Pašto sistema

Arturs Neikšāns: „Žaiskite garbingai ir gerbkite savo varžovus!”

Šiuo metu, kada sportinių-kontaktinių šachmatų varžybos sustabdytos, o visi renginiai vyksta internetu, Rygos didmeistris ir jaunimo treneris Arturs Neikšāns, praeityje atstovavęs ir Kauno ŠK „Margiriui“, youtube.com kanalu įrašė įtaigų kvietimą jauniesiems šachmatininkams žaisti garbingai, vertinti save, gerbti priešininkus ir nepamiršti, kad joks negarbingas elgesys nelieka be pasekmių. Nors Arturs omenyje turėjo Latvijos jaunuosius šachmatininkus, jo išsakytos mintys visiškai tiktų ir Lietuvos jauniesiems sportininkams.

Trijų minučių trukmės videoįrašą A. Neikšāns pradeda prisistatydamas tarptautiniu didmeistriu, 4 kartus Latvijos čempionu. Tuomet Arturs ima dėstyti savo žinią jauniesiems Latvijos šachmatininkams: “ Jūs, kurie šiuo metu nuolatos žaidžiat šachmatais internetu, puikiai žinote apie pastaruoju metu nuotolinius šachmatus lydinčią bėdą – vadinamosios “draudžiamos pagalbos” naudojimą partijos metu. Iš savo pusės aš turiu jums pabrėžti, kad garbingas žaidimas – tai visų mūsų siekis!

Arturs Neikšāns (baltieji) atstovauja ŠK „Margiriui” LŠL varžybose prieš „Sūdūvos jaunimą” (Kaunas, 2018m.)

Tuos iš jūsų, kurie dėl savo jaunumo manot, kad variklių naudojimas partijos metu prilygsta tik nusirašymui per mokyklinį egzaminą ar neleistinų veiksmų panaudojimui žaidžiant kompiuterinius žaidimus, aš įspėju: Jūs žaidžiate prieš kitus žmones! Sukčiaudami jūs ne vien dirbtinai pakeliat savo rezultatus, bet ir  sugriaunate kažkieno kito svajones!

Dėl to aš labai Jūsų prašau partijos metu nesukčiauti ir noriu priminti, kas jūsų laukia, jeigu jūs visgi mėginsite naudotis uždrausta pašaline pagalba partijos metu. Pirmiausia – apie tai bemat sužinos visi Latvijos šachmatininkai! Galbūt kai kuriems iš jūsų atrodo, kad esate labai gudrūs, ir šios jūsų klastos niekas nepajėgs susekti? Nieko panašaus – jūs tikrai neapgausite sistemos, nes visi labai gerai supranta, kada vyksta apgavystė.

Deja, visai neseniai pas mus įvyko keli atvejai, kai turėjome jaunąjį šachmatininką diskvalifikuoti keliems mėnesiams. Tačiau Jūs  nepagalvojate apie dar blogesnes pasekmes : šitie poelgiai amžinai lieka istorijoje! Taigi, jeigu jums dabar toks draudžiamas elgesys partijos metu atrodo lyg nekaltas pokštas, tai žinokite – apie tai visi atsimins ir po metų, ir po dviejų, ir po penkių! Tai ilgam liks nemalonia dėme Jūsų biografijoje, teršiančia Jūsų vardą.

Todėl dar sykį labai prašau visų jaunųjų šachmatininkų, kurie žaidžia ir myli šachmatus – gerbkit save! Gerbkit šachmatus ir savo varžovus! Rinkimės sąžiningą žaidimą, treniruokimės patys, žaiskime tik savo jėgom ir tegu Jums sekasi varžybose!”

( apytikslis Š.Šulskio vertimas iš latvių kalbos)

Nuoroda į A.Neikšano videoįrašą Latvijos šachmatų federacijos svetainėje

Arturo Neikšano kreipimasis Youtube

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.