Pašto sistema

Š.Šulskis apie slidinėjimo naudą portalui „Sportland magazine“

Vasario 15 d. ŠK „Margirio“ pirmininkas, daugkartinis Lietuvos šachmatų čempionas Šarūnas Šulskis davė interviu sportinės žiniasklaidos portalo „Sportland magazine“ žurnalistei. Portalą domino 2 esminiai klausimai : 1) ar skiria šachmatininkai dėmesio fiziniam pasirengimui, ar jį ignoruoja? ; 2) kaip suprantamas dopingas šachmatų pasaulyje?

Kiek nustebindamas žurnalistę, Š.Šulskis pabrėžė, kad jis savo aktyvios karjeros metais visuomet skyrė padidintą dėmesį geram fiziniam pasirengimui. Fizinio pasirengimo svarbą ir ženklų jo indėlį galutinėse rezultatų lentelėse jis suprato dar vaikystėje Kėdainiuose, o už šio supratimo ankstyvą įdiegimą mūsų klubo pirmininkas ypač dėkingas tuometiniam savo aukštos kvalifikacijos treneriui, dabartiniam ŠK “Margirio” jaunosios pamainos ugdytojui, FIDE instruktoriui Laimučiui Šoliui.

Žurnalistei nereikėjo ilgai laužti iš Kauno didmeistrio priemonių iš jo fizinio pasirengimo arsenalo. Glaustai apibendrinęs, kad visų priemonių priemonė yra judėjimas ir geriausia – atvirame gryname ore, Š.Šulskis atvėrė arsenalą – ilgų atstumų vaikščiojimas sparčiu žingsniu, bėgiojimas, plaukimas, žygiai gamtoje per tirštus brūzgynus, žiemą – slidinėjimas ir poledinė žūklė. Tik tokie krūviai gali atsverti milžiniškas smegenų veiklos apkrovas, kurios tenka aukšto meistriškumo šachmatininkui partijos, kuri gali tęstis 5-6 valandas, metu.

Atsakydamas į antrąjį žurnalistės klausimą, ką gi reiškia dopingas šachmatuose ir kaip jis naudojamas, “Margirio” pirmininkas pareiškė, kad dėl akivaizdaus šachmatų skirtumo nuo vadinamųjų aktyviųjų sporto šakų, kaip krepšinis, rutulio stūmimas, bėgimas ir pan., medicininių substancijų jis net nelaiko dopingu šachmatuose. Bent jau tai būtų tik tariamas ar formalusis dopingas. Tačiau didmeistris netruko pabrėžti, kad dopingas šachmatuose egzistuoja nė kiek ne mažiau ir nė kiek ne švelniau nei kitose šakose.

Tikrasis šachmatų dopingas – tai išplitęs sukčiavimas įvairiomis šiuolaikinėmis elektroninėmis priemonėmis, neteisėtai naudojant šachmatų programų ir variklių pagalbą partijos metu. Šiais laikais šachmatų varžybų teisėjai turi turėti ypač aukštą kvalifikaciją, kad galėtų budriai kontroliuoti ir užkardyti šią nesportišką sukčiavimo veiklą, galinčią negrįžtamai nuniokoti garbingas istorines tradicijas puoselėjančią šachmatų sporto šaką.

Visas Š.Šulskio interviu “Sportland magazine” portalui

“ Didmeistriui slidinėjimas – geriausias būdas paruošti smegenis šachmatų partijai”  

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.