Lietuvoje.

ŠK „Margiris“ 2014-2018m. surengė 5 A.Labucko atminimo greitųjų šachmatų turnyrus Kaune, tačiau iki šiol dar nerengė Aido labai mėgto žaibo šachmatų varžybų, skirtų jam prisiminti.

 • Rengėjai : Kauno ŠK „Margiris“ su a.a. Aido Labucko šeimos pritarimu
 • Covid-19 pandemija ir nuotolinė varžybų forma: “Margirio“ šachmatų klubas laiko įprastus akivaizdinius-kontaktinius šachmatus tikriausia ir sportiškiausia šachmatų forma. Būtent taip rungtyniaudavo A.Labuckas.Akivaizdinių šachmatų partijos metu savo darbą kokybiškai gali atlikti varžybų teisėjas, stebintis žaidėjų elgesį betarpiškai iš arti.

Tačiau dėl šalyje galiojančio karantino ir griežtų ribojimų akivaizdinėms  varžyboms šis atminimo turnyras bus vykdomas nuotoliniu būdu chess.com serveryje.

 • Varžybų vieta ir laikas. A.Labucko atminimo nuotolinio žaibo turnyras vyks Chess.com serveryje, ŠK „Margirio“ klube. Turnyro data : penktadienis, 2021 m. balandžio 23d. Pradžia: 20.00. Prisijungti prie turnyro klubo nariams bus galima likus valandai iki jo pradžios, t.y. nuo 19.00. Reglamentu numatomi 9 ratai žaibo kontrole 3min. partijai + 3 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą.
 • Narystė chess.com  “Margirio” klube ir turnyro dalyviai. Atminimo turnyre gali dalyvauti tik tie žaidėjai, kurie buvo patvirtinti nuotolinio chess.com „Margirio“ klubo nariais. Norint įstoti į šį klubą, reikia pateikti prašymą ŠK „Margirio“ pirmininkui Šarūnui Šulskiui, nurodant savo tikrąjį vardą, pavardę, gimimo metus, atstovaujamą miestą/kaimą bei chess.com prisijungimo vardą. Kadangi nei narystė ŠK „Margirio“ nuotoliniame klube, nei dalyvavimas turnyre nesukelia dalyviui jokių mokestinių prievolių, klubas pasilieka teisę priimti žaidėją arba atmesti jo prašymą, nebūtinai nurodant atmetimo priežastį. Kilus įtarimams dėl sukčiavimo ar nesąžiningo žaidimo, žaidėjas (-a) gali būti pašalintas iš klubo bet kuriuo metu. Asmenys, viešai žeminę/žeminantys ŠK „Margirio“ vardą, į klubą neįleidžiami arba pašalinami.
 • Prizinis fondas : 130 eurų.

I vieta – 50 E

II vieta – 30 E;

III vieta – 15 E;

moterų įskaitos I vieta – 15 E ;

I vieta moksleivių U-18 įskaitoje – 10 E;

I vieta senjorų (60m. ir vyr.) įskaitoje – 10 E.

Taškų lygybės atveju prizai nedalijami. Tarp vienodai taškų surinkusių žaidėjų pirmenybė teikiama pagal šiuos papildomus rodiklius :

 1. Bergerio kfc.(skiriamas chess.com serverio)
 2. didesnis juodaisiais žaistų partijų skaičius (skiriamas ŠK „Margirio“)
 3. didesnis iškovotų pergalių skaičius (skiriamas ŠK „Margirio“)

Žaidėjas gali pelnyti tik vieną prizą. Jeigu žaidėjas iškovoja tos pačios vertės prizą pagrindinėje ir papildomose įskaitose, jam skiriamas pagrindinės įskaitos prizas. Kitu atveju jam skiriamas didesnis prizas.

 • Galimi techniniai nesklandumai ir ribota rengėjų atsakomybė. Kadangi A.Labucko atminimo turnyro dalyviai nemoka startinio mokesčio, jie negali kelti finansinių ar kitokių pretenzijų ŠK „Margiriui“ už at(si)jungimus, ryšio trūkinėjimus, chess.com serverio sutrikimus ar panašius trikdžius, galinčius nutraukti turnyrą. Tokių trikdžių pasitaikė pirmajame bandomajame „Snaigės“ turnyre ir ŠK“Margiris“ neprisiima už juos atsakomybės.

Nutrūkus turnyrui serveryje, jo rezultatai gali būti pripažinti galutiniais, jeigu sužaista bent 2/3 partijų ir įmanoma atkurti jo lentelę. Jeigu šios sąlygos neįgyvendinamos, turnyras laikomas neįvykusiu ir bus peržaistas kitą ŠK „Margirio“ paskirtą dieną.

 • Teisėjavimo ypatumai ir Fair Play : Turnyro vyr. teisėjas Šarūnas Šulskis turi FIDE arbitro (FA) kategoriją ir sieks, kad turnyras vyktų sportiškai ir sąžiningai. Tačiau ši FA kategorija yra skirta teisėjavimui gyvųjų kontaktinių , o ne nuotolinių šachmatų renginiams. Teisėjaujant nuotolinių šachmatų varžyboms, teisėjo darbas apsunkinamas tuo, kad jis negali stebėti žaidėjų rankų, akių nei kūno kalbos. Dėl to teisėjas negali užtikrinti visiškų „Fair play“ sąlygų dalyviams.

Kilus įtarimams dėl sukčiavimo, žaidėjas pašalinamas iš klubo. Jeigu sukčiavimas bus įrodytas, žaidėjas bus pašalintas iš chess.com „Margirio“ klubo be teisės grįžti neribotą laiką, bet mažiausiai -5 metus.

Pasibaigus turnyrui, jo rezultatai automatiškai dar neįsigalioja. Jie galutinai bus patvirtinti ne vėliau kaip 24 val. po turnyro pabaigos. Toks laikotarpis bus skiriamas partijų patikrai bei nagrinėjant gautus skundus dėl įtariamo sukčiavimo partijos metu.

Visi A.Labucko atminimo turnyro dalyviai patvirtina, kad yra susipažinę su chess.com „Fair play“ kodeksu ir pasižada jo laikytis. Dalyviai sutinka, kad ŠK „Margiris“ gali naudoti jų tikrąsias pavardes viešąjai žiniasklaidai. Asmenų, nepritariančių šiuose nuostatuose išdėstytoms nuostatoms, prašome turnyre nedalyvauti.

Asistentas Matas Šulskis:   e.p.  matassulskis@yahoo.com ; chess.com prisijungimo vardas LTUMatt

Galutiniai rezultatai : 1. Tomas Laurušas 8 tšk. iš 9 gal. 2. Arturs Neikšāns 7,5 tšk. ; 3. Jūras Mickevičius – 7 tšk.

Galutinė lentelė 2021.04.24

Įrašas paskelbtas temoje Nuostatai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.