Pašto sistema

Taujėnų dvare prasidėjo 2022m. Lietuvos šachmatų lygos sezonas!

Praėjusį savaitgalį (kovo 11-13d.) Taujėnų dvare prasidėjo 2022 metų Lietuvos šachmatų lygos (LŠL) ir Lietuvos moterų šachmatų lygos sezonas. Vyrų lygoje startavo 20 šalies klubų ir komandų, moterų – 8 klubai. Atitinkamai, vyrai rungtyniaus 7 ratų šveicariškąja sistema, moterys – 7 ratų ratine sistema. Reikia pasakyti, kad pagal lygos nuostatus, vyrų komandos sudėtyje gali būti registruotos ir moterys.

Taujėnų dvaras svetingai pasitiko lygos šachmatininkus

Vyrų klubo bendrojoje paraiškoje LŠL varžyboms galima buvo registruoti iki 14 žaidėjų, tačiau kiekvienas mačas vyksta prie 5 lentų. Moterų klubo paraiškoje komandų kapitonai galėjo įtraukti iki 10 žaidėjų, tačiau mačo metu rungtyniaujama prie 3 lentų. Laiko kontrolė tiek vyrų, tiek moterų varžybose ta pati – 90 min. pirmiesiems 40 ėjimų. Jei partija čia nesibaigia – skiriamas dar pusvalandis jai pabaigti, nuolatos pridedant po 30 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą, pradedant pirmuoju. Varžybų vyr. teisėjas – IA Donatas Vaznonis.

Kauno ŠK “Margiris” LŠL varžyboms delegavo 2 komandas – “Margiris”- 1 ir “Margiris”- 2. Dar vieną komandą klubas delegavo LMŠL lygai.

LŠL lygoje žaidžianti pirmoji klubo komanda turi įprastinę struktūrą. Tiesa, dėl pandeminių ir logistinių priežasčių klubui teko kiek sumažinti legionierių skaičių ir klubo paraiškoje šiemet tik vienas – didmeistris Ilmars Starostīts  iš Latvijos Rėzeknės miesto. Komandos kapitonas – FT Šarūnas Šulskis.

Antrąją klubo komandą sudaro jauna, moksleiviška klubo pamaina su gabiu 12-mečiu kėdainiečiu Gustu Morkūnu priešakyje. Komandos kapitonas – FM Laimutis Šolys.

LMŠL lygoje „Margirio“ komandai atstovauja tiek perspektyvios moksleivės, tiek gausią žaidybinę patirtį sukaupusios žaidėjos. Komandos lyderė – Viktorija Savickienė iš Kėdainių. Komandos kapitonas – FT Šarūnas Šulskis.

Lygos varžybos puošniame istoriniame Taujėnų dvare prasidėjo penktadienį, šventinę Lietuvai kovo 11-ąją.

LŠL, LMŠL I ratas

Taujėnai, 2022.03.11  16.00

Pirmoji “Margirio” komanda startavo mače prieš Vilniaus „VŠK Muškietininkus“. Komandos kapitonas Š.Šulskis labai norėjo šiame mače išmėginti jauniausią komandos atstovą – 15-metį Titą Bosikį. Žinodamas, kad jaunuoliui dar labai trūksta tokio aukšto rango varžybų patirties, Š.Šulskis skiria komandai “stogą” – didmeistrį I.Starostītą.

Komanda turi reitingo ir kvalifikacijos pranašumą beveik visose lentose, išskyrus T.Bosikio 5-ąją. Muškietininkai stipriai spaudžiami, o T.Bosikis parodo pakankamas kataloniškosios gynybos juodaisiais žinias ir išeina su neblogu žaidimu iš debiuto. Jaunuoliui pavyksta iškeisti “katalonišką” B.Feofanovo baltalaukį rikį ir atlikti stiprų bokšto manevrą Bb8 – b5 – h5 link baltųjų karaliaus.. B.Feofanovas bando nustumti T.Bosikio bokštą f-2-f3, g3-g4, bet Titas ryžtasi paaukoti figūrą Žf 6:g4 !, atsiduria valdove ir bokštu prie atidengto B.Feofanovo karaliaus ir išvysto stiprų karaliaus puolimą, nuo kurio gelbėdamasis B.Feofanovas patiria didžiulius nuostolius. Baltieji priversti kapituliuoti maždaug 40-am ėjime. Graži “Margirio” debiutanto ataka !

ŠK „Margiris-1” (dešinėje) startiniame mače įveikė Vilniaus „VŠK Muškietininkus” (kairėje) 4,5:0,5

Vilniečiams garbės pustaškį iškovoja V.Dičiūnas, ilgą laiką presingavęs kaunietį T.Tamošiūną. Užtikrintas “Margiris” startas pergale 4,5:0,5.

Antroji “Margirio” komanda susitiko su patyrusia ir gerai susižaidusia Kauno ŠK “Gambiteriai” komanda. Mūsų komandos sudėtyje prieš šį pajėgų klubą rungtyniavo net 2 mergaitės – S.Perminaitė bei L.Ratkevičiūtė, tačiau tai neišmušė “Gambiterių” iš vėžių ir jie pergalėjo “Margirio” dublerius triuškinančiu 5:0 rezultatu. Ne ypač įkvepiantis startas 13-mečio lyderio vedamai komandai. Visiems dar reikia valgyti daug košės.

Daug daugiau intrigos buvo LMŠL mače tarp SM “Vilniaus tauras” ir “Margirio” komandos. Prie antrosios lentos D.Pažėrienei nusileidus K.Šukytei, “Margiris” atsilikinėjo 0,5:1,5. Prasidėjus antrąjai laiko kontrolei I.Karsokaitė turėjo daugybę progų palaužti I.Šitkauskaitę, tačiau niekaip nesugebėjo atlikti 1- 2 pėstininkų laikinos aukos reikalaujančios c4-c3 užtvaros. Neišnaudojus šitokios progų gausybės, fortūna pasisuko link vilnietės ir „Margiris“ patyrė pralaimėjimą 0,5: 2,5.

LŠL, LMŠL II ratas

Taujėnai, 2022.03.12  10.00

Pirmąjai “Margirio” komandai palengva kopiant turnyrinės laiptelės laiptais, varžovai ima stiprėti. Rytiniame šeštadienio rate komandos laukia kita sostinės komanda “Pasakų parkas”, kurios paraiškoje -net 2 legionieriai iš Latvijos, tiesa, tik vienas jų – patyręs. Š.Šulskis labai nori dar labiau “apšaudyti” jaunąjį T.Bosikį, todėl šįsyk organizuoja jam “dvigubą stogą” iš savęs ir I. Starostīto. Juk reikia pridengti dar vieną atvykusį jaunuolį – T.Šiugždinį.

Mačas klostosi įtemptai, nes “Margiris” aiškiai nusileidžia varžovams patirtimi. Tačiau kauniečiai turi baltosios spalvos pranašumą. Ji dar labiau išauga, I.Starostītui prie antrojo stalo neutralizavus “Pasakų parko” legionieriaus iš Daugpilio IM O.Krivonosovo baltąsias figūras ankstyvomis lygiosiomis.

Lyderių Š.Šulskio – E.Pileckio lentoje – apkasinė manevravimo stadija, kur atlikus apie 20 ėjimų, nuo lentos dar nenučiuožė nė mažiausias pėstininkas. Tuo tarpu S.Steponavičiaus -R.Rukšėno partija vyksta aštriu ir konfliktišku Benoni gynybos scenarijumi. T.Šiugždinio silpnumai prie 4-osios lentos ima badyti akis, o T.Bosikis jaudinasi ir gerai nesupranta, kokių ginklų jam griebtis prieš gerai apsiskaičiusį V.Voronovą aštrioje dviejų žirgų gynyboje.

Apie trečią žaidimo valandą S.Steponavičius prasiveržia tematine pėstininko auka 1.e4-e5 d6:e5 2.f4-f5, blokuodamas R.Rukšėno figūroms e5 lauką. Spaudžiamas R.Rukšėnas ima klysti ir netenka valdovės už 2 figūras. Š.Šulskis pirmasis pramuša “status quo”, kirsdamas 1.d5:e6 ir atverdamas žaidimą sau patogiu metu. Būdinga sau maniera Š.Šulskis ne tik atstumia jam siūlomą E.Pileckio kokybės auką, bet ir prideda tokią nuo savęs. Taikiklyje – juodųjų karalius. E.Pileckis patenka į žiaurų ceitnotą ir kapituliuoja. Netrukus laimi ir S.Steponavičius.

Šios dvi pergalės demoralizuoja vilniečius. Ištraukęs juodųjų karalių į atvirus vandenis G.Bagdžius staiga suminkštėja ir tenkinasi  pozicijos kartojimu trečią kartą. Likusioje partijoje T.Bosikis sunkiai ginasi be pėstininko, bet ji jau nebeturi lemiamos reikšmės. Galų gale pavyksta išsigelbėti ir T.Bosikiui. Nelengva “Margiris”- 1 pergalė 3,5:1,5.

Antrąjai „Margirio“ komandai startinis sutriuškinimas palikęs gilų randą. Žaidėjai serga ir vengia kelionės į Taujėnus. Komandos kapitonui L.Šoliui netgi nepavyksta surinkti pilnos sudėties mačui prieš suaugusią Vilniaus „Geltona-VŠK“. „Margirio“ dubleriai pasmerkti dar prieš rato gongą, bet G.Morkūnui pavyksta iškrapštyti garbės pustaškį klubui prie pirmojo stalo prieš A.Rimeikį. Tad pralaimime 0,5: 4,5.

„Margirio” dublerių (kairėje) Taujėnuose laukė sunkus savaitgalis

Moterų lygoje šeštadienį “Margirį” puikiai atšviežina ir stabilizuoja V.Savickienė. Tiesa, dėl pergalės prieš Klaipėdą reikėjo padirbėti iš peties. Prie pirmojo stalo rungtyniavusiai V.Savickienei lengva nebuvo dėl savo kovingumu lygoje jau ne pirmą sezoną pasižyminčios R.Bajoraitės. Permainingoje partijoje neapieita be sportinės sėkmės, kuomet R.Bajoraitė uždelsė pirmąjai kontrolei skirtą laiko limitą. B.Mačiulaitytė, nepaisant juodosios spalvos, dominavo siciliškojoje partijoje prieš A.Idzelienė. Sunkiai klostėsi partija S.Perminaitei, ilgą laiką kentusiai D.Januševičiūtės spaudimą. Tačiau komandos draugių sėkmė padėjo atsitiesti ir jai. Galų gale “Margiris” šventė įtikinamą pergalę 3:0.

LŠL, LMŠL III ratas

Taujėnai, 2022.03.12  16.00

Popietiniame rate ŠK „Margiriui“ ima kristi „sunkiasvoriai“ varžovai. Burtai lemia Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ – daugkartinius LŠL čempionus, praėjusio sezono LŠL sidabro savininkus. Varžovų sudėtyje -visi kvalifikuoti žaidėjai, iš kurių 2 didmeistriai – MRU studentai T.Laurušas ir P.Pultinevičius. Ne kaip “Margiriui” ir su spalva – teks žaisti viena juodaisiais daugiau. Jaunasis T.Bosikis, suprantama, išleidžiamas namo.

Sužaidus apie valandą mačo laiko, “Margirį” ištinka neįtikėtina sėkmė – prie vidurinio stalo vilnietį FM Roką Klabį pagauna taktinė haliucinacija ir jis skelia S.Steponavičiui “pribaigiančią žirgo auką” 12.Ž:d6+??, bet vos Stasiui dėkingai priimus auką 12…V:d6, pastebi, kad “pribaigiantis” 13.Rb5+ tebuvo naktiniu kliedesiu dėl 13…Žc6. R.Klabis nebedaro nieko nekeičiančio šacho rikiu, tačiau žirgo ėjimo atsiimti jau nebegali. Dar 10 ėjimų agonijos ir “Margiris” išsiveržia į priekį 1:0.

Deja, komanda džiaugėsi neilgai, nes jaunąjam T.Šiugždiniui akivaizdžiai nepavyksta atlaikyti T.Vedricko svorio Bogoliubovo gynyboje. Po baltųjų 14.c5! atsiveria abu baltųjų rikiai, o T.Šiugždinis teturi vieną jau nuo 4-ojo ėjimo. Praleidus dar ir 18.Vb3+ šachą, partija greitai nusirita į bedugnę : 1:1.

Čia “Margiriui” labai pravertė ilgametė jų legionieriaus I. Starostīto patirtis. Jo gili strategija žaidžiant baltųjų pusėje aktualią Karo-Kano gynybą, padėjo baltųjų žirgui iškovoti stiprų f5-lauką. Labai pažymėtinas ir gilus didmeistriškas manevras žirgu Žf3-h2-g4, mažai būdingas Karo-Kanui. Abiem baltais žirgais Ilmaras ėmė spausti P.Pultinevičiaus h6-pėstininką, kurį netrukus ir nukirto. Netekęs pėstininko, P.Pultinevičius griebėsi desperatiškos žirgo aukos 24…Ž:g4?, siekdamas užgriūti “Margirio” žaidėją savo sukaustytais bokštais. Tačiau patyręs Latvijos didmeistris sugebėjo suvaldyti poziciją, o kuomet labai vėlyvu 31.0-0-0 saugiai evakuavo karalių į valdovės sparną, tuomet artėjanti I. Starostīto pergalė tapo aiški visiems mačo žaidėjams, įskaitant ir P.Pultinevičių.

Š.Šulskis, priimtajame valdovės gambite susidūręs su nemaloniomis debiutinėmis problemomis, pasinėrė į ilgą maždaug 30-40 min. apmąstymą, bet rado sprendimą ir atrėmė T.Laurušą prie priekinio stalo.

“Margiriui” pirmaujant 2,5 :1,5, mačo baigtis sprendėsi prie 4  stalo, kur L.Šolys baltosiomis figūromis kovojo prieš „MRU-ROSK Consulting“ kapitoną V.Sakalauską. Parodęs eruditinęs debiutinio pasirengimo žinias siciliškosios gynybos Drakono variante, L.Šolys ilgą laiką turėjo persvarą, tačiau „MRU-ROSK Consulting“ kapitonas, pamatęs, kad jo vadovaujama komanda „skęsta“, nuožmiai siekė atsilošti, nepaisant nepalankiai besiklosčiusios partijos.

Po pirmosios kontrolės, pamatęs, kad visa mačo baigtis užkrauta jam ant pečių, Laimutis ėmė žaisti pastebimai silpniau, ėmė rodyti nuovargio ženklus. Vienas iš akivaizdžiausiai pademonstruotų nuovargio ženklų varžovui buvo lygiųjų siūlymas, o kitais žodžiais – pasiūlymas V.Sakalauskui sudėti ginklus ir pasiduoti mače. Tai turėjo priešingą efektą, nes V.Sakalauskas dar uoliau ėmė bandyti išgelbėti mačą. Po eilės nuovargio klaidų pagaliau V.Sakalauskui pavyko „užsikabinti už pėstininko“ 67…V:f4. Bet kuris kitas “Margirio” žaidėjas, ypač T.Bosikis, būtų toliau tęsęs pasipriešinimą be pėstininko valdovių baigmėje, tačiau L.Šolį galutinai apleido jėgos ir jis pasveikino V.Sakalauską su pergale.

Tad lygiosios mače 2,5: 2,5. Labai gaila apmaudžiai išsprūdusios pergalės prieš „MRU-ROSK Consulting“, tačiau nereikia pamiršti, kokia neįtikėtina, nežinia kuo pelnyta sėkme „Margiris“ buvo apdovanotas pačioj mačo pradžioj…

Bendras Taujėnų LŠL etapo vaizdas

Tuo tarpu „Margirio“ dublerių komanda, nepaisant nedėkingų jiems aplinkybių, palengva ėmė gerinti žaidimą ir nusileido Plungės VŠK dubleriams 1,5;3,5.

LMŠL “Margirio” merginos šeštadienio popietę turėjo labai grėsmingas priešininkes – LMŠL čempiones ŠBK “Kaunas”, nuo praėjusio sezono dar smarkiau sustiprinusias savo sudėtį WIM Salomėja Zaksaite. Pirmą žaidimo valandą “Margirio” perspektyvos atrodė neblogos. V.Savickienė buvo išlyginus padėtį rusiškojoje partijoje prieš S.Zaksaitę, B.Mačiulaitytė turėjo persvarą siciliškojoje gynyboje prieš G.Šimkūnaitę, o S.Perminaitė, nepaisant juodosios spalvos, kiek geresnę poziciją senojoje indiškojoje gynyboje prieš patyrusią M.Baliūnienę.

Tačiau S.Zaksaitei pristabdžius V.Savickienės rokiruotę, “Margirio” lyderė sutriko ir ėmė artintis prie ceitnoto. Netrukus Viktorija prarado pėstininką. G.Šimkūnaitė tuo tarpu atsiėmė pėstininką iš B.Mačiulaitytės. Komandos žaidimas pakriko, krito į duobę ir baigėsi pralaimėjimu 0:3. Nekyla abejonių, kad yra ir užslėptų tokio pralaimėjimo kaltininkų, kaip komandos kapitonas Š.Šulskis, kuris užuot uoliai ruošęs komandą sunkiam susidūrimam su čempionėmis, suskato pats save ruošti prieš T.Laurušą. Kaip sakant, “savo kailis arčiau kūno” – ką čia bepridursi…

LŠL, LMŠL IV ratas

Taujėnai, 2022.03.13  11.00

Paskutinis ratas nuostabiame Taujėnų dvare prieš lemiamą Vilniaus etapą. Pagrindinė „Margirio“ komanda sekmadienį jau žaidžia pirmoje eilėje prieš LŠL čempionus ŠBK „Kaunas“. Turim 2 didmeistrius, varžovai nė vieno, tad smarkiai nerimauti lyg ir nėra ko. Tačiau žinome gi, kad LŠL čempionais “Kaunas” gi netapo atsitiktinai. Jų sudėtyje – eilė Lietuvos jaunių čempionų ir prizininkų, o jaunasis komandos lyderis FM Karolis Jukšta, dar neturintis nė 20, jau spėjo pabūti ne tik Lietuvos vyrų čempionu, bet ir sužaisti FIDE Pasaulio taurėje.

Išties, mačo pradžioje, jau 1-ą žaidimo valandą, “Margirį” pasiekia smūgis prie 2-o stalo -jaunasis Pijus Stremavičius, Lietuvos B 18 čempionas smeigia 10.e5! auką į I.Starostito poziciją ir ima skubiai artintis prie juodųjų karaliaus. Jau 13-u ėjimu I. Starostīts netenka rokiruotės visam laikui ir priverstas kentėti nesiliaujančias P.Stremavičiaus grėsmes.

Š.Šulskis dar tik formuoja K.Jukštai atskirtą d5-pėstininką – silpnumą centre. S.Steponavičius baltaisiais įžaidinėja ramų, lygaus žaidimo reputaciją turintį pasikeitimo variant (3.c:d c:d) slaviškojoje gynyboje. L.Šolys, nepaisant juodosios spalvos, gauna patogų žaidimą prieš P.Greičių priimtajame valdovės gambite. T.Šiugždinis mėgina kovoti už iniciatyvą  centre 12.e4, tačiau pats susikuria sau silpnumą centre – d 4.

“Margiris” ir I. Starostīts bando užtaisyti “skylę” 2-oje lentoje, tačiau “audra” čia šėlsta toliau.P.Stremavičius, ieškodamas juodųjų karaliaus, aukoja jau ir kokybę. Beveik visos juodųjų figūros prispaustos paskutinėje gulstinėje ir koordinuoti jas labai sunku. Tuo tarpu komandos draugų progresas vyksta per lėtai, kad galėtų kompensuoti šį ant Ilmaro užgriuvusį vargą. Sausomis įvairiaspalvių rikių lygiosiomis nuo mačo atsimeta S.Steponavičius su priešininku kapitonu V.Vaznoniu. L.Šolio persvara prieš P.Greičių ima įgauti vis realesnius kontūrus, tačiau ima buksuoti T.Šiugždinis, kuriam reikės daryti sunkų pasirinkimą – ar atiduoti centrinį pėstininką, ar aukoti kokybę?

P.Stremavičius, gyvendamas stipria pergalės nuojauta ir gresiančiu pralaimėjimu, jei baigtųsi benzinas, smarkiai jaudinasi, tačiau pažeria keletą labai gražių taktinių smūgių 43. B:e6!! ir viską vainikuoja tiesioginiu matu 4 6.Vf8x. L.Šolys, matyt, dar nevisai atsigavęs po vakarykščio mačo, paleidžia P.Greičių ir esant rezultatui 1:2, “Margirio” padėtis mače prieš čempionus – kritinė. T.Šiugždinis kapanojasi be kokybės prieš B.Mickų, stengdamasis šią netekti kompensuoti atsitiktinėmis grėsmėmis juodųjų karaliui. Š.Šulskis bando padėti komandai, laimėjęs pėstininką prieš K.Jukštą. Tačiau laimėti bokštines baigmes su vieno pėstininko pranašumu, kuomet visi pėstininkai yra toje pačioje lentos pusėje, yra labai sunku. Visgi net Š.Šulskio dar nepasiektos pergalės čia gali neužtekti, jeigu T.Šiugždinis pralaimės be kokybės.

Suprasdamas savo atsakomybę, T.Šiugždinis labai stengiasi, pranoksta pats save ir galų gale sugeba suderinti amžinojo šacho mechanizmą Žf7-h6-f7-h6 +. Dabar jau viskas komandos kapitono rankose. Jo užduotis – labai sunki, nes partija jau seniai pranokusi stadiją, kur priešininkui galima įgelti netikėta figūros auka arba apakinti jį valdovės auka už dvi figūras. Visgi ilgametė patirtis padeda Š.Šulskiui iš kietos uolos pramušti šaltinį, nepaisant niūrių bokštinių baigmių katalogų prognozių. Lygiosios su čempionais 2,5: 2,5. “Margiriui” grįžo vakar prarasta sėkmė.

Nukraujavusi ‘Margirio” dublerių komanda jau seniai pamiršusi komandinių pergalių skonį ir bando pasiekti bent vieną asmeninę. Deja, Taujėnų etapas šio džiaugsmo komandai dar nesuteikė. 2 asmeninės Gusto ir Laurintos lygiosios prieš patyrusį Rokiškio ŠK ir komandinis pralaimėjimas 1: 4.

LMŠL sekmadienio ratą “Margirio” merginos žaidė su Ukmergės “Juodasis rikis” klubu. Deja, B.Mačiulaitytei sunkiai davėsi komandos lyderės vaidmuo partijoje prieš patyrusią A.Valčiukienę. Juodaisiais gavusi patogią, kiek geresnę padėtį angliškosios partijos Antigriunfeldo  variante, Barbora netrukus paleido partijos kontrolę iš rankų, buvo A.Valčiukienės išstumta iš svarbaus c4-forposto ir galutinai pralaimėjo antrosios kontrolės metu. Kitos 2 mačo partijos baigėsi lygiosiomis ir “Juodasis rikis” šventė pergalę 2:1.

Taujėnų gamtos parko povai ruošiasi saugiam nakties poilsiui medyje

Pasibaigus Taujėnų etapui, visi LŠL varžybų klubai buvo sužaidę 4 ratus iš reglamentu nustatytų 7-ių. Vyrų lygoje pirmavo Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ ir ŠBK „Kaunas“, turėję po 7 komandinius taškus iš 8 gal. ŠK “Margiris”- 1 turėjo 6 mačų taškus iš 8 gal. ir dalijosi 3- 5 vietas su Panevėžio ŠK “Gigant Chess” ir Vilniaus “Mėlyna-VŠK”.

Baigiamasis etapas vyks jau šį savaitgalį kovo 19- 20 dienomis Vilniuje. V ratas vyks šeštadienį 12.00. ŠK “Margiris- 1” susitiks su Panevėžio ŠK “Gigant Chess”. Šiame mače kauniečiai turės baltosios spalvos pranašumą.

LMŠL lygoje labai užtikrintai pirmavo ŠBK “Kaunas”, laimėjęs visus Taujėnų etapo mačus sausu rezultatu 3:0 !. Šitaip kaunietės turėjo 8 mačų taškus iš tiek pat galimų. Tačiau intriga lygoje lieka, nes kaunietės dar nežaidė nei su Panevėžio ŠK, nei su SM “Vilniaus tauras”. Abi šios komandos buvo surinkusios po 7 mačų taškus ir žengė tik per nedidelį atstumą nuo lyderių kauniečių.

Tarp 8 LMŠL komandų “Margiris” turėjo 2 taškus iš 8 gal. ir po Taujėnų etapo žengė 5-oje turnyrinės lentelės vietoje.

V rate šeštadienį 1 2.00 Vilniuje ŠK “Margiris” kovos su Šiaulių “Dubysa”. Šiame mače kaunietės turės baltosios spalvos pranašumą.

2022m. LŠL ir LMŠL

Oficiali svetainė

Rezultatai

Partijų transliacija : vyrai  ;  moterys

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.