Pašto sistema

S.Zaksaitė – Lietuvos greitųjų čempionė moterų įskaitoje!

Praėjusį savaitgalį ( gruodžio 3-4d.) Taujėnų dvare vyko 2022m. Lietuvos greitųjų šachmatų ir žaibo pirmenybės.

Šeštadienio popietę prasidėjęs Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas buvo skirtas šviesiam tarptautinio šachmatų meistro Kęstučio Labecko ( 1988-2022) atminimui. Nenuostabu tad, kad šias pirmenybes pradėjo rekordinis dalyvių skaičius – 133! Buvo žaidžiama 10 ratų šveicariška sistema, laiko kontrole 15min.+10 sek.

Vyksta paskutinis X čempionato ratas Taujėnuose (A.Baltrūno nuotr.)

Turnyre dominavo reitingo favoritai, Lietuvos olimpinės rinktinės nariai Tomas Laurušas ( 2491) ir Valerijus Kazakovskis (2480). V varžybų rate favoritų tiesioginė akistata baigėsi bekraujėmis lygiosiomis. Sekmadienį Valerijus laimėjo likusias 5 partijas, o Tomas savo pergalių seriją „suplonino” lygiosiomis prieš svečią iš Liepojos Ritvarą Reimanį ( 2309) ir vilnietį Jurą Mickevičių (2253). Tad lenktynės baigėsi V.Kazakovskio pergale ir aukso medaliu – 9,5 tšk. iš 10 gal. II prizas atiteko T.Laurušui – 8,5 tšk.

Labai atkakli kova vyko dėl čempionato bronzos, kur po 7,5 tšk. galutinėje įskaitoje pasidalijo net 5 žaidėjai iš Vilniaus- GM Vidmantas Mališauskas , IM Vaidas Sakalauskas, Lukas Stauskas, Aras Vardanyan ir Juras Mickevičius. Geriausias papildomas Buchholco kriterijus į III vietą išvedė pastaruoju metu labai motyvuotai rungtyniaujantį ir ambicingai kovojantį Arą Vardanyaną.

Dar didesne kvalifikacija ir sportine intriga pasižymėjo šio Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato moterų įskaita, kur dalyvavo net 4 iš 5 Lietuvos moterų olimpinės rinktinės dalyvių, neseniai gynusių šalies garbę 2022m. Šachmatų olimpiadoje Čenajuje (Indija) – daugkartinė Lietuvos ir JAV moterų čempionė WGM Kamilė Baginskaitė (2136) iš Vilniaus, šalies moterų čempionė ir lyderė Čenajuje WIM Olena Martynkova (rtg. 2155) iš Panevėžio, WIM Salomėja Zaksaitė (rtg. 2076) ir Gabija Šimkūnaitė (1920) iš Kauno.

Ilgą distancijos laiką šiose pirmenybėse pirmavo patyrusi K.Baginskaitė. Prieš paskutinįjį X ratą Kamilė turėjo 6,5 tšk. ir pustaškiu lenkė O.Martynkovą ir S.Zaksaitę. Paskutiniojo rato partijoje K.Baginskaitė prie IV stalo juodaisiais susitiko su ilgamečiu Lietuvos moterų rinktinės treneriu IM Vaidu Sakalausku (2317) iš Vilniaus, tėškė jam stiprų taktinį smūgį 15…Ž:f4!, įgijo didelę persvarą, tačiau dėl jaudulio ir greito žaidimo ritmo persvaros išsaugoti nesugebėjo ir vėliau po ilgos kovos nusileido V.Sakalauskui.

Vyksta Salomėjos Zaksaitės (baltieji) – Luko Stausko (juodieji) VII rato partija prie IV stalo (A.Baltrūno nuotr.)

Prie VIII stalo rungtyniavusi O.Martynkova nėpajėgė palaužti atkaklaus patyrusio panevėžiečio Andriaus Žvirblio ( 1864) pasipriešinimo. Mūsų klubo atstovei Salomėjai Zaksaitei po nervingų ir rizikingų Griunfeldo gynybos peripetijų, netekus nemažai kraujo, pavyko išplėšti pergalę juodaisiais prieš vilnietį Romualdą Tutiną ( 1735).

Ši pergalė padėjo S.Zaksaitei surinkti 7 tšk. iš 10 gal. ir pustaškiu aplenkti tiek K.Baginskaitę, tiek O.Martynkovą. ŠK „Margiris” sveikina Salomėją su aukso medaliu Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato moterų įskaitoje!

Pustaškiu nuo S.Zaksaitės atsiliko kitos trys Lietuvos olimpietės – O.Martynkova, K.Baginskaitė ir G.Šimkūnaitė. Labai nedidelis Buchholco kriterijaus pranašumas moterų čempionato sidabrą lėmė Kamilei, o bronzą – Olenai.

2022m. Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato, skirto atminti IM Kęstutį Labecką (1988-2022) bei žaibo šachmatų čempionato

galutinė rikiuotė ir statistika

partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.