Pašto sistema

Savaitgalį net 227 šachmatininkai pagerbė Richardo Banaičio atminimą Jonavoje!

Praėjusį šeštadienį, sausio 13d. naujai atsivėrusioje Jonavos sporto arenoje vyko tradicinis šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio atminimo turnyras. Turnyras buvo perskirtas į du skyrius: A (suaugusiųjų) ir B (vaikų 2004m. ir jaunesni). A turnyre varžybas pradėjo 114 šachmatininkų, B turnyre – 113. Buvo rungtyniaujama 9 ratų šveicariškąja sistema, greitųjų šachmatų kontrole 10 min. +5 sek. po kiekvieno padaryto ėjimo partijai užbaigti.

Richardas Banaitis buvo šalyje žinomas Jonavos ir Kaišiadorių krašto vaikų ir jaunimo šachmatų mokytojas ir pedagogas. 1975 m. atsikėlęs į Jonavą, čia darbavosi VJSM treneriu. R.Banaitis Lietuvos šachmatų judėjimą praturtino kvalifikuotais mokiniais – tarpt. meistru Aidu Labucku, moterų FIDE meistre Rasa Norinkevičiūte-Donovan ir kitais auklėtiniais. Trenerio R.Banaičio darbai buvo įvertinti medaliais už nuopelnus moksleivių ir Lietuvos sportui.

Jungtinės kryptingos Jonavos kūno kultūros ir sporto centro bei R.Banaičio palikimą uoliai puoselėjančios jo dukters Daivos Dackevičienės pastangos pavertė kasmetinį R.Banaičio atminimo turnyrą vienų populiariausių greitųjų šachmatų turnyrų šalyje, traukiantį žaidėjus iš visos Lietuvos. Dėl puikaus, lengvo susisiekimo su Jonava šis turnyras ypač patrauklus kauniečiams, kurie, nepaisant tą pačią dieną Kaune vykusio Sausio 13d. Laisvės gynėjų pagerbimo greitųjų šachmatų turnyro, taip pat gausiai suplūdo į Jonavą.

A turnyre dominavo ŠK „Margirio” didmeistris Šarūnas Šulskis, gana užtikrintai, be didesnių „nubrozdinimų” pasiglemžęs tiek nugalėtojo taurę, tiek I prizą (8 tšk. iš 9 gal.) Jaunatviško greičio trūkumą, didmeistris, matyt, sėkmingai užglaistė dešimtmečių gylio žiniom ir sukaupta žaidybine patirtimi, tačiau tokia dominacija prieš bangas perspektyvaus šalies jaunimo, o ypač greitaisiais šachmatais, ilgai tęstis negali…

II prizas teko vienam geriausių šalies moksleivių 17-mečiui Lukui Stauskui iš Šiaulių, tik pustaškiu atsilikusiam nuo nugalėtojo. Lukas nudžiugino gerbėjus pergalėmis prieš Lietuvos greitųjų šachmatų čempioną Vidmantą Mališauską, FIDE meistrą Sigitą Kalvaitį ir kitus. Paskutiniajame rate atmušęs Š.Šulskio ataką, Lukas pelnytai užėmė vietą ant pjedestalo, taip pat tapdamas svarbios įskaitos iki 18 metų nugalėtoju.

Tiek pat taškų (7,5) surinko ir kitas kaunietis IM Tomas Laurušas, eilinį kartą pademonstravęs savo serijinių pergalių gebėjimus greitajame žaidime. 7 „skalpai” iš 9 toliau stiprina Tomo reputaciją kaip „vis mažiau pageidaujamo” priešininko šachmatų festivaliuose.

Vaikų B turnyre šiauliečiui Matui Povilaičiui pavyko nustelbti net Š.Šulskio pasirodymą. Matas surinko 8,5 tšk., tašku aplenkė artimiausią persekiotoją ir užtikrintai pelnė nugalėtojo taurę. Sidabro medalis atiteko vilniečiui moksleiviui Aleksandrui Užkuroniui (7,5 tšk.), o bronzos – tikram B turnyro atradimui vilnietei Monikai Misiuk (7tšk.), prasiskynusiai kelią link nugalėtojų pjedestalo pro gausybę bendraamžių ir net vyresnių berniukų.

Plačiau apie 2018m. Richardo Banaičio atminimo turnyrą Jonavoje – „Jonavos naujienų” straipsnis su nuotraukomis „Tradiciniame turnyre – virš dviejų šimtų šachmatų entuziastų”

Rezultatai, lentelės – „Chess-results”

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.