Pašto sistema

Nuotolinis ŠK „Margirio“ žaibo turnyras „ Kovarnis“

  • Įžanga : „Margirio“ šachmatų klubas laiko įprastus akivaizdinius-kontaktinius šachmatus tikriausia ir sportiškiausia šachmatų forma. Akivaizdinių šachmatų partijos metu savo darbą kokybiškai gali atlikti varžybų teisėjas, stebintis žaidėjų elgesį betarpiškai iš arti. Teisėjaudamas nuotolinių šachmatų varžyboms, teisėjas teturi ribotą įtaką, nes negali stebėti žaidėjų rankų, akių nei kūno kalbos.
  • Covid-19 pandemija ir karantinas: Pasaulinė Covid-19 pandemija Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių sąlygojo karantino įvedimą. Įvesti griežti draudimai ir ribojimai visų sporto šakų varžyboms, kad išvengti žmonių būriavimosi. Dėl to Kauno ŠK „Margiris“ dalį varžybų laikinai vykdys nuotoliniu būdu.
  • Varžybų forma, vieta ir laikas. Nuotolinis žaibo turnyras „Kovarnis“ bus vykdomas Chess.com serveryje, ŠK „Margirio“ klube. Turnyro data : penktadienis, 2021 m. kovo 26 d. Pradžia :19.00. Prisijungti prie turnyro klubo nariams bus galima likus valandai iki jo pradžios, t.y. nuo 18.00. Reglamentu numatomi 9 ratai žaibo kontrole 3min. partijai + 2 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą.
  • Narystė chess.com  “Margirio” klube ir turnyro dalyviai. “Kovarnio“ turnyre gali dalyvauti tik tie žaidėjai, kurie buvo patvirtinti nuotolinio chess.com „Margirio“ klubo nariais. Norint įstoti į šį klubą, reikia pateikti prašymą ŠK „Margirio“ pirmininkui Šarūnui Šulskiui, nurodant savo tikrąjį vardą, pavardę, gimimo metus, atstovaujamą miestą/kaimą bei chess.com prisijungimo vardą. Kadangi nei narystė ŠK „Margirio“ nuotoliniame klube, nei dalyvavimas turnyre nesukelia dalyviui jokių mokestinių prievolių, klubas pasilieka teisę priimti žaidėją arba atmesti jo prašymą, nebūtinai nurodant atmetimo priežastį. Kilus įtarimams dėl sukčiavimo ar nesąžiningo žaidimo, žaidėjas (-a) gali būti pašalintas iš klubo bet kuriuo metu. Asmenys, viešai žeminę/žeminantys ŠK „Margirio“ vardą, į klubą neįleidžiami arba pašalinami.
  • Prizinis fondas : 100 eurų.

I vieta – kelionė į Nemuno-Neries santakos parką Kaune stebėti grįžtančių paukščių. Turnyro nugalėtojas gali atlikti šią kelionę sau patogiu metu – nebūtinai kovą ir nebūtinai 2021 metais. Kelionės ir maitinimosi išlaidoms padengti ŠK “Margiris” nugalėtojui taip pat skiria 40 E sumą;

II vieta – 20 E;

III vieta – 10 E;

moterų įskaitos I vieta – 10 E ;

I vieta moksleivių U-18 įskaitoje – 10 E;

I vieta senjorų (60m. ir vyr.) įskaitoje – 10 E.

Taškų lygybės atveju prizai nedalijami. Tarp vienodai taškų surinkusių žaidėjų pirmenybė teikiama pagal šiuos papildomus rodiklius :

  1. Bergerio kfc.(skiriamas chess.com serverio)
  2. didesnis juodaisiais žaistų partijų skaičius (skiriamas ŠK „Margirio“)
  3. didesnis iškovotų pergalių skaičius (skiriamas ŠK „Margirio“)

Žaidėjas gali pelnyti tik vieną prizą. Jeigu žaidėjas iškovoja tos pačios vertės prizą pagrindinėje ir papildomose įskaitose, jam skiriamas pagrindinės įskaitos prizas. Kitu atveju jam skiriamas didesnis prizas.

  • Galimi nesklandumai ir ribota organizatorių atsakomybė. Kadangi „Kovarnio“ turnyro dalyviai nemoka startinio mokesčio, jie negali kelti finansinių ar kitokių pretenzijų ŠK „Margiriui“ už at(si)jungimus, ryšio trūkinėjimus, chess.com serverio sutrikimus ar panašius trikdžius, galinčius nutraukti turnyrą. Tokių trikdžių pasitaikė pirmajame bandomajame „Snaigės“ turnyre ir ŠK“Margiris“ neprisiima už juos atsakomybės.

Nutrūkus turnyrui serveryje, jo rezultatai gali būti pripažinti galutiniais, jeigu sužaista bent 2/3 partijų ir įmanoma atkurti jo lentelę. Jeigu šios sąlygos neįgyvendinamos, turnyras laikomas neįvykusiu, o rengėjai neneša jokių finansinių įsipareigojimų žaidėjams.

  • Galutinės pastabos : Turnyro direktorius ir vyr. teisėjas Šarūnas Šulskis turi FIDE arbitro (FA) kategoriją ir sieks, kad turnyras vyktų sportiškai ir sąžiningai. Tačiau ši FA kategorija yra skirta teisėjavimui gyvųjų kontaktinių , o ne nuotolinių šachmatų renginiams. Dėl to turnyro direktorius negali užtikrinti visiškų „Fair play“ sąlygų dalyviams. Kilus įtarimams dėl sukčiavimo, žaidėjas pašalinamas iš klubo. Jeigu sukčiavimas bus įrodytas, žaidėjas bus pašalintas iš chess.com „Margirio“ klubo be teisės grįžti neribotą laiką, bet mažiausiai -5 metus,

Pasibaigus turnyrui, jo rezultatai automatiškai dar neįsigalioja. Jie galutinai bus patvirtinti ne vėliau kaip 24 val. po turnyro pabaigos. Toks laikotarpis bus skiriamas partijų patikrai bei nagrinėjant gautus skundus dėl įtariamo sukčiavimo partijos metu.

Visi „ Kovarnio“ turnyro dalyviai patvirtina, kad yra susipažinę su chess.com „Fair play“ kodeksu ir pasižada jo laikytis. Dalyviai sutinka, kad ŠK „Margiris“ gali naudoti jų tikrąsias pavardes viešąjai žiniasklaidai. Asmenų, nepritariančių šiuose nuostatuose išdėstytoms nuostatoms, prašome turnyre nedalyvauti.

Asistentas Matas Šulskis:   e.p.  matassulskis@yahoo.com ; chess.com prisijungimo vardas LTUMatt

Įrašas paskelbtas temoje Nuostatai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.