Pašto sistema

T.Laurušas užbaigia metus trankia pergale Kalėdiniame turnyre Kaune!

Gruodžio 28d. Kauno įgulos karininkų ramovėje Brg. gen. A.Gustaičio šachmatų klubo nurodymu buvo vykdomas Kalėdinis greitųjų šachmatų turnyras. Vos porą dienų po Šv.Kalėdų pabaigos, turnyras vyko sklandžiai ir pasižymėjo džiugia kalėdine dvasia!

IMG_8786

Kalėdiniame turnyre Įgulos karininkų ramovėje rungtyniavo 90 šachmatininkų

Varžybas pradėjo 90 šachmatininkų iš Lietuvos, o taip pat svečiai iš Latvijos ir lietuviškojo Punsko Lenkijoje. Jeigu vertinti visų norinčių dalyvauti teiktas paraiškas, turnyras būtų nesunkiai galėjęs surinkti ir 100 žaidėjų, tačiau atsižvelgiant į Kalėdinio turnyro nuostatų punktą “ 5.Dalyviai. Turnyras Kauno įgulos karininkų ramovėje bus vykdomas pagal LK karininkų ramovės nustatytas vidaus tvarkos taisykles. Turnyre gali dalyvauti tik asmenys, gavę organizatorių sutikimą dalyvauti“  ir kitas nuostatų sąlygotas išlygas, organizatoriai nemažai paraiškų atmetė, atsižvelgdami į salės plotą, inventoriaus kiekį bei siekdami sudaryti palankias sąlygas priimtiems į varžybas dalyviams. Vienas svarbiausių kriterijų, nusprendžiant ar žaidėjas yra tinkamas varžyboms, buvo iki nurodyto gruodžio 23d. termino pateikta paraiška varžyboms, tačiau būta ir kitų kriterijų.

Dėl labai vėlyvos registracijos sunkiausias momentas Lietuvos šachmatų čempionui visose kategorijose Tomui Laurušui buvo apskritai patekti į šias kalėdines varžybas. Žaidimo dieną atlaukus ilgą eilę vėluojančiųjų sąraše, Tomui pagaliau atsilaisvino viena paskutiniųjų vietų dalyvių sąraše.

Toliau jau T. Laurušui viskas klostėsi lengviau ir savo žaidimu jis įrodė savo labai aukšto greitųjų šachmatų reitingo (2612) galią, lyg buldozeriu nustumdamas savo konkurentus nuo I prizo. 9 pergalės iš 9 galimų ir nedidelis vokas su kalėdiniais linkėjimais – didelėse Tomo rankose!

IMG_8789

T.Laurušas (juodieji) artėja prie pergalės prieš T.Čeponį VII rate

Reitingo bei kvalifikacijos galia pasireiškė ir daug nuožmesnėje kovoje dėl kitų prizinių vietų. Atkaklioje kovoje prieš kitus konkurentus darnus patyrusių Vilniaus “Chess United” žaidėjų duetas Dmitrijus Chocenka (2315) ir Juras Mickevičius (2288) atlaikė smarkų bangavimą ir surinkę po 7 tšk. įsitvirtino II-III lentelės vietose. Dėl geresnio papildomo Buchholco koeficiento II prizas atiteko J.Mickevičiui, o III – D.Chocenkai. Jiems už nugaros toliau rikiavosi kauniečiai.

IMG_8793

Aštri paskutiniojo rato dvikova tarp J.Mickevičiaus (baltieji) ir M.Bieliausko baigėsi lygiosiomis

IV prizas atiteko patyrusiam “Margirio” žaidėjui Stasiui Steponavičiui (6,5 tšk.), kuris paskutiniajame varžybų rate sugebėjo pergalėti jauną, bet pustaškiu priekyje buvusį Pijų Stremavičių. V prizas atiteko tvirtai rungtyniavusiam Tadui Čeponiui (6,5 tšk.), paskutiniojo rato įtemptą partiją prie II stalo prieš D.Chocenką užbaigusiam kovingomis lygiosiomis. Tiek pat taškų surinkęs panevėžietis Tadas Vanagas ilgą laiką buvo aukštai tarp pirmaujančiųjų, deja, pralaimėjimas paskutiniajame rate prieš “buldozerio vairuotoją” atmetė Tadą į VI vietą.

I moterų prizą iškovojo Vilniaus moksleivė Evelina Ravluševič, surinkusi 5 taškus. Tik pustaškiu nuo jos atsilikusi kita moksleivė iš Vilniaus Ieva Šitkauskaitė liko antra. III vietoje – kaunietė Eglė Marcinkevičienė (3,5 tšk.).

IMG_8775

Pajėgiausia moterų įskaitoje Vilniaus moksleivė Evelina Ravluševič žaidžia juodaisiais

Tarp moksleivių pajėgiausias buvo 13-metis Mykolas Liandzbergas iš Šiaulių – net 6,5tšk.!

Senjorų 50 metų ir vyresnių grupėje laurus nuskynė niekada nevystantis 77-erių tarpt. meistras Kęstutis Kaunas iš Kauno – 6 tšk.! Kęstučio  pastangomis pasinaudojo jo bendraamžis iš Latvijos Uogrės miesto Janis Daudzvardis (6 tšk.), kuriam atiteko I prizas senjorų 65m. ir vyr. kategorijoje.

IMG_8788

VII rato partijos pabaiga tarp A.Gurevičiaus ir J.Daudzvardžio suintrigavo Kalėdinio turnyro žiūrovus

Turnyro metu įsteigtas “geriausiojo užsieniečio” prizas atiteko svečiui iš Punsko Jonui Žukauskui (4, 5 tšk.). Daiktinio prizo sulaukė ir kitas punskietis Edmundas Valinčius (3,5 tšk.).

 

2019m. Kalėdinio greitųjų šachmatų turnyro Kauno įgulos karininkų ramovėje rezultatai ir statistika

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.