Pašto sistema

Sekmadienį Kaune baigėsi Europos mėgėjų šachmatų čempionatas

Sekmadienį Kaune baigėsi Europos mėgėjų šachmatų čempionatas. Jis buvo padalintas į du atskirus čempionatus –atvirajį ir moterų. Iš viso Kaune jėgas bandė 112 šachmatų mėgėjų iš 12 Europos šalių – 88 atvirajame čempionate ir 24 – moterų mėgėjų čempionate. Abiejuose čempionato skyriuose buvo rungtyniaujama 9 ratų šveicariška sistema, žaidėjui skiriant 1 val. 30 min. 40 ėjimų, po to 30 min. iki partijos pabaigos, nuolat pridedant 30 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą, pradedant pirmuoju.

Šio čempionato direktoriumi buvo Kauno šachmatų federacijos prezidentas IO Donatas Pilinkus.Varžybų vyr. teisėju buvo tarptautinės kategorijos teisėjas IA Luc Cornet iš Belgijos. Jam talkino IA Almog Burstein iš Izraelio, FA Donatas Vaznonis, FA Šarūnas Šulskis, NA Algirdas Rauduvė, NA Laimonas Laurynaitis ir NA Boris Gomberg iš Izraelio.

 

Sciupokas-Jonkus EACC

Vyksta partija A.Ščiupokas -L.Jonkus (dešinėje, juodieji)

Sužaidus paskutinįjį 9 ratą sekmadienį, paaiškėjo, kad atvirajame čempionate po 7,5 tšk. surinko svečias iš Portugalijos Paulo Fanha (rtg. 1890) ir plungiškis Lukas Jonkus (1853), šiuo metu besimokantis Kaune. Geresni papildomi rodikliai Europos mėgėjų šachmatų čempionato aukso medalį lėmė L.Jonkui, kuris varžybas buvo pradėjęs 4 pergalėmis iš eilės. Sidabras atiteko P.Fanhai. Bronzos medalis buvo įteiktas marijampoliškiui Eugenijui Zygmantai (1947), surinkusiam 7 taškus.

Šalia vykusiame Europos moterų mėgėjų šachmatų čempionate pasibaigus turnyrinei distancijai, paaiškėjo, kad po 7 tšk. surinko kaunietė Saulė Gailiūnaitė (rtg. 1785) ir kandidatė į meistres WCM Diana Mirza (1856) iš Airijos. Geresni papildomi rodikliai pirmenybių auksą lėmė Saulei Gailiūnaitei. Sveikiname „ Margirio“ narę Saulę su Europos mėgėjų šachmatų čempionato auksu! Tai neabejotinai didžiausias Saulės sportinis pasiekimas per visą jos karjerą.

Saule gailiunaite EACC

Artimajame plane -Europos mėgėjų šachmatų čempionė Saulė Gailiūnaitė

D.Mirzai atiteko sidabro medalis. Žemiau šių žaidėjų išsidėstė Danijos atstovė Margarita Baliūnienė (1851) ir kaunietė Kristina Sulikienė (1926), surinkusios po 6,5 tšk. Dėl geresnių papildomų rodiklių čempionato bronza teko K.Sulikienei. Sveikiname Kristiną, praeityje ne kartą atstovavusią mūsų klubui!

Oficialus Europos mėgėjų šachmatų čempionato Kaune tinklalapis su nuotraukomis, ratų apžvalgomis ir rezultatais.

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.