Pašto sistema

Moteriška pergale vainikuotas 2018 metų kongresas Druskininkuose!

 

Sausio 3-7 dienomis Druskininkuose vyko kasmetinis sporto ir meno klubo „Juoda balta” organizuojamas Tarptautinis Druskininkų šachmatų kongresas. Jo kulminacija tapo savaitgalį vykę sportiniai renginiai įvairių amžiaus grupių ir lyčių šachmatininkams. Juose dalyvavo 6 šalių atstovai.

Penktadienį sportinio adrenalino trokštantys žaidėjai susikirto Kongreso žaibo turnyre „Dainava Open”. 9 ratų šveic. sistema vykusiose rungtynėse dalyvavo net 140 žaidėjų, nepriklausomai nuo kvalifikacijos ar amžiaus. Pasibaigus turnyrui paaiškėjo, kad po 8 tšk. surinko pajėgiausiasis šalies moksleivis IM Paulius Pultinevičius ir svečias iš Latvijos FM Verners Putka. Geresnis startas „Dainava Open” nugalėtojo laurus užtikrino Marijampolės moksleiviui. Sveikiname Paulių!

Kur kas sunkesnis greitųjų šachmatų turnyras prasidėjo šeštadienį -„2018 Druskininkai Rapid Open „, trukęs jau dvi dienas. Čia dalyvaujantys žaidėjai jau buvo perėję kvalifikacijos filtrą, mat jaunieji šachmatininkai buvo nukreipti į 4 amžiaus grupių vaikų turnyrus „Aqua 8”, „Aqua 10”, „Aqua 12” ir „Aqua 14” su vertingais sveikatingumo prizais.

Viso „2018 Druskininkai Rapid Open ” startavo 86 šachmatininkai iš 6 šalių. Buvo žaidžiami 9 ratai greitųjų šachmatų kontrole 20 min.+10 sek. Šeštadienį sužaidus pirmuosius 6 varžybų ratus, šachmatininkai nuėjo atsipūsti po įtemptų kovų pirmaujant svečiui iš Kaliningrado IM Pavel Škapenko ir IM Pauliui Pultinevičiui (po 5,5 tšk.). Tačiau sekmadienį patekėjo Lietuvos olimpinės moterų rinktinės žaidėjos Salomėjos Zaksaitės žvaigždė!

VII rate S.Zaksaitei pavyko pergale juodaisiais išstumti P.Pultinevičių iš lyderio pozicijos. VIII rate Salomėja tęsė pergalingą seriją, baltaisiais permainingoje partijoje įveikdama gabaus Kauno moksleivio Karolio Jukštos karalių. Pats rimčiausias egzaminas S.Zaksaitei, suprantama, teko paskutiniajame IX rate, kuomet prie pirmojo stalo jai teko juodosiomis figūromis susigrumti su turnyro reitingo favoritu IM Tomu Laurušu. Prieš lemiamą partiją priešininkai turėjo po 7 tšk., o papildomi rodikliai buvo pranašesni T.Laurušo (37 prieš 35,5)

Zaksaite Baku ol

Lietuvos olimpinės moterų rinktinės narė WIM Salomėja Zaksaitė ( Baku, 2016m. nuotr.)

 

Atrodo, kad intensyvios treniruotės ir pastovus dalyvavimas aukščiausiojo lygio kontinentinėse ir pasaulio moterų pirmenybėse padėjo S.Zaksaitei įgyti gebėjimą gauti tokias dinamika ir konkrečiu skaičiavimu paremtas padėtis, kuriose ji jaučiasi gerai. Matyt, pajutęs, kad partijos mitelšpilis slysta į palankią priešininkei dinamikos stichiją, T.Laurušas nusprendė derėtis taikiai ir gavo jau spėjusios gerokai pavargti varžovės pritarimą.

Remtis ne taškais, o papildomais rodikliais pasirodė nepatikimu reikalu. Fortūna toliau pelnytai šypsojosi S.Zaksaitei, kuri surinkusi po 7,5 taško su T.Laurušu, aplenkė savo grėsmingą varžovą pagal papildomą Media-Bucholco rodiklį (47 prieš 46,5). Sveikiname Salomėją – „2018 Druskininkai Rapid Open ” nugalėtoją!

Vaikų greitųjų šachmatų turnyruose nugalėtojais tapo:

„Aqua 8”  – Makar Navumenka (Baltarusija) – 9 tšk. iš 9 gal.!

„Aqua 10”  – Markuss Berzinš (Latvija)  –  7,5 iš 9 gal.

„Aqua 12”  – Karolis Račkauskas (Kėdainiai) –  8,5 iš 9 gal.

„Aqua 14”  – Rapolas Likatavičius (Vilnius)  –  7 tšk. iš 9 gal.

 

Organizatorių „Juoda balta” svetainė

Visų Druskininkų kongreso-2018 turnyrų rezultatai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.