Pašto sistema

Taline įvyko Europos greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatai

Praėjusią savaitę, gruodžio 5-7d. Taline vyko Europos greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatai. Europos greitųjų šachmatų čempionate buvo rungtyniaujama  2 dienas 13 ratų šveicariškąja sistema, laiko kontrole 15 min. partijai + 10 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą kiekvienam žaidėjų. Čempionatą pradėjo 428 pajėgiausieji žaidėjai iš 32 Europos valstybių. Lietuvai greitųjų šachmatų čempionate Taline atstovavo 13 žaidėjų.

Puikiai savo gimtame mieste rungtyniavo ŠK „Margirio” didmeistris Kaido Külaots (rtg. 2544). Nepaisant galingos geriausiųjų Europos žaidėjų konkurencijos, pajėgiausias Estijos didmeistris pirmavo sužaidus 10 čempionato ratų ( 9 tšk. iš 10 gal.), o taip pat po 11 rato – 9,5 tšk. iš 11 gal. Tiesą, Kaido tiesiai ant kulnų lipo azerbaidžanietis Rauf Mamedov (2679). K. Külaots’ui susikomplikavo reikalai priešpaskutiniajame 12-ame rate, nusileidus pajėgiam Rusijos didmeistriui A.Riazancevui (2594).

Prieš paskutinįjį XIII ratą su 9,5 tšk. nusiritęs į antrąją poziciją žemiau pustaškiu daugiau turėjusio R.Mamedovo, Kaido dar nebuvo praradęs vilčių čempionato aukso medaliui, ypač pergalės baltaisiais prieš čempionato reitingo favoritą Gabrielį Sargissian’ą (2715) iš Armėnijos atveju.

 

KaidoKulaots Lietuva 2017

Estijos didmeistris Kaido Külaots ( nuotrauka daryta Lietuvoje, 2017m.)

 

Paskutiniojo rato partija prie pirmojo stalo tarp R.Mamedovo ir M.Turovo (2647; Rusija) baigėsi bekraujėmis lygiosiomis. Prie antrojo stalo K.Külaots vyriškai kovojo,bandydamas pasivyti R.Mamedovą, tačiau G.Sargissian’as, ilgą laiką dirbęs elitinio Armėnijos didmeistrio L.Aronian’o sekundantu, parodė nuodugnias ispaniškosios partijos debiutines žinias ir aukštą susidarančio mitelšpilio struktūrų išmanymą. Perėmęs iniciatyvą baigmėje, G.Sargissian’as šventė labai svarbią sportinę pergalę, suteikusią 2019m. Europos greitųjų šachmatų čempiono titulą būtent jam pačiam – 10,5 tšk. iš 13 gal.

Tiek pat taškų surinko dar du didmeistriai. Dėl kiek prastesnių papildomų rodiklių čempionato sidabras atiteko R.Mamedovui, o bronza – A.Riazancevui. Dvi K.Külaots’o nesėkmės paskutiniuose čempionato ratuose jį nubloškė į 8-ąją lentelės vietą – 9,5 tšk. iš 13 gal.

Iš Lietuvos atstovų šiame čempionate geriausiai sekėsi vilniečiui Jurui Mickevičiui (rtg. 2288), kaip ir K.Külaots, surinkusiam 9,5 taško. Pažymėtinos J.Mickevičiaus pergalės prieš praeities žvaigždes rusą Aleksandrą Chalifmaną (rtg. 2577) ir islandą Johann’ą Hjartarson’ą (2534). Šis pasirodymas iškėlė J.Mickevičių į aukštą 19-ą vietą čempionate.

Šeštadienį Taline įvyko Europos žaibo šachmatų čempionatas, skiriant kiekvienam žaidėjų po 3 min. + 2 sek. už atliktą ėjimą partijai pabaigti. Šiame čempionate suporuoti žaidėjai žaisdavo ne vieną, o dvi tarpusavio partijas – vieną baltaisiais, o kitą – juodaisiais. Viso buvo sužaisti 22 čempionato ratai, tad kiekvienas čempionato dalyvis turėjo po 11 skirtingų varžovų.

Viso Europos žaibo šachmatų čempionatą Taline pradėjo 412 dalyvių. Sužaidus 22 čempionato ratus, paaiškėjo, kad Europos žaibo čempionu tapo Rusijos didmeistris Igor Lysyj (rtg. 2600), surinkęs 17 taškų. Tiek pat taškų surinkęs reitingo favoritas armėnas Zaven Andriasian (2766) pelnė sidabrą, o kitas Rusijos atstovas Andrei Jesipenko (2582) – bronzą.

Prieš šiuos minėtus suaugusiųjų čempionatus Taline taip pat vyko 2019m. Europos jaunimo greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatai. Galimybe Taline išmėginti savo gebėjimus pasinaudojo daugybė jaunųjų Lietuvos šachmatininkų. Geriausiai iš mūsiškių Europos jaunimo greitųjų šachmatų čempionato B10 amžiaus grupėje pasirodė Gustas Morkūnas iš Kėdainių. Žaisdamas gausioje B10 grupėje tarp 121 čempionato dalyvio, Gustas pelnė 7 tšk. iš 9 gal. ir pelnė Europos čempionato bronzos medalį. Sveikiname Gustą ir jo trenerį, ŠK „Margirio” instruktorių Laimutį Šolį!

Maciulaityte Tallinn 2019

Organizatorių nuotraukoje : Lietuvos jaunimo delegacijos Taline narė Barbora Mačiulaitytė kovoja M16 Europos čempionate

Dar vieną pasiekimą Lietuvos delegacija iškovojo Europos jaunimo greitųjų šachmatų komandinėse pirmenybėse, kur B 18 amžiaus grupės skyriuje Lietuva užėmė 3-ią vietą tarp 17 komandų ir pelnė Europos čempionato bronzos medalius! Komandos vedliu į bronzą buvo jaunasis šalies didmeistris iš Marijampolės Paulius Pultinevičius, prie pirmosios lentos pelnęs 7 tšk. iš 7 gal! Prie komandos sėkmės taip pat prisidėjo Kauno moksleiviai Pijus Stremavičius (5 tšk.), FM Karolis Jukšta (3 tšk.) ir klaipėdietis Gleb Pidlužnij (3 tšk.).

 

2019m. Europos greitųjų ir žaibo šachmatų čempionato bei Europos jaunimo greitųjų ir žaibo šachmatų čempionato Taline

oficiali svetainė

Rezultatai :

Suaugusieji

jaunimas

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.