Pašto sistema

Tomas Laurušas toliau karaliauja šalies greičio šachmatuose!

Praėjusį šeštadienį, balandžio 4d. chess.com serveryje vyko 2020 m. Lietuvos nuotolinio žaibo šachmatų čempionatas. Buvo žaidžiama ypač aštria laiko kontrole 3min. visai partijai kiekvienam žaidėjų, pridedant po 1sek. už kiekvieną atliktą ėjimą. Ėjimams atlikti žaidėjai naudojo kompiuterines peles virtualioje šachmatų lentoje. Viso reglamentu buvo nustatyti 13 ratų.

Siaučiančios epidemijos sąlygomis turnyras susilaukė neregėto populiarumo. Viso į startą išėjo, neišeidami iš namų, net 158 pajėgiausieji Lietuvos žaibūnai. Maždaug 10% jų sudarė užsienyje gyvenantys arba užstrigę mūsų tautiečiai, kuriems šis formatas leido patogiai sudalyvauti nuotoliniame šalies čempionate.

Ne tik aukščiausias čempionate žaibo reitingas 2550, bet ir įtikinantys pastarieji pasiekimai greituosiuose šachmatuose renginio favoritu kėlė kaunietį tarpt. meistrą Tomą Laurušą. Tačiau milžiniškoje 158 žmonių minioje net ir favoritams gresia „apmindžiojimas“. Matėsi, kad Tomui rimtą konkurenciją gali sukelti jauni didmeistriai Paulius Pultinevičius (2439), Titas Stremavičius (2505), veteranas Darius Zagorskis (2416), visuomet energiją ir talentą spinduliuojanti Deimantė Daulytė Cornette (2285), eilė patyrusių tarptautinių meistrų ir sparčiai kylančių jaunųjų šalies talentų.

Tačiau 8 startinėmis pergalėmis iš 8 galimų Tomas padarė viską, kad išsklaidytų abejones abejojantiesiems. 8 rate T.Laurušo pozicijas rimtai mėgino išjudinti neseniai iš Baltarusijos į Lietuvos federaciją perėjęs tarpt. meistras Valerijus Kazakovskis (2545), tačiau parodęs neįtikėtiną driblingą žirgu prieš rikį, Tomas sugebėjo išplėšti pergalę ten, kur kiti žaidėjai jau būtų sutikę lygiosiomis.

Steponavicius Laurusas 2019

2019m. nuotraukoje Kaune Tomas Laurušas (baltieji) atlieka ėjimą greitųjų šachmatų partijoje prieš Stasį Steponavičių (juodieji)

 

Ši T.Laurušo pergalė favoritų dvikovoje pasirodė lemiama. Įsiutintas nesėkmės, V.Kazakovskis finišavo 5 pergalių serija, į kurią pateko abu broliai Stremavičiai, tačiau nebesugebėjo pavyti apdairiai finiše rungtyniavusio ir sugebėjusio išvengti pralaimėjimų T.Laurušo. Taigi šių metų Lietuvos nuotolinio žaibo šachmatų čempionu buvo pripažintas Tomas Laurušas (11,5 tšk. iš 13 gal.). Sidabras atiteko V.Kazakovskiui (11 tšk.), o bronza – Lietuvos vyrų rinktinės nariui FIDE meistrui Rokui Klabiui iš Šiaulių (10 tšk.)

Įdomi kova vyko moterų įskaitoje. Nors šioje įskaitoje D.Daulytė-Cornette (2285) buvo laikoma ryškesne favorite, nei T.Laurušas – vyrų, tačiau čempionato metu Deimantė patyrė pralaimėjimus tiek prieš Salomėją Zaksaitę (2009), tiek Giedrę Vanagaitę (2003). Tačiau žinant, kad Deimantei teko rungtyniauti su naujagime rankose, šios nesėkmės lengviau paaiškinamos.  Nesėkmių ruože jausdama smarkų dukters palaikymą, D.Cornette finišavo 5 pergalių serija, į kurią pateko ir D.Batkovskytė. Surinkusi 9 tšk., D.Cornette užtikrintai užėmė 1-ą vietą moterų įskaitoje ir iškovojo LR Seimo nario Juliaus Sabatausko vardo taurę. Sidabras atiteko WFM Marijai Šibajevai iš Klaipėdos (8 tšk.), o bronza – WIM Salomėjai Zaksaitei (7,5 tšk.).

Cornette, Zaksaite Batumi

Lietuvos moterų rinktinės žvaigždė ir lyderė Deimantė Daulytė-Cornette. Šalia – komandos draugė Salomėja Zaksaitė (Šachmatų olimpiada, Batumi 2018m.)

 

Tarp Lietuvos moksleivių niekas žaibišku mąstymu negalėjo prilygti 16-mečiam Pijui Stremavičiui, surinkusiam 9,5 tšk., kaip ir jo suaugęs brolis Titas. Šis rezultatas Pijui lėmė aukštą 5-ą vietą bendrojoje įskaitoje ir LR Seimo narės Viktorijos Čmilytės-Nielsen taurę geriausiai pasirodžiusiam jaunuoliui iki 18 metų amžiaus.

Šiame nuotoliniame Lietuvos žaibo čempionate treniravosi ir eilė ŠK „Margirio“ žaidėjų. Kai kurie geriausiai pasirodžiusių rezultatai :

Stasys Steponavičius – 8 tšk. 30 vieta;

Laurynas Miknevičius – 7,5 tšk. 40 vieta;

Tomas Tvarijonas – 6 tšk. 84 vieta;

Viktorija Savickienė – 5 tšk. 122 vieta.

 

2020m. Lietuvos nuotolinio žaibo šachmatų čempionato :

rezultatai ir statistika

komentarų Youtube įrašas ( atlikėjas R.Buršteinas)

chess.com svetainė

 

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.