Pašto sistema

A. Neikšāns nugali tarptautiniame turnyre Viljandi; T.Laurušas – antras

Praėjusią savaitę Estijos Viljandi mieste vyko tradicinis tarptautinis Ilmaro Raudo atminimo turnyras. Ilmar Raud  (1913-1941) buvo Estijos šachmatų meistras, gimęs Viljandi, kuris nugalėjo dviejuose Estijos vyrų čempionatuose, ne kartą atstovavo savo šaliai Pasaulinėse šachmatų olimpiadose. 1939m. Buenos Airėse (Argentina)  vykusios Olimpiados metu prasidėjo II Pasaulinis karas. I. Raudas, kaip ir nemaža dalis kitų Europos šachmatininkų, nusprendė pasilikti Argentinoje (iš Lietuvos rinktinės Argentinoje pasiliko Markas Luckis).  Būtent šioje Olimpiadoje Buenos-Airėse 1939m. Estija parodė geriausią visų laikų savo šalies rezultatą, tarp 16 rinktinių užimdama 3-ią vietą po Vokietijos ir Lenkijos, bei pelnydama olimpinę bronzą!

Šių metų Ilmaro Raudo atminimo turnyre Viljandi dalyvavo 66 šachmatininkai iš Rytų Baltijos valstybių – Estijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvai Viljandi atstovavo Lietuvos čempionas Tomas Laurušas (FIDE reitingas 2511) ir patyręs tarptautinis meistras iš Vilniaus Vaidas Sakalauskas (2335). Klasikinių šachmatų laiko kontrole 90 min. pirmiesiems 40 ėjimų, vėliau pridedant po 15 min. iki partijos pabaigos su nuolatiniu 30 sek. pridėjimu už kiekvieną atliktą ėjimą buvo sužaisti 9 ratai. Kadangi prestižiniame turnyre dalyvavo beveik visi pajėgiausi ne tik Estijos, bet ir Latvijos šachmatininkai, ieškantiems buvo galimybių vykdyti tarpt. meistro (IM) ir tarpt. didmeistrio (GM) normos balus.

Neiksans Viljandi

Arturs Neikšāns užtikrintai dominavo ir nugalėjo Viljandi ( rengėjų nuotrauka)

Po 3 sužaistų ratų turnyre lyderystę dalijosi 6 šachmatininkai, laimėję pirmąsias 3 partijas  : estai Kaido Külaots (2524), Olaf Sepp (2410), Andrei Šiškov (2390), latviai Arturs Neikšans (2557), Nikita Meškovs (2582) ir Tomas Laurušas (2511). IV rate T.Laurušas po ilgos kovos nusileido N.Meškovui ir turnyre ėmė pirmauti abu Latvijos didmeistriai. V rate įvyko lyderių akistata, kur A.Neikšans juodosiomis figūromis įveikė N.Meškovą ir surinkęs 5 tšk. iš 5 gal., atsiplėšė nuo artimiausių persekiotojų tašku.

Šios persvaros patyręs Latvijos didmeistris nebeišleido iki pat pabaigos ir surinkęs 7,5 tšk. iš 9 gal., tapo Ilmaro Raudo atminimo turnyro nugalėtoju. Sveikiname Arturą, ŠK „Margirio” žaidėją su pergale Viljandi!

Po pralaimėjimo IV rate palengva atitoko T.Laurušas ir VII rate pasiekęs svarbią pergalę juodaisiais prieš patyrusį Latvijos didmeistrį Normundą Miezį (2489), netgi atgaivino viltis didmeistrio normai. Paskutiniajame IX rate Tomas įveikė patyrusį Estijos meistrą Kalle Kiik’ą (2386), surinko 7 tšk. ir užėmė „švarią” II vietą po A.Neikšano. Visgi, panašu, kad GM-normos balą dar teks atidėti būsimoms varžyboms, nors iki FIDE taisyklėmis reikalaujamo 2600 atlikimo Tomui Viljandi pritrūko mažiau nei 10 reitingo taškų – tikrai nedaug!

Laurusas Viljandi_resize

Tomas Laurušas Viljandi – tik per žingsnį nuo GM-normos (rengėjų nuotrauka)

Už T.Laurušo III vietoje rikiavosi pajėgiausias dabartinis Estijos didmeistris Kaido Külaots, surinkęs 6,5 taško. Tiek pat surinkęs latvis N.Meškovs, atsiliko nuo Kaido pagal papildomus rodiklius ir turėjo tenkintis IV prizu. Sveikiname Kaido su III vieta Viljandi!

 

2020m. Ilmaro Raudo atminimo turnyro Viljandi

oficiali svetainė

rezultatai

partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.