Pašto sistema

Tomas Laurušas –Europos greitųjų šachmatų čempionas!

Estijos sostinėje Taline šių metų lapkričio  12-17d. vyksta 14-os Europos jaunimo greitųjų ir žaibo šachmatų pirmenybės. Varžomasi net 12 skirtingų pagal lytį ir amžių grupių (B8, M8, B10, M10, B12, M12, B14, M14, B16, M16, B18, M18). Lietuvai šiose kontinentinėse pirmenybėse atstovauja net 45 jaunieji sportininkai.

Penktadienio popietę baigėsi dvi dienas trukę visų amžiaus grupių Europos greitųjų šachmatų čempionatai. „Margirio“ klubą pasiekė džiaugsminga žinia, kad vyriausiųjų (B18) varžybose, įtikinamai įveikęs konkurentus iš kitų šalių, Europos greitųjų šachmatų čempionu tapo mūsų klubo žaidėjas Tomas Laurušas. Tarp 15 žaidėjų Tomas surinko 7 tšk. iš 8gal. ir visu tašku aplenkė 2-3 vietas pasidalijusius rusą IM Maksimą Lugovskojų ir gerai sau pažįstamą nuolatinį konkurentą iš Estijos FM Ottomarą Ladvą. Tad T.Laurušui atiteko aukso medalis, o „Margirio“ klubas nuoširdžiai džiaugiasi ir sveikina Tomą su įspūdingu sportiniu pasiekimu!

Tomas Laurušas (ŠK „Margiris nuotr.)

Kiek jaunesnių vaikinų B16 čempionate puikiai pasirodė ir kitas mūsų klubo auklėtinis Titas Stremavičius. Ypač galingai jis startavo ketvirtadienį, laimėjęs pirmas penkias partijas ir išsyk užgrobęs pirmąją poziciją čempionate, lenkdamas artimiausiuosius persekiotojus tašku. Deja, penktadienį Titas smarkiai sulėtino tempą ir pralaimėjęs lyderio partiją austrui Valentinui Dragnevui, leido pastarajam save pasivyti. Matyt, kad Titas nesugebėjo išsyk atsikvošėti po pralaimėjimo, nes sekančiam rate dar nusileido latviui Olegui Petrovskiui. Susiėmęs pačiame varžybų finiše T.Stremavičius pelnė 1,5tšk. iš 2gal. ir surinkęs 6,5tšk. iš 9 gal. pasidalijo 2-3 vietas su estu Ilja Siroš‘u. Puikus startas padėjo Titui aplenkti varžovą pagal papildomus rodiklius, tad Kauno moksleiviui atiteko sidabro medalis. Sveikiname Titą! Auksas gi B16 čempionate atiteko V.Dragnevui (7,5tšk.).

Ne tiek daug iki M12 čempionato medalių trūko ir jaunąjai “Margirio” atstovei Marijai Šibajevai. Rungtyniaudama tarp 27 Europos greitųjų šachmatų čempionato M12 žaidėjų, Marija surinko 5,5tšk. iš 9 gal. ir galutinėje įskaitoje užėmė 5-ąją vietą. Būta ir daugiau lietuvių, patekusių į savo amžiaus grupių dešimtukus. Galutiniai Europos jaunimo greitųjų šachmatų čempionato rezultatai čia

Europos jaunimo pirmenybės Taline šeštadienį bus pratęstos komandine rungtimi. Taip pat geriausiai pasirodę savo amžiaus grupėse žaidėjai galės žaisti 16 geriausiųjų Superfinale (merginos ir vaikinai atskirai) nokauto sistema, kur yra ir piniginiai prizai. Į Superfinalą patekę T.Laurušas ir T.Stremavičius su kitais 14 dalyvių tapusavyje varžysis dėl 400;300;200;100 eurų vertės prizų. Sekmadienio popietę dar įvyks Europos jaunimo žaibo čempionatas ir sportinė 14-ųjų Europos jaunimo greitųjų ir žaibo šachmatų pirmenybių dalis bus baigta.

Oficiali pirmenybių svetainė

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.