Pašto sistema

Šarūnui Šulskiui – 50!

Lapkričio 26-ą dieną Kauno ŠK „Margiris” pirmininkui, tarpt. didmeistriui Šarūnui Šulskiui sukako 50 metų. Š.Šulskis yra 8 kartus Lietuvos vyrų čempionas, virš 2 dešimtmečių (1994-2018m.) atstovavęs Lietuvos olimpinei rinktinei, kelių tarptautinių turnyrų nugalėtojas, daugelio – prizininkas. Plačiau su ŠK „Margiris” pirmininko sportiniu dosje galima susipažinti Š.Šulskio Vikipedijos paskyroje.

Šių metų lapkričio 26d. Šarūnui Šulskiui sukako 50! (nuotrauka daryta 2014m., Trumsėje, Norvegija)

„Margirio” klubas šio prasmingo jubiliejaus proga linki savo pirmininkui stiprios sveikatos ir neblėstančio ūpo tęsti sportinio metraščio pildymą pasiekimais ne tik prie šachmatų lentos, bet ir pedagoginiu lygmeniu,ugdant jaunąją kartą ir puoselėjant gražias klubines šachmatų tradicijas Kaune ir šalyje!

Praėjusį trečiadienio vakarą (lapkr. 30d.) Kaune, Griunvaldo šachmatų klube vyko jubiliejinis žaibo turnyras „Griunvaldo žaibas XL”, skirtas pasveikinti Šarūną Šulskį su 50-uoju gimtadieniu. Skyręs savo gyvenimą šachmatų plėtrai Lietuvoje, sukaktuvininkas pats ir teisėjavo šiam proginiam turnyrui. 12 žaidėjų varžėsi vienguba 11 ratų sistema, laiko kontrole 3+2.

Varžybų atidarymo metu Šarūną pasveikino Griunvaldo ŠK viršininkas Alvydas Kurauskas, sukaktuvininko brolis Giedrius Šulskis, bičiulis ir kolega Tomas Tamošiūnas bei kiti šachmatininkai.

Vėliau prasidėjo Š.Šulskio teisėjaujamos varžybos. Iki VI rato varžybų reitingo favoritui Giedriui Šulskiui (2212) pavyko išlaikyti nedidelį pustaškio atotrūkį nuo daug intensyviau šiuo metu besitreniruojančio Pauliaus Juknio (2066), tačiau VII rate tiesioginėje akistatoje baltosiomis figūromis P.Juknis įveikė G.Šulskį Karo-Kano gynyboje ir išsyk ėmė jį lenkti pustaškiu. Pasivijo G.Šulskį taškais ir patyręs T.Tamošiūnas ( 2007).

Jubiliejinio turnyro „Griunvaldo žaibas XL” akimirka

Jau sužaidę tarpusavio partiją, P.Juknis ir T.Tamošiūnas toliau užtikrintai „skalpavo” priešininkus, bet G.Šulskis X rate sudėtingoje partijoje prieš patyrusį Arūną Žygą ( 1409) pradelsė laiką.

Tad jubiliejinio turnyro „Griunvaldo žaibas XL”, skirto Š.Šulskio 50-mečiui, pelnytu nugalėtoju tapo Paulius Juknis – 10 tšk. iš 11gal. II prizas atiteko Tomui Tamošiūnui – 9,5 tšk., o Giedriui Šulskiui teko tenkintis III vieta.

Daiktiniais prizais apdovanoti buvo ir jubiliejinio turnyro kategorijų nugalėtojai. Senjorų įskaitoje lygių nebuvo Arūnui Žygui (6,5 tšk.), kuris vienintelis įveikė turnyro nugalėtoją Paulių Juknį. Moterų-mergaičių įskaitoje apdovanota buvo Patricija Alionytė ( 3,5 tšk.), o moksleivių – Marius Jacunskas (5,5 tšk.).

Jubiliejinio turnyro „Griunvaldo žaibas XL”, skirto Šarūno Šulskio 50-mečiui, lentelė ir statistika.

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.