Pašto sistema

Su Tarptautine šachmatų diena!

 

Mieli bičiuliai, gerbiami šachmatų mylėtojai,

 

Sveikiname Jus Tarptautinės šachmatų dienos – liepos 20-osios proga! Šią dieną, prieš 96-erius metus buvo įsteigta mus visame pasaulyje vienijanti tarptautinė šachmatų sąjunga – FIDE, atstovaujanti šachmatininkų mėgėjų poreikius ir lūkesčius visame pasaulyje.

Linkime Jums ir ateityje patirti džiugių akimirkų, šaunių intelektinių atradimų, kultivuojant ypatingą sporto šaką šachmatus. Tai – žaidimas, įkūnijantis aukščiausius sporto idealus – gerbiantis varžovą ir tausojantis jo žmogišką orumą nuo stumdymų, trankymų ir traumų. Žaidimas, laisvas nuo kūną teršiančio dopingo. Branginkime ir gerbkime šachmatus, rungdamiesi sąžiningai ir visuomet gerbdami priešais sėdintį varžovą!

Tik vakar Lietuvoje baigėsi vienas populiariausių, vienas žinomiausių šalyje šachmatų renginių – prie Platelių ežero savaitę vykęs 40-asis tarptautinis šachmatų turnyras „Plungė 2020“, skirtas Lietuvos nusipelniusio trenerio šviesios atminties Vitaliaus Vlado Andriušaičio atminimui.

Plateliai 2020_resize

40-ojo Tarptautinio Platelių šachmatų turnyro vaizdas

 

Kaip daugelis Jūsų neabejotinai žinote, šį turnyrą labai užtikrintai laimėjo jaunas 19-metis Lietuvos didmeistris Paulius Pultinevičius iš Marijampolės, surinkęs 8 tšk. iš 9 gal. ir net 1,5 tšk. už savęs palikęs artimiausius persekiotojus Karolį Jukštą iš Kauno ir vilnietį Arą Vardanjaną. Tačiau nereikia pamiršti, kad abu šie persekiotojai, sudėjus jų amžiaus vidurkį, būtų dar jaunesni už Paulių sportininkai, tad jų pasirodymas Plateliuose irgi smarkiai girtinas : K.Jukštos už besitęsiantį gerų rezultatų pastovumą, o A.Vardanjano – už ryškų savo išaugusių sugebėjimų atskleidimą per brandų žaistų partijų turinį.

Mes neabejojame, kad nusipelniusiam ir uoliam Plungės pedagogui V.V. Andriušaičiui gerą įspūdį būtų palikęs ir kitų jaunųjų – Mato Indriūno, Andriaus Brazdžionio, Pijaus Stremavičiaus, Marijos Šibajevos žaidimas. Turnyras smarkiai pavyko ir atnešė puikių vaisių V.Andriušaičio ištisais dešimtmečiais krautam pedagoginiam triūsui ir pastangoms. Sveikiname Platelių turnyro žvaigždę Paulių Pultinevičių!

Plateliai II

Prieš prasidedant ratui : lyderių stalai Platelių turnyre

 

Tarptautinės šachmatų dienos proga „Margirio“ skaitytojams norime pasiūlyti tik vieną iš daugelio įdomių Platelių turnyro pozicijų apmąstymui. Juk ji nutiko pajėgiausiųjų turnyro žaidėjų akistatoje :

 

Paulius Pultinevičius (2512) – Karolis Jukšta (2366)

40-asis Tarptautinis šachmatų turnyras , Plateliai (6 ratas) 2020 m.

Plateliai 2020

56-asis baltųjų (P.Pultinevičiaus) ėjimas

 

Eilinė lyderio pergalė, turint pėstininką viršaus, bei kur kas aktyvesnį karalių, atrodo tik neilgo laiko klausimu. Kaip geriausia tęsti lyderiui : 56. b2-b4; 56.g4-g5 ar 56.Re2-f3?

 

Atsakymus galite rašyti komentaruose. Linkime Jums gero šventinės dienos tęsinio!

 

ŠK „Margiris“ administracija

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.