Pašto sistema

Sužaistas 27-asis NATO pajėgų šachmatų čempionatas Šrivenhame

Praėjusią savaitę Anglijos mieste Šrivenhame (angl. Shrivenham) vyko 27-asis NATO šachmatų čempionatas. Varžybos tęsėsi pagal įprastą kasmetinį karių ritmą – per 4 dienas nuo rugpjūčio 22 iki 26d. buvo sužaisti 7 ratai šveicariška sistema. Laiko kontrolė buvo taip pat kariška – 2 val. 40 ėjimų bei pusvalandis iki partijos pabaigos kiekvienam žaidėjui be nuolatinio laiko pridėjimo už kiekvieną padarytą ėjimą.

Archyvinėje ŠK „Margiris” nuotraukoje – vyksta 22-asis NATO šachmatų čempionatas (Kaunas, 2011 m.)

Buvo varžomąsi komandinėje ir asmeninėje įskaitoje. Viso į Šrivenhamą susirinko 19 NATO šalių komandų. Lietuvos kariuomenei čempionate atstovavo kapitonas Vaidotas Bublys, kapitonas Rytis Ermalis, vyr. leitenantas Gytis Šėgžda, Kęstutis Mužas, Egidijus Rolius ir Kęstutis Girdziušas.

Komandinėje įskaitoje vieta buvo nustatoma sumuojant 4 geriausiai pasirodžiusių komandos žaidėjų surinktus taškus. Penktadienį pasibaigus varžyboms paaiškėjo, kad nugalėjo Lenkijos kariškiai, surinkę 20,5 taško. Tiek pat surinko ir Vokietijos kariai, tačiau atsiliko nuo lenkų pagal papildomą Buchholco kriterijų. Trečią vietą užėmė Danija – 20 taškų.

Lietuva surinko 11 taškų ir užėmė 15-ą vietą tarp 19 NATO šalių. Pateikiame galutinę komandinę  27-ojo NATO šachmatų čempionato rikiuotę anglų kalba.