Pašto sistema

Vilniuje prasidėjo M.Zavanelli atminimo šachmatų renginiai

Pirmadienį, spalio 22 d. Vilniuje prasidėjo Makso Zavanelli vardo stambus tarptautinis šachmatų festivalis, skirtas ilgus metus Lietuvoje gyvenusio šachmatų rėmėjo ir investicijų eksperto, amerikiečių profesoriaus Makso Zavanelli (1946-2018) atminimui pagerbti.

Pirmiausia varžybas pradėjo pajėgiausiojo „A“ turnyro dalyviai. Šiame turnyre varžosi 56 žaidėjai iš net 15 pasaulio valstybių! Žaidžiama 9 ratų šveicariška sistema, partijai skiriant po 90 min. + 30 sek. po kiekvieno atlikto ėjimo. Turnyras bus teikiamas FIDE klasikinių šachmatų reitingo apskaitai, o jauniems žaidėjams – tai puiki galimybė siekti įvykdyti kvalifikacinių normų balus.

Trečiadienio vakarą „A“ turnyre jau buvo sužaisti 4 ratai iš reglamentu nustatytų 9, tad varžybos pasiekė įdomumo stadiją. Turnyre užtikrintai pirmavo žinomas Baltarusijos didmeistris Aleksei Fedorov (FIDE rtg. 2568), laimėjęs pirmąsias 4 partijas. Tačiau ne visiems didmeistriams viskas Vilniuje klojosi sklandžiai. Spėjo pralaimėjimus patirti Danijai atstovaujantis bulgaras B.Čatalbašev (2527), vokietis V.Kunin (2555) ir kai kurie kiti.

Iš lietuvių Vilniuje geriausiai sekėsi Lietuvos olimpinės rinktinės žaidėjui Tomui Laurušui (2484), kuris po 4 sužaistų ratų turėjo 3,5 taško ir dalijosi 2-3 vietas su armėnu T.Harutyunian (2525).

Laurusas

Nuotraukoje – Lietuvos olimpietis Tomas Laurušas

Pažymėtinas ir kitos Lietuvos olimpietės Salomėjos Zaksaitės (2278) dalyvavimas M.Zavanelli pagerbimo turnyre. III rate Salomėja  įveikė patyrusį tarpt. meistrą Kęstutį Kauną (2149), deja, IV nusileido T.Harutyunianui ir po sužaistų 4 ratų turėjo 2,5 taško.

Ketvirtadienį pagrindiniame M.Zavanelli atminimo turnyre bus žaidžiami net 2 ratai. Iš ryto 10.00 prie pirmojo stalo susitiks A.Fedorovas su T.Laurušu.

Taip pat ketvirtadienį startuos ir M.Zavanelli atminimo „B“ turnyras, kuriame registravosi žaisti 74 žaidėjai iš 4 valstybių. Visų šių žaidėjų FIDE reitingas neviršija 2100 žymos. Nuo penktadienio prasidės ir „C“ bei vaikų iki 12 metų „D“ turnyrai. „C“ turnyre žais ne aukštesnio kaip 1600 FIDE reitingo žaidėjai.

 

Tarptautinio Makso Zavanelli atminimo turnyro Vilniuje:

oficiali svetainė

partijų transliacija

rezultatai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.