Pašto sistema

Titas Stremavičius : studijos už Atlanto ir aukštos sportinės ambicijos

Koronaviruso pandemijai užgniaužus visus sportinius renginius pasaulyje, šachmatai dar rusena gyvybe. Unikalus mūsų sportas paliko galimybę žaisti per atstumą ir aktyviai treniruotis. Neseniai, balandžio 4d. įvyko 2020m. Lietuvos nuotolinių žaibo šachmatų čempionatas, puikiai sutirpdęs atstumus ir netgi padėjęs įsijungti į varžybas nedažnai Lietuvoje  prie šachmatų stalų sutinkamiems asmenims : D.Daulytei-Cornette, D.Batkovskytei, T.Stremavičiui, M.Beinorui, G.Šarakauskui ir daugeliui kitų.

Karantino laikotarpis – taip pat dėkingas metas šachmatininkams pirkti ir studijuoti  knygas ar kitas medijas, tirti sužaistas partijas, netrikdomiems gilinti šachmatų žinias ir kaupti giluminį pasirengimą būsimoms kovoms.

Už Atlanto Teksaso valstijoje, Dalaso universitete ekonomiką ir finansus bebaigiantis studijuoti ir neseniai tarptautiniu šachmatų didmeistriu (GM) tapęs Titas Stremavičius, kilęs iš Kauno ir kelis sezonus atstovavęs Kauno ŠK „Margirio” klubui, laidoje „Sportinė forma” davė interviu laidos vedėjui Linui Jociui.

 

Lietuva Uganda Batumi

Paskutinė Šachmatų olimpiada Batumyje (2018m.) : vyksta mačas Uganda – Lietuva. IM Titas Stremavičius (juodieji) įveikė FM Haruną Nsubugą (baltieji).  Sėdėdamas partiją stebi Lietuvos rinktinės kapitonas FM Laimutis Šolys, stovėdami – Anglijos moterų rinktinės kapitonas Lorin D’Costa bei Lietuvos olimpinės delegacijos vadovas Raimondas Paliulionis. Mačas baigėsi Lietuvos pergale 3:1

 

Maždaug pusvalandžio trukmės laidoje Titas apibūdina esamą pandemijos būklę Teksaso valstijoje ir karantino poveikį akademinėms studijoms. Vėliau apžvelgiama stabiliai besiklostanti sportinė karjera su įžvalgomis klausytojui apie sėkmingai nueitą kelią didmeistrio vardui įgyti. Daugelį Lietuvos šachmatų gerbėjų stipriai nudžiugins T.Stremavičiaus deklaruotos ambicijos ne tik užsiimti aukščiausiąją reitingo poziciją Lietuvos reitingų saraše (dabartinis T.Stremavičiaus klasikinių šachmatų FIDE reitingas 2529 klasifikuoja jį 3-iu šiame sąraše), bet ir patekti į Pasaulio pajėgiausiųjų žaidėjų šimtuką!

Daugeliui praeito amžiaus mąstysenos suformuotų individų šie aukšti sportiniai siekiai, matyt, tapatintųsi su  nuosekliomis šachmatų studijomis, ištverme kasdienėse pratybose, šachmatų literatūra, enciklopedijomis ir panašiai. Jeigu Jūs manote būtent taip, tai įsitverkit tvirčiau savo kėdės : Titas rimtai ketina pradėti profesionalaus pokerio žaidėjo karjerą!

Tiesa, pokerio žaidimas išties gana populiarus tarp kai kurių šachmatininkų. Šachmatininkai mėgsta padejuoti esą, „tikrieji pinigai yra būtent pokeryje”. Jeigu pokeris išties pajėgus suteikti finansinį pagrindą žaidėjui, tai daugelio šachmatininkų, tarp jų ir T.Stremavičiaus motyvacija skirti laiko ir pastangų šiam „nekarališkam” žaidimui tampa daug geriau suprantama.

2020m. balandžio 15d. T.Stremavičiaus interviu „Delfi” laidos „Sportinė forma” vedėjui Linui Jociui

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.