Pašto sistema

Titas Stremavičius tampa tarptautiniu didmeistriu už Atlanto!

Labai maloni žinia neseniai pasiekė mūsų klubą iš už Atlanto. Lapkričio 21-26d. Saint-Louis’o šachmatų klubo (Saint Louis Chess Club) organizuotame ratiniame turnyre su tarpt. didmeistrio norma „2019 Saint Louis Invitational” Titas Stremavičius surinko 6,5 tšk. iš 9 gal. ir sėkmingai įvykdė jau trečiąjį ir paskutinį tarptautinio didmeistrio (GM) normos balą!

Šiame turnyre dalyvavo 10 žaidėjų iš JAV, Kanados, Olandijos, Lietuvos, Rusijos ir Vengrijos. Dauguma jų – įvairiuose JAV universitetuose studijuojantys jaunuoliai. Tai buvo stiprių ir GM-normos ambicijomis trykštančių žaidėjų susibūrimas. 3 dalyviai jau turėjo GM titulą, 1 dalyvė – WGM titulą, o 6 tarptautiniai meistrai (IM) buvo pasiryžę siekti didmeistrio normos balo Saint Louis’e.

University Stremavicius I

T.Stremavičius savo Teksaso universiteto komandos sudėty prieš prasidedant JAV Tarpuniversitetinėms pirmenybėms

Titas Stremavičius pasiekė 4 pergales, 5 partijas užbaigė lygiosiomis ir pasidalijo 1-2 vietas su Rusijos didmeistriu Sergei Matsenko. Vėliau vykusį greitųjų šachmatų mačą dėl „2019 Saint Louis Invitational” nugalėtojo vardo laimėjo Titas ir tapo turnyro nugalėtoju, iškovodamas pirmąjį 2 tūkst. USD vertės prizą!

T.Stremavičius GM titulo kryptingai siekė abiejose Atlanto pusėse. Pirmąjį balą Titui pavyko išpildyti praeitoje Šachmatų olimpiadoje Batumyje (Kartvelija). Praėjusią vasarą Titas gražiai pagerbė Anapilin iškeliavusį Lietuvos didmeistrį Aloyzą Kveinį, laimėdamas jo vardo atminimo turnyrą Saint-Quentin’e (Prancūzija) bei išpildydamas antrąjį balą. Ir štai dabar už Atlanto – trečiasis balas Saint-Louis’e (Misūrio valstija)! Titas žaidė sau įprastu aktyviu poziciniu stiliumi, demonstruodamas stiprų reikiamų laukų savo figūroms pojūtį. Buvo matyti gera figūrų koordinacija, pėstininkų struktūrų išmanymas ir puikus lentos matymas.

T.Stremavičius jau  treti metai mokosi Dalaso mieste, Teksaso universitete (University of Texas). Čia Titas studijuoja ekonomiką ir finansus. Teksaso universitetas remia gabių jaunųjų šachmatininkų iš viso pasaulio studijas, tad universitete Titui netrūksta draugų šachmatininkų, su kuriais jis atstovauja Teksaso universitetui JAV aukštųjų mokyklų komandinėse pirmenybėse.

Ipatov - Stremavicius

Titas atkakliai gina savo universiteto garbę sunkioje padėtyje prieš A.Ipatovą

Prisimindamas savo sportinį kelią, prasidėjusį Kaune, Titas teigia, kad dideliu stūmokliu jo meistriškumo augimui buvo nuolatinė konkurencija su Tomu Laurušu, nes Titas nenorėjo likti Tomo šešėlyje. Pirmasis Tito treneris buvo Gintautas Petraitis, kantriai paaiškinęs berniukui šachmatų pradmenis ir lydėjęs varžybose. Vėliau, jau pauglystės metais, Titui neįkainiojama buvo Laimučio Šolio kvalifikacija, žinios ir pagalba. O pastaruoju metu, jau nuo antrųjų studijų Teksaso universitete metų, Titas ėmė aktyviai bendradarbiauti su dar vienu Kauno sporto mokyklos „Gaja” treneriu – Donatu Vaznoniu nuotoliniu būdu. Šis bendradarbiavimas, Tito žodžiais, jam labiausiai padėjo šuolyje nuo tarpt. meistro iki didmeistrio titulo.

T.Stremavičiui surinkus visus reikiamus 3 GM-normos balus bei asmeninį FIDE reitingą pakėlus aukščiau 2500 žymos, išpildyti visi didmeistrio normos reikalavimui, o FIDE šį titulą Titui turėtų suteikti sekančiame FIDE kongrese. Sveikiname Titą, praeityje gerai atstovavusį Kauno ŠK „Margirio” klubui tiek Lietuvos komandinėse pirmenybėse, tiek Europos klubų taurėje su šiuo puikiu sportiniu pasiekimu ir linkime tolimesnių gražių sportinių gairių ateityje!

„2019 Saint Louis Invitational” Misūryje oficiali svetainė

 

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.