Pašto sistema

Prasidėjo 42-oji Šachmatų olimpiada Baku!

Ketvirtadienį, rugsėjo 1d. Baku (Azerbaidžanas) iškilmingu atidarymu startavo 42-oji Šachmatų olimpiada. Žaidėjai, kapitonai ir delegatai iš 176 dalyvaujančių Olimpiadoje valstybių sugužėjo į Baku Nacionalinę gimnastikos areną pasidžiaugti šventiniu vakaru. Ceremonijoje dalyvavo Azerbaidžano respublikos prezidentas Ilham Alijev‘as su žmona Mehriban Alijeva, FIDE prezidentas Kirsan Iliumžinov‘as ir kiti oficialūs asmenys.

IMG_6309_resize

Azerbaidžano sportiniai pasiekimai stilizuotai perteikiami šachmatų lentoje

Buvo iškilmingai atlikti Azerbaidžano, o vėliau FIDE himnai. Vėliau ekrane buvo demonstruojama Azerbaidžano sportinių pasiekimų, įskaitant šachmatus, apžvalga .Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkas Jakub Ejubov‘as savo kalboje pabrėžė didžiulį šalies prezidento ir jo jau mirusio tėvo indėlį į sportinės Azerbaidžano raidos plėtotę. Netrukus jis susirinkusiuosius užtikrino, kad sklandžiai Olimpiados eigai kruopščiai pasiruošta ir pareiškė, kad ši Olimpiada jos dalyvių atmintyje išliks ilgam.

IMG_6304_resize

Lietuvos delegacija stebi Olimpiados atidarymą sausakimšoje Arenoje Baku

Tuomet į sceną išėjo FIDE prezidentas Kirsan Iliumžinov‘as su nuoširdžiais sveikinimo žodžiais pagal statistiką rekordinės Olimpiados dalyviams ( joje dalyvauja 181 komanda Atvirajame ir 142 Moterų olimpiados skyriuose). Liaupsėmis apipylęs Organizacinio komiteto įdėtą triūsą, prezidentas išreiškė savo įsitikinimą, jog Olimpiada turės didžiulį pasisekimą ir paliks neišdildomą įspaudą dalyvių širdyse.

Po šių įkvepiančių žodžių Azerbaidžano prezidentas Ilham Alijev‘as paskelbė 42-ąją Šachmatų olimpiadą atidaryta!

Artistinė Atidarymo ceremonijos dalis įtraukė kultūrinio Azerbaidžano ryšio su su jūra demonstraciją, spalvingų šokių seką, kur pagrindiniais smuikais griežė personifikuotos šachmatų figūros. Vėliau prasidėjo tradicinis olimpinis šalių-dalyvių Vėliavų paradas.

IMG_6324_resize

Vyksta Vėliavų paradas

Po parado buvęs Pasaulio čempionas Vladimir Kramnik‘as ir esama Pasaulio moterų čempionė Hou Yifan buvo Olimpiados vyr. teisėjo Faik‘o Gasanov‘o paprašyti viešai traukti burtus I rato figūrų spalvų nustatymui. Kramnikas savajai Rusijos rinktinei ištraukė juodąją spalvą (šia spalva rusai žaidė I rate prie pirmosios lentos), o Hou Yifan – baltąją. Šia užduotimi pagrindinė atidarymo dalis buvo baigta ir į sceną užkopė žinomi Azerbaidžano dainininkai su specialiai Olimpiadai sukurta daina.Pasimėgavę menišku skambesiu, dalyviai ėmė skirstytis, o komandų kapitonai – rinktis į Kapitonų susirinkimą.

IMG_6278_resize

Prieš kapitonų susirinkimą – Vaidas Sakalauskas (kairėje) ir Eduardas Rozentalis (dešinėje)

Lietuvos vyrų rinktinės kapitonui Peter-Heine Nielsen‘ui dėl techninių aplinkybių vėluojant atvykti į Olimpiadą, jo pareigas laikinai perėmė rinktinės I lentos žaidėjas Eduardas Rozentalis. Lietuvos moterų rinktinei Kapitonų susirinkime atstovavo Vaidas Sakalauskas.

Penktadienį, rugsėjo 2d. 15.00 vietos laiku Baku Krištolo rūmuose prasidėjo Olimpiados I ratas. Lietuvos vyrų rinktinė (starto numeris 51) žaidė prieš mažojo Gernsio rinktinę ir laimėjo triuškinančiu rezultatu 4:0.

Lent. 141   Guernsey Reit. 51   Lietuva Reit. 0 : 4
50.1 CM
Kirby, Peter J.
2014 IM
Laurušas, Tomas
2437 0 – 1
50.2 CM
Brookfield, Toby
1909 GM
Šulskis, Šarūnas
2519 0 – 1
50.3 CM
Hale, Andrew
1940 GM
Mališauskas, Vidmantas
2434 0 – 1
50.4
Bateman, Kerry
1785
Pultinevičius, Paulius
2351 0 – 1

 

Vyrų pavyzdžiu pasekė Lietuvos moterų rinktinė, 4:0 sutriuškinusi Puertoriką.

 

Lent. 78   Puerto Rico Reit. 12   Lietuva Reit. 0 : 4
12.1 WIM
Morales Santos, Natasha
1908 IM
Daulytė, Deimantė
2421 0 – 1
12.2 WFM
Comas Colon, Rinelly M.
1773 WIM
Zaksaitė, Salomėja
2298 0 – 1
12.3 WCM
Vega Jimenez, Keyshla M.
1641 WFM
Batytė, Daiva
2189 0 – 1
12.4
Hernandez Resto, Aracelys
1314 WFM
Domarkaitė, Laima
2161 0 – 1

II Olimpiados rate , įvyksiančiame šeštadienį 15.00 vietos laiku, Lietuvos vyrai grumsis su antrąja Azerbaidžano rinktine, turinčia 28 startinį numerį. Visi penki šios Azerbaidžano rinktinės žaidėjai, įtraukiant atsarginį, yra didmeistriai. Rinktinės treneris ir kapitonas – Baku gimęs pajėgus Izraelio didmeistris Emilis Sutovskis.

IMG_6290_resize

Lietuvos čempionas Tomas Laurušas (tautiniais marškinėliais) ir Lietuvos delegacijos vadovas Raimondas Paliulionis Baku

Lietuvos merginos žais prieš australes (54 st. nr.). Dauguma Australijos žaidėjų turi tarptautinių meistrių (WIM) titulus.

Oficiali Olimpiados svetainė;

Lietuvos rinktinių žaidimą stebėti tiesioginiu laiku ir palaikyti lietuvius galima per transliacijos portalą

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.