Pašto sistema

Titas Stremavičius laimi A.Kveinio atminimo turnyrą Prancūzijoje!

Penktadienį Pranzūzijoje, Saint-Quentin mieste baigėsi 1-asis Saint-Quentin Tarptautinis šachmatų turnyras, skirtas  Aloyzo Kveinio atminimui. Pernai miręs Lietuvos didmeistris Aloyzas Kveinys (1962-2018)  ne vieną sezoną Prancūzijos aukščiausioje šachmatų lygoje atstovavo Saint-Quentin’o “ Les Tours des Hauts-de-France ” šachmatų klubui ir dėl savo linksmo būdo buvo labai mėgiamas klubo vadovybės,narių ir kitų Saint-Quentin’o šachmatų mylėtojų.

9 ratų šveicariškosios sistemos turnyre dalyvavo 131 žaidėjas iš 10 valstybių, nors Lietuvai atstovavo tik vienintelis Titas Stremavičius (FIDE reitingas 2474) iš Kauno. Saint-Quentin’e Latvijai atstovavo Aloyzo Kveinio komandos draugai ir bičiuliai didmeistriai Arturs Neikšāns (2581), Normunds Miezis (2495) bei Sandra Harlinska (1813). Priminsime, kad Aloyzas Kveinys ilgus metus treniravo olimpinę Latvijos moterų rinktinę.

Turnyre buvo žaidžiama klasikine laiko kontrole  90 min. 40 ėjimų + 30 min. iki partijos pabaigos kiekvienam žaidėjų, pridedant po 30 sek. už kiekvieną atliekamą ėjimą, pradedant pirmuoju. Turnyre dalyvavo 5 tarpt. didmeistriai ir 7 tarpt. meistrai, tad buvo galimybių įvykdyti IM ar net GM-normos balą.

Stremavicius Batumi I

Nuotraukoje – Titas Stremavičius (Šachmatų olimpiada, Batumi 2018m.)

Fortūna greitai susirado vienintelį A.Kveinio tautietį turnyre. V ir VI turnyro ratuose pasiekęs svarbias pergales baltaisiais prieš  ukrainietį S.Pavlovą (2486) ir prancūzą J-N.Riff‘ą (2495), Titas Stremavičius tapo vienvaldžiu lyderiu. Tiesa, VIII rate jėgų žydėjimą išgyvenantis latvis A.Neikšāns pasirodė Titui pernelyg patyrusiu varžovu, tačiau paskutiniajame rate pasiekęs svarbią pergalę prieš François Godart‘ą (2431), T.Stremavičius surinko 7 taškus iš 9 galimų ir pasivijo A.Neikšaną. Viso po 7 taškus surinko net 6 turnyro dalyviai – T.Stremavičius, latviai A.Neikšāns ir N.Miezis bei prancūzai P. Velten (2513), J.N. Riff ir J.L. Chabanon (2446).

Geriausi papildomi rodikliai A.Kveinio atminimo turnyro nugalėtojo šlovę ir taurę skyrė būtent ilgiausią laiko dalį turnyre pirmavusiam T.Stremavičiui. Sveikiname Titą su šiuo įsimintinu tarptautiniu pasiekimu! Antras – Paul Velten, trečias – Jean-Noel Riff. Tik kluptelėjimas prieš A.Neikšaną priešpaskutiniajame rate sutrukdė Titui pelnyti trūkstamą trečiąjį GM-normos balą.

Oficiali 1-o Tarptautinio A.Kveinio atminimo turnyro Saint-Quentin’e

svetainė

rezultatai

partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.