Pašto sistema

A.Neikšāns prasikerta kelią link nugalėtojo prizo „Kovarnyje“

Praėjusio penktadienio, kovo 26d. vakarą ŠK “Margiris” vykdė nuotolines žaibo varžybas “Kovarnis” chess.com severyje. Buvo žaidžiami 9 ratai laiko kontrole 3min. partijai + 2 sek. nuolatinio pridėjimo už kiekvieną atliekamą ėjimą.

Penktadienio vakarą 29 žaidėjai kapojosi „Kovarnio” nuotoliniame turnyre

“Kovarnyje” penktadienio vakarą praleisti norą pareiškė 29 žaidėjai, beveik visi iš Lietuvos, o taip pat po svečią iš Latvijos ir Portugalijos. Tiesa, galingą Latvijos didmeistrį Arturą Neikšāną sunku pavadinti „Margirio“ klubo svečiu, nes Arturas yra „Margirio“ klubui atstovavęs ne vieną LŠL sezoną. Todėl ne tik Panevėžys, bet ir Kaunas yra Arturui visai neblogai pažįstamu miestu.

Turnyro rengėjų ir dalyvių džiaugsmui, į dalyvių gretas vėl įsiliejo Lietuvos žaibo čempionas Tomas Laurušas, išsiskiriantis savo galingu chess.com reitingu 2841. Buvo laukiama didelė intriga dėl pirmojo „Kovarnio“ prizo : kas svarbiau – ar didesnis chess.com reitingas (T.Laurušas 2841 : A.Neikšāns 2747), ar kvalifikacinis titulas  (GM A.Neikšāns – IM T.Laurušas)?

Kaip ir „Vasario snaigėje“, dėl „Kovarnio“ moterų prizo kovojo E.Ravluševič (Cepelina) su D.Urbanavičiūte (danute689) iš Birštono.

Be A.Neikšāno, iš „Margirio“ vyrų komandos penktadienio vakarą dar treniravosi ir Laurynas Miknevičius (Lauriss98).

Atrodo, kad T.Laurušą kiek sutrikdė netikėtas A.Neikšāno įsiliejimas į „Kovarnio“ dalyvių gretas. Išties, Arturas nuotolinio ŠK „Margirio“ chess.com nariu tapo žaidimo dieną, o vakare ne tik žaidė, bet ir tuo pačiu metu komentavo savo žaidimą pasaulinei šachmatininkų auditorijai „Twitch“ kanalu.

Jau III „Kovarnio“ rate reitingo favoritas vos „nenusvilo“ prieš L.Miknevičių

L.Miknevičius (Lauriss98) 2319 – T.Laurušas (IMTominho) 2841

„Kovarnis”, III ratas (Š.Šulskio pastabos)

Juodųjų ėjimas

Juodiesiems neblogai klostėsi prieš tai sekusi partijos dalis, kurios metu jie laimėjo pėstininką. Tačiau baltųjų figūros dabar pavojingos ir viena iš nemalonių grėsmių juodiesiems yra g2-g4 žirgo surišimas. Sekančiu ėjimu T.Laurušas įsiveržia į bokštų mėgiamą 2-ą gulstinę, tačiau pavojingai susilpnina savo užnugarį. 30…Bc2!? Verta dėmesio buvo 30…Vc7 31.Bc1 Vd8. 31.Rd4. Aš pats, turbūt, būčiau tęsęs 31.Ra1, kad neblokuoti bokštui d-linijos, bet Laurynas, matyt, norėjo papildomai sutvirtinti f2 apsaugą. 31…Kg8?! Čia karalius mažiau saugus nei h7. Vertėjo pasikliauti 31…B:a2 32.g4 Ve4 priešpriešiniu surišimu. 32.g4! Dabar žaidimas, varžovams teturint po 10 sek., pasiekia kulminaciją. 32…Žf6?? Krenta i akis 32…Vf3, bet jis atremiamas 34.Be1 ėjimu, išlaikant grėsmes. Tomas negalėjo pasitenkinti 32…Žf4 33.Vd8+ Kh7 34.Vh4+ lygiosiomis.

Baltųjų ėjimas

33.R:f6 g:f 34.V:f6?? Karštligiškai skubėdamas atsiimti pėstininką, Laurynas nepastebi mato 2 ėjimais 34.Bd8+ Kg7 35.Vh8# . 34…Bc8 ir išvengęs blogiausio, Tomas laimėjo šią apylygę padėtį savo „reitingo svoriu” po mžd. 30 ėjimų. 0:1

T.Laurušo sėkmė netruko ilgai, nes IV rate, įtemptoje kovoje sugebėjęs laimėti vilniečio J.Mickevičiaus (FCLitras), sėkmingai žaidžiančio „Margirio“ nuotoliniuose turnyruose, pėstininką, Tomas apsiriko, apmaudžiai baigmėje įklampino žirgą ir buvo priverstas pripažinti vilniečio pergalę 50-u ėjimu. Tuo tarpu vyriška kovinga “Margirio” žaidėjų L.Miknevičiaus ir A.Neikšāno partija po atkaklios kovos baigėsi taikiai 62-u ėjimu.

Po 4 sužaistų partijų “Kovarnyje” pirmavo J.Mickevičius, laimėjęs visas partijas. Kertine V rato partija buvo J.Mickevičius – A.Neikšāns, kur pustaškiu mažiau turintis Rygos didmeistris, aišku, siekė panaikinti šį nekvalifikuoto vilniečio pranašumą. Tačiau juodoji figūrų spalva visada būna apsunkinimu akivaizdžioms sportinėms ambicijoms. 19-u ėjimu J.Mickevičius parodė „aukštą pilotažą“, aukodamas kokybę 19.Bd5!?. A.Neikšānas, vaikydamasis pergalės paukštę, stvėrė kokybę, tikėdamasis pasikeitimu valdovėmis, sumažinti kylančią baltųjų rikių poros jėgą. Tačiau valdovių iškeitimas tik nedaug atvėsino baltųjų figūrų įkarštį. J.Mickevičius spaudė bokštu c-linija, o 3 lengvosiomis figūromis pavojingai nardė per abu lentos šonus. Baltųjų kompensacija liejosi per kraštus, pakvipo baltųjų pergale, kol perkaitęs, laiko stygiaus išvargintas vilnietis nelaimingai pakišo rikį po smūgiu 39.Rc6??. Įvyko pirmasis lūžis turnyre.

VI rate įvyko favoritų A.Neikšāno ir T.Laurušo dvikova. Gyvai klausantis Arturo komentarų „Twitch“ kanalu, buvo aišku, kad rygiečiui daug pasitikėjimo savimi pridėjo tiek pustaškio atotrūkis nuo T.Laurušo, tiek baltoji figūrų spalva.

GMNeiksans (2779) – IMTominho (2858)

„Kovarnis”, VI ratas (Š.Šulskio pastabos)

1.e4 c5 2.Žf3 e6 3.g3 Prieš siciliškąją gynybą A.Neikšāns renkasi vadinamąjį Baltijos variantą, kuriuo šiuo metu jis yra vienas didžiausių žinovų. Arturas yra įrašęs savo Baltijos variantų analizus ir strategijas komerciniuose diskuose. Jis niekad nepamiršta paminėti, kad šio varianto plėtotei daug indėlio įnešęs yra amžinatilsį Lietuvos didmeistris Aloyzas Kveinys. Žc6 4.Rg2 Žge7 5.0–0 g6 6.d4 cxd4 7.Žxd4 a6 8.Žc3 Rg7 9.Žxc6 bxc6

Baltųjų ėjimas

 10.Vd6! Gilus įvažiavimas valdove, smarkiai suardantis juodųjų figūrų koordinaciją, kuriems iki „pilnos laimės” tetrūko d7-d5 stūmimo. Didžiausia šios blokados auka tampa juodųjų c8-rikis, tamsioje belangėje pratūnojęs iki partijos pabaigos. 0–0 11.Bd1 Be8 12.Re3 Rf8 13.Ve5 Rg7 14.Vd6 Va5 15.Rd4 Rxd4 16.Bxd4 Pasikeitimas juodalaukiais rikiais tik pagilina juodųjų vargus, nes baltųjų žirgui palengvėja įėjimas į neprižiūrimus juoduosius laukus d6, f6, c5. Ba7 17.Bad1 Vc7 18.e5 Vxd6 19.Bxd6 Kg7 20.Že4 Bb7 21.b3 Bb5 22.f4 Žf5 23.B6d3 h5 24.Rh3 Bd5 25.c4 Bxd3 26.Bxd3 Že7 27.Kf2 Iškeitęs valdoves, Rygos didmeistris lengva ranka pradeda tolimą karaliaus maršą į valdovės sparną prie vienišo a-pėstininko. Juodieji tiek sukaustyti, kad vargiai tegali pasikrutinti. 27…a5 28.Ke1 Bd8 29.Kd2 Kf8 30.Kc3 Ra6 Pirmasis ir paskutinis bandymas išvesti rikį iš „belangės” tuoj pat „nugesinamas” A.Neikšāno 31.Žc5! Rc8 32.Kb2 Žg8 33.Ka3! Virtuoziška persvaros išnaudojimo technika! Lyg niekur nieko karalius iš g1 atvyko į a3, toliau ketina manevru Ka3-a4:a5 sunaikinti juodųjų atskirtą nuo grandinės pėstininką, o tada toliau brautis Ka5-b6-c7 prie bokšto. Nenuostabu tad, kad Tomui čia visiškai nusviro rankos.

Juodųjų ėjimas

33… f6? Taktinė klaida, užbaigianti juodųjų „kančias”.34.Žxe6+!   1–0

Šia pergale A.Neikšāns, likus 3 ratams iki pabaigos, įgijo 1,5 taško atotrūkį nuo T.Laurušo, ir “Kovarnio” nugalėtojo likimas faktiškai tapo išspręstas. Galų gale, surinkęs 8 tšk. iš 9 gal., A.Neikšāns nugalėjo “Kovarnyje”, pelnydamas vertingą prizą – kelionę į Santakos parką Kaune stebėti grįžtančių paukščių. Šią kelionę Rygos didmeistris galės atlikti sau patogiu laiku.

Arturs Neikšāns (baltieji) atstovauja ŠK ‘Margiriui” prie I stalo 2018m. LŠL mače prieš „Sūduvos jaunimą”

II -III vietas pasidalijo J.Mickevičius su T.Laurušu, surinkę po 7 tšk. Dėl pergalės asmeninėje akistatoje II prizas atiteko vilniečiui.

Moterų prizo likimas sprendėsi III rate, kuomet Evelina Ravluševič ir Danutė Urbanavičiūtė susitiko tarpusavio akivaizdoje. Vėl pergalę šventė gabi Vilniaus moksleivė. Galutinėje įskaitoje E.Ravluševič (Cepelina) surinko 4,5 taško ir aplenkė D.Urbanavičiūtę 1,5 taško atotrūkiu.

Moksleivių įskaitoje šį sykį pagrindinė kova vyko tarp šiauliečio Tomo Povilaičio (Tomassss05) ir Lietuvos jaunučių talento Glebo Pidlužno (Glebkachess94) iš Klaipėdos. Glebas atliko svarbią 3 pergalių seriją turnyro finiše ir sugebėjo pralenkti vyresnį Tomą pustaškiu.

Senjorų ( 60 m. ir vyr.) antrą sykį iš eilės nugalėjo Vaidotas Paškauskas (vaidasantanas) iš Vilniaus, surinkęs 5 tšk.

Galutinė “Kovarnio” rikiuotė

GM A.Neikšāno “Twitch” kanalas

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.