Pašto sistema

Slovėnijoje prie pabaigos artėja Europos vyrų šachmatų čempionatas

Kovo 27 d. Slovėnijos Brežice mieste prasidėjo Europos asmeninis šachmatų čempionatas. Nepaisant prasidėjusio Europoje karo, į čempionato startą išėjo virš 300 žaidėjų iš 40 Europos valstybių, tame tarpe – 6 Lietuvos atstovai. Čempionate dalyvauja net 35 didvyriškos Ukrainos atstovai, tačiau Rusijos ir Baltarusijos atstovų šiame Europos čempionate beveik nėra, nes šių valstybių federacijos ir vėliavos Brežice mieste uždraustos. Tik perėjus į vadinamą FIDE federaciją, šių valstybių-agresorių atstovai gali dalyvauti čempionate po FIDE vėliava.

Lietuvai Bržežicėje atstovaujama gana gausiai – varžybose dalyvauja 6 Lietuvos atstovai – tarpt. didmeistris iš Marijampolės Paulius Pultinevičius (FIDE reitingas 2546), jo treneris FM Rolandas Martinkus (2033), kitas marijampolietis Darius Babrauskas (2033) bei 3 LŠL sidabro medalių laimėtojo ŠBK „Kaunas” atstovai FM Karolis Jukšta (2378) , FM Pijus Stremavičius (2320) ir Pijus Greičius (2100). Pažymėtinas ilgamečio ŠK „Margiris” legionieriaus, tarpt. didmeistrio iš Estijos Kaido Külaots (2527) dalyvavimas Brežicėje. Latvijai čempionate taip pat atstovauja vienas atstovas – Latvijos olimpinės rinktinės narys iš Rygos Nikita Meškovs (2561).

Karolis Jukšta Europos čempionate Slovėnijoje – 4,5 tšk. po 9 ratų

Didžiausias šio čempionato prievilas žaidėjams – 20 kelialapių geriausiesiems į 2023 m. FIDE Pasaulio taurę. Čempionate taip pat yra solidus 100 tūkst. eurų prizinis fondas. Piniginius prizus pelnys geriausieji 23 žaidėjai bendroje įskaitoje, taip pat geriausieji moterų, senjorų (1972m. gim. ir vyr.), jaunuolių iki 18 metų ir kai kuriose kitose kategorijose.

Pirmadienio vakarą Brežicėje jau buvo sužaisti 9 ratai iš reglamentu nustatytų 11-os. Pirmenybėse užtikrintai pirmavo 25 metų Vokietijos didmeistris Matthias Bluebaum (2642), turėjęs 7,5 taško. Jam įkandin žengė jaunas tarpt. meistras iš Azerbaidžano Abdulla Gadimbayli (2450), armėnas Gabriel Sargissian (2681) ir prancūzas Maxime LaGarde (2626), turėję pustaškiu mažiau.

Geriausiai iš lietuvių Brežicėje sekėsi Pauliui Pultinevičiui ir Karoliui Jukštai, turėjusiems po 4,5 taško iš 9 gal. Antradienį 15.00 vietos laiku Brežicėje vyksiančiame priešpaskutiniajame X pirmenybių rate K.Jukšta juodaisiais rungsis su pajėgiu, bet patekimo į FIDE Pasaulio taurę šansus jau praradusiu italu Daniele Vocaturo (2614). P.Pultinevičius taip pat turės juodąsias figūras partijoje prieš makedoną FM Emilį Risteski (2374).

Po pralaimėjimo IX rate pirmadienį prieš buvusį FIDE Pasaulio čempioną ukrainietį Ruslaną Ponomariovą (2636) šansus patekti į Pasaulio taurę, deja, prarado ir Kaido Külaots. Po 9 sužaistų ratų Kaido Brežicėje turėjo 5 taškus ir priešpaskutiniajame X rate baltaisiais kovos prieš Kosovo albaną Endrit Uruci (2304).

Sąlyginai geriausiai iš Rytų Baltijos zonos Brežicėje sekėsi Nikitai Meškovui, po 9 ratų turėjusiam 5,5 taško ir buvusiam 87-oje bendrosios rikiuotės pozicijoje. Antradienį Nikita baltaisiais žais prieš po Europos šachmatų sąjungos vėliava rungtyniaujantį bulgarą Momčilą Petkovą (2465).

Trečiadienio vakarą jau paaiškės šio Europos šachmatų čempionato nugalėtojas, prizininkai ir visi 20 laimingų kelialapių į FIDE Pasaulio taurę savininkų.

Europos vyrų šachmatų čempionato Brežicėje, Slovėnijoje

oficiali svetainė

partijų transliacija

rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.