Pašto sistema

Vilniuje vyksta Baltijos zoninio turnyro II etapas

Lapkričio 19d. Vilniuje prasidėjo FIDE prezidento K.Iliumžinovo taurės Baltijos zoninio atrankinio turnyro II etapas. 12 geriausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos šachmatininkų –po 4 iš kiekvienos šalies, varžosi ratų sistemos turnyre. Vilniaus etapas yra antras iš trijų. Pirmasis šią liepą jau įvyko Liepojoje (Latvija). Jame užtikrintai nugalėjo Latvijos didmeistris I.Kovalenko, surinkęs 8,5 tšk. iš 11gal.
Pagal Baltijos zoninių varžybų nuostatus, 3 turnyrų ciklo nugalėtojas įgyja kelialapį į 2015m. Pasaulio taurės varžybas. Kiekvieno etapų prizinis fondas yra po 10 tūkst. eurų. Pagal oficialų turnyro pavadinimą nesunku nuspręsti, kas yra pagrindinis turnyro rėmėjas. Trečiasis baigiamasis Baltijos zoninių varžybų ciklo turnyras turėtų įvykti ateinančių metų sausį Taline.
Už užimtą vietą kiekviename etape žaidėjai gauna įskaitinius taškus. Daugiausiai įskaitinių taškų po 3 etapų surinkęs žaidėjas ir laimės minėtą kelialapį į Pasaulio taurę. Po Liepojos etapo žaidėjai buvo išsidėstę šitaip:
Igor Kovalenko (LAT) – 25 įskaitiniai taškai
Arturs Neikšans (LAT) – 18
Aloyzas Kveinys (LTU) – 15
Šarūnas Šulskis (LTU) – 12
Tomas Laurušas (LTU) – 10
Kaido Kulaots (EST) – 8
Ottomar Ladva (EST) – 6
Tarvo Seeman (EST) – 4
Toms Kantans (LAT) – 3
Mindaugas Beinoras (LTU) – 2
Roman Ježov (EST) – 1
Normunds Miezis (LAT) – 0

Šitie patys žaidėjai nuo trečiadienio varžosi ir Vilniuje. Po 3 sužaistų ratų varžybose užtikrintai pirmavo jaunas tarptautinis meistras iš Rygos T.Kantans (ELO reitingas 2449), laimėjęs visas partijas ir turėjęs 3tšk. iš tiek pat galimų. Jam įkandin su 2,5 tšk. žengė Lietuvos čempionas Š.Šulskis (rtg. 2556) ir ciklo lyderis I.Kovalenko (2615). A. Kveinio (2517) sąskaitoje buvo 1,5 tšk., o nelengvai šį stiprų turnyrą pradėję jaunieji Lietuvos olimpinės rinktinės atstovai M.Beinoras (2375) ir T.Laurušas (2420) turėjo po 0,5tšk.

II rato partijoje K.Kulaots juodaisiais įveikė A.Neikšaną (A.Baltrūno nuotr.)

Ketvirtajame rate, vykusiame penktadienio popietę, T.Laurušas žaidė prieš Š.Šulskį, A.Neikšans prieš O.Ladvą, N.Miezis prieš T.Seeman‘ą, I.Kovalenko prieš K.Kulaots‘ą, T.Kantans prieš A.Kveinį, o M.Beinoras – prieš R.Ježovą.

Baltijos zoninis turnyras Vilniuje baigsis ateinantį trečiadienį, lapkričio 26d.

Baltijos zoninio turnyro transliacija; rezultatai ir lentelė

Šalia zoninio turnyro Vilniuje tomis pačiomis dienomis vyksta ir šachmatų mėgėjų turnyras „Vilnius Open-2014“. 44 dalyviai varžosi 9 ratų šveicariška sistema. Turnyro prizinis fondas – 9 tūkst. litų. Iš tituluotų žaidėjų varžybose dalyvauja Baltarusijos didmeistris  Andrei Kovalev (rtg. 2487), tarpt. meistras Vaidas Sakalauskas (2388) ir keletas FIDE meistro titulą turinčių žaidėjų. “Vilnius Open-2014” dalyvauja nemažai kauniečių, tarp jų ir “Margirio” klubo narių. Po 2 sužaistų ratų net 10 žaidėjų buvo laimėję abi pirmas partijas. Tarp jų – kauniečiai Stasys Steponavičius (2160) ir Paulius Juknis (2156).

“Vilnius Open-2014” transliacija ir rezultatai

 

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.