Pašto sistema

Valerijus Jegorovas in memoriam (1951 -2015)

Penktadienį, rugpjūčio 14d., per patį Europos mėgėjų šachmatų čempionato Kaune įkarštį mus pasiekė liūdna žinia apie nusipelniusio Kauno šachmatų veikėjo, FIDE arbitro Valerijaus Jegorovo (1951.09.02 –2015.08.14) mirtį.
Kauno šachmatų mėgėjai Valerijų Jegorovą prisimena kaip entuziastingą šachmatų propaguotoją ne tik Kauno apskrityje , bet ir visoje respublikoje. Daug labiau nei tiesioginis žaidimas prie lentos, Valerijų traukė šachmatų stebėjimo aspektas. Dėl to jis visuomet stengdavosi sukurti geras sąlygas šachmatininkams. Velionį prisimename kaip uolų, atsidavusį įvairiausio rango šachmatų varžybų teisėją. Valerijus teisėjaudavo ne tik galybėje žaibo, greitųjų šachmatų turnyrų, tačiau ir rimtuose tarptautiniuose šachmatų renginiuose ir šalies čempionatuose.

V.Jegorovas

ŠK „Margiris” nuotrauka (Kaunas, 2009m.)

Aktyvi veikla pelnė Valerijui pripažinimą FIDE. Vienam pirmųjų šalyje jam buvo suteiktas garbingas FIDE arbitro (FA) vardas. Jis puikiai orientavosi kompiuterinėse šachmatų varžybų poravimo programose, daug prisidėjo, kad įvairių Lietuvos turnyrų partijos saugiai išliktų duomenų bazėse.
2008m. V.Jegorovas buvo Lietuvos vyrų šachmatų čempionato finalo Kaune vyr. teisėju; 2012m. –Europos senjorų čempionato Kaune teisėju; 2013m. – Europos kurčiųjų komandinių šachmatų pirmenybių vyr. teisėju.
2014m. Valerijus dar spėjo atlikti vyr. teisėjo pareigas I A.Labucko atminimo tarptautiniame greitųjų šachmatų turnyre Kaune, tuo išreikšdamas visokeriopą pagarbą tarpt. meistro iš Jonavos pasirinktam gyvenimo keliui. Tačiau jau tada varžybų teisėjų kolegija bei renginio dalyviai įžvelgė nerimą keliančių V.Jegorovo sveikatos prastėjimo ženklų.
Valerijui vis sunkiau tapdavo išvykti ilgesniam laikui iš namų, nes reikėjo slaugyti sergančią žmoną. Jis mėgo skambinti Kauno šachmatininkams ir gyvai teiraudavausi Lietuvos šachmatų naujienų. 2014m. rugpjūtį jam dar pavyko vienai dienai ištrūkti į Vilnių, kur vyko Kauno šachmatų federacijos organizuotos Pasaulio senjorų komandinės šachmatų pirmenybės. Valerijus džiaugsmingai sveikinosi su Lietuvos ir užsienio šachmatininkais, nes per ilgametę teisėjo karjerą draugų atradęs buvo ir už šalies ribų…
Numatomas atsisveikinimas su velioniu – sekmadienį, rugpjūčio 16d.,12.00 Šv.Nikolajaus Stebukladario (sentikių) cerkvėje, adr. Širvintų g. 19, Kaunas
Liūdime su velionio šeima!

ŠK “Margiris”
Kauno šachmatų federacija                                                                                                                         2015.08.14

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.