Pašto sistema

2020m. Richardo Banaičio atminimo turnyras Jonavoje : staigmenos tik „B“ skyriuje

Praėjusį sekmadienį, sausio 19d. Jonavos sporto arenoje  vyko šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio pagerbimui skirtas greitųjų šachmatų turnyras. Turnyrą organizavo Jonavos kūno kultūros ir sporto centras kartu su trenerio R.Banaičio šeima bei Šachmatų bendruomenės klubas „Kaunas“. Varžybose teisėjavo vyr. teisėjas IA Donatas Vaznonis su pagalbine brigada.

R.Banaičio atminimo varžybos buvo padalintos į 2 skyrius. Pagrindiniame „A“ turnyre dalyvavo suaugusieji bei 2002m. gimimo ir jaunesni jauniai; „B“ turnyre“ dalyvavo jaunučiai ir vaikai (2006 m. gim. ir jaunesni). Abiejuose turnyruose buvo žaidžiama greitųjų šachmatų kontrole 10 min. partijai + 5 sek. nuolatinio pridėjimo. Viso varžybų reglamentu buvo sužaisti 9 ratai.

Jonavos sporto arenoje buvo sudarytos puikios sąlygos beveik 300 R.Banaičio atminimo turnyro dalyvių!

Pagrindiniame turnyre šviesų R.Banaičio atminimą pagerbti panoro 144 dalyviai. „B“ turnyre trenerį R.Banaitį paminėti susirinko 104 vaikai. Nepaisant gausaus, kone rekordinio dalyvių skaičiaus vienos dienos turnyrui Lietuvoje, erdviose Jonavos arenos patalpose, gerai pritaikytose sportinėms varžyboms, žaidėjams visai nereikėjo grūstis. Varžybų žiūrovams taip pat apsčiai užteko vietos tribūnose.

„A“ turnyre varžybų favoritai visiškai patvirtino savo aukštą rangą. Po 5 sužaistų ratų abu didmeistriai Šarūnas Šulskis (rtg. 2529) ir Paulius Pultinevičius (2499) bei tarpt. meistras Tomas Laurušas (2621) turėjo surinkę po 5 taškus ir artimiausius persekiotojus jau lenkė visu tašku. Tik nuo 6-ojo rato prasidėjo favoritų tarpusavio akistatos. Prie pirmojo stalo labai patyręs, bet jau visai nebejaunas Kauno didmeistris Š.Šulskis, matyt, nusprendė paimti atokvėpio minutėlę šiose labai greitose, beveik ralio tempu vykstančiose varžybose prieš lemiamus finišo posūkius. Žaisdamas prieš reitingo favoritą T.Laurušą, didmeistris ganėtinai anksti, apie 20 ėjimą, užmezgė padėties lentoje pakartojimą 3 kartus ir nuėjo pailsėti. Tuo netruko pasinaudoti Lietuvos jaunimo žvaigždė 18-metis P.Pultinevičius iš Marijampolės, kuris juodosiomis figūromis pergalėjo didmeistrį  iš Rėzeknės Ilmarą Starostitą ir pagaliau nutraukė lyderių flirtą, imdamas aiškų kursą į nugalėtojo prizą.

 

dav

II rato partija tarp Š.Šulskio (kairėje) ir P.Greičiaus (dešinėje) : jaunąjam jurbarkiečiui lygiosios apmaudžiai išslydo pro pirštus…

Nepaisant jauno amžiaus, Paulius gerai suprato savo lyderystės pustaškiu trapumą , iki varžybų pabaigos liekant 3 ratams. VII rate, gavęs baltąsias figūras prieš Š.Šulskį, P.Pultinevičius iš peties  mėgino pašalinti šią pavojingą „seną kerplėšą“ sau nuo kelio. Sudėtingame mitelšpilyje po 3 lengvąsias figūras kiekvienam su didelėmis pėstininkų masėmis, jaunasis Marijampolės didmeistris atkakliai bandė „nupurtyti“ vienintelį aiškų juodųjų silpnumą – a5 pėstininką, tačiau apie 50 ėjimą praleido juodųjų atatranką ir galėjo džiaugtis nepralošęs partijos. Šiomis nedraugiškomis lygiosiomis nesugebėjo pasinaudoti T.Laurušas, prie 2-ojo stalo lygiosiomis pabaigęs partiją prieš patyrusį FIDE meistrą iš kaimyninės Kaliningrado srities P.Lukiną (2292). Tiesą sakant, Tomas labai ilgą laiką turėjo „kiaurai pralaimėtiną“ padėtį, tad pasiektomis lygiosiomis  turėjo likti daugiau nei patenkintas.

VIII rate lyderis P.Pultinevičius juodosiomis figūromis labai užtikrintai atmušė kelis nedrąsius T.Laurušo bandymus „išsodinti“ jį iš lyderio krėslo ir fiksavo paliaubas jau 24-u ėjimu. Šios lygiosios, priešingai nuo praeitų, atrodė gana draugiškomis. Š.Šulskis mėgino šias „draugiškas lygiąsias“ pritaikyti savo sportiniams tikslams, tačiau partijoje su gabiu Kauno moksleiviu Pijumi Stremavičiumi (2189) susidūrė su labai atkakliu, kietu pasipriešinimu. Pro juodųjų tvirtas užtvaras šliauždamas figūromis link juodųjų karaliaus, Kauno didmeistris neteko pėstininko, o apie 30 ėjimą vos nepasiklydo žirgu juodųjų teritorijoje. Pijui supanikavus, baltųjų prasiveržimo užnugaryje strategija pavyko ir pasiekęs  sunkią pergalę po 50 ėjimų kovos, Š.Šulskis pasivijo taškais lyderį P.Pultinevičių (po 7 tšk. iš 8 gal.).

dav

Lyderių sankirta VII rate : P.Pultinevičius (kairėje) užkirto kelią Š.Šulskiui (dešinėje) prie dar vienos R.Banaičio atminimo turnyro nugalėtojo taurės

Visgi, nepaisant kiek blogesnių papildomų rodiklių, P.Pultinevičius galėjo kliautis baltosios spalvos pranašumu paskutiniajame lenktynių ruože. Š.Šulskis gi prie pirmojo stalo žaidė juodaisiais prieš FM P.Lukiną. Kol Kauno didmeistris rūpinosi kaip jam neutralizuoti varžovo debiutinį pranašumą, išlyginti padėtį, gauti nedidelę žaidybinę persvarą, ją padidinti, atmesti varžovo paliaubų siūlymą ir pan., P.Pultinevičius juodais laukais užspaudė T.Vanagą (2222) valdovės sparne, tada mikliai perkėlė žaidimo svorį į karaliaus sparną ir šventė pergalę 40-u ėjimu. Š.Šulskis apie 30 ėjimą pradėjo gilų reidą karaliumi į P.Lukino teritoriją ir buvo visai nebetoli pergalės, tačiau įvairiaspalviai rikiai, greitai tirpstantis laikas ir bendras nuovargis, matyt, pakišo koją kauniečiui. Galų gale, įvairiaspalviai rikiai vėl atliko savo žinomą „lygiųjų pranašų“ vaidmenį, o priešininkų bokštams palikus lentą, Š.Šulskiui nori nenori teko susitaikyti su P.Lukinu. Nuožmioje dvikovoje prie III stalo tarp V.Sakalausko (2329) ir T.Laurušo (2621), Tomui pavyko pergalėti savo patyrusį MRU trenerį 60-u ėjimu ir pasivyti Š.Šulskį taškais.

Taigi po atkaklios kovos šių metų R.Banaičio atminimo turnyro nugalėtojo taurė pelnytai atiteko jaunąjam Marijampolės didmeistriui Pauliui Pultinevičiui – 8 tšk. iš 9 gal. II-III vietas pasidalijo Š.Šulskis ir T.Laurušas. Dėl geresnių papildomų rodiklių sidabro medalis ir II vietos taurė atiteko Š.Šulskiui, o bronza ir III vietos taurė – T.Laurušui. Moterų įskaitoje nugalėtoja tapo puikų rezultatą (6,5 tšk.) parodžiusi Gabija Šimkūnaitė iš Šiaulių. Antra – klaipėdietė Marija Šibajeva (6 tšk.), trečia – WIM Salomėja Zaksaitė (5,5 tšk.) iš Vilniaus.  „A“ turnyre R.Banaičio šeimos įsteigtais prizais buvo apdovanoti ir kitų kategorijų geriausieji.

 

dav

VIII rato fragmentas : M.Bieliauskas (baltieji) įveikė Vilniaus moksleivį K.Maziuką (juodieji) jau 14-u ėjimu

„B“ turnyre“ gi įspūdingą rezultatą parodė 13-metė Vilniaus moksleivė Kristina Šukytė ( rtg. 1249), surinkusi 7,5 taško ir įsiterpusi tarp išankstinių favoritų Mato Povilaičio (1591) iš Šiaulių ir Ąžuolo Norkūno (1561) iš Jurbarko. Tik geresnių papildomų rodiklių dėka R.Banaičio atminimo „B“ turnyro nugalėtoju buvo pripažintas M.Povilaitis (7,5 tšk.). Kristinai Šukytei atiteko sidabro medalis, o bronzos medalis ir III vietos taurė liko Ą.Norkūnui (7 tšk.)

 

Šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio pagerbimo 2020 m. turnyro Jonavos sporto arenoje

Oficiali svetainė

rezultatai ir statistika

„A“ turnyro partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.