Pašto sistema

Vyksta superturnyras Dortmunde : dalyvauja Kaido Külaots!

Šeštadienį Dortmunde, muzikos ir teatro rūmuose „Orchesterzentrum“ prasidėjo tradicinis šachmatų superturnyras „ Sparkassen Chess-Meeting“, kuriame 8 elitiniai pasaulio didmeistriai varžosi ratų sistema. Reitingo favoritas yra rusas Ian Nepomniaščyj (2775), savo aukštu reitingu užimantis 6-ąją vietą pasauliniame FIDE reitingų sąraše. Dar 4 žaidėjai yra iš elitinio „2700 klubo“ – amerikietis Perez Leinier Dominguez (2760), iki tol didžiąją gyvenimo dalį atstovavęs Kubai; vienas Azerbaidžano rinktinės lyderių Teimur Radžabov (2759),  lenkas Radoslaw Wojtašek (2737) bei vengras Ričard Rapport (2735). Kitoje reitingo klasėje yra vietiniai Vokietijos atstovai Liviu-Dieter Nisipeanu (2672) ir Daniel Fridman (2638). Na, o reitingu ausaideriu Dortmunde tenka būti daugkartiniam Estijos čempionui, ilgamečiam Kauno ŠK „Margirio“ nariui Kaido Külaots‘ui (2560).

Su tokiu „nedideliu“ reitingu kaip 2560  žaidėjui faktiškai būtų neįmanoma gauti pakvietimo į prestižinį Dortmundo uždarąjį turnyrą, tačiau Kaido kelialapį į Dortmundą iškovojo šių metų pavasarį, Maskvoje sensacingai laimėjęs galingą „Aeroflot Open“‘ą, vykusį šveicariškąja sistema.

Sekmadienį „ Sparkassen Chess-Meeting“ buvo sužaisti jau 2 ratai iš reglamentu nustatytųjų 7-ių. Burtais gavęs ganėtinai nepalankų 5-ąjį numerį, K.Külaots buvo priverstas abi pirmąsias partijas žaisti juodąja figūrų spalva. I rato priešininkas D.Fridman K.Külaots‘ui buvo neblogai pažįstamas nuo tų laikų, kuomet D.Fridman‘as kadaise atstovavo Latvijai. Tačiau jau pirmuoju savo ėjimu 1.e2-e4!? D.Fridman‘as gudriai įpūtė miglos savo priešininkui, sumaišydamas visas kortas tokio ėjimo nesitikėjusio Estijos didmeistrio debiutiniame pasiruošime. Toliau buvo žaidžiamas Alapino variantas, kuriame buvo justi, kad D.Fridman‘as gerai atliko namų darbus. Apie 20-ą ėjimą juodųjų pozicija ėmė traškėti per daugybę siūlių – jie dar nebuvo rokiravęsi, o baltieji – ne tik atlikę ilgąją rokiruotę, bet ir saugiai atitraukę karalių į b1. K.Külaots pateko į ceitnotą, kuriame herojiškai priešinosi ir taktinėmis priemonėmis sugebėjo apmažinti baltųjų persvarą, tačiau dėl nesaugaus karaliaus turėjo pripažinti pralaimėjimą pirmosios kontrolės pabaigoje.

KaidoKulaots

Nuotraukoje : Estijos didmeistris, Kauno ŠK „Margiris” narys Kaido Külaots

Antrajame rate Kaido susitiko su reitingo favoritu I.Nepomniaščyj ir  taip pat nesugebėjo atlaikyti ruso galingo pozicinio spaudimo a-linija siciliškosios gynybos Naidorfo variante. Tačiau nuo III rato Estijos didmeistris pagaliau gaus daugiau baltosios spalvos, tad, tikėkimės, reikalai pasisuks į geresnę pusę. Pirmadienį žaidėjai ilsėsis, o antradienį 15.00 vietos laiku (16.00 Lietuvos laiku) žais III ratą. Kaido Külaots baltaisiais žais prieš R.Wojtašek‘ą.

Po dviejų sužaistų ratų Dortmunde lyderystę dalijasi 4 žaidėjai: R.Wojtašek, L.P. Dominguez, R.Rapport ir T.Radžabov, turintys po 1,5 tšk.

„ Sparkassen Chess-Meeting-2019“

Oficiali svetainė

rezultatai

partijų transliacija:

Chessbase

Chess24

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.