Pašto sistema

Po WATCC III rato paaiškėjo pirmenybių lyderiai

Antradienį Kaune vykstančiose Pasaulio mėgėjų komandinėse šachmatų pirmenybėse (WATCC) buvo sužaistas III ratas. Po jų išryškėjo pirmenybių lyderis – tai “Lithuania – VDU 1” komanda, turinti 6 mačų taškus iš tiek pat galimų. Antradienio popietę akademinėje akistatoje aikštelės šeimininkai net 4:0 sutriuškino KTU mėgėjus, kurių gretose buvo ir 2015 m. Europos mėgėjų čempionas Lukas Jonkus. Deja, panašaus sutriuškinimo nepavyko išvengti ir mūsų klubo “Margiris Ladies” moterų komandai, kovojusiai prieš Afganistaną.

8   Lithuania – Margiris Ladies 2   Afghanistan 0 : 4
3.1
Radzvilavičienė, Daiva
1574 CM
Farazi, Khaiber
2095 0 – 1
3.2
Urbanavičiūtė, Danutė
1749 FM
Asefi, Zaheeruddeen
1897 0 – 1
3.3
Karsokaitė, Irena
1593 FM
Kooshani, Mahbuboollah
1949 0 – 1
3.4
Marcinkevičienė, Eglė
1581
Sarwari, Hamidullah
1851 0 – 1

 

 

16   Lithuania – ASU 9   Lithuania – Margiris 1½:2½
6.1
Žalimaitė, Ieva
1752
Ščiupokas, Arūnas
1946 0 – 1
6.2
Mastaitis, Virgilijus
0
Gailiūnas, Vytautas
1695 1 – 0
6.3
Antanaitis, Martynas
1675
Markelis, Aleksandras
1533 0 – 1
6.4
Zakarevičius, Tomas
0
Tuinyla, Juozas
0 ½ – ½

 

 

Sunkiame mače prieš Afganistaną, kuris iš pradžių planavo žaisti aukštesniame mėgėjų U2300 skyriuje, ir kurio kai kurie žaidėjai atstovavo Afganistano šalies rinktinei neseniai Baku pasibaigusioje 42-ojoje Šachmatų olimpiadoje, geriausių šansų pelnyti taškų Kauno klubui turėjo E.Marcinkevičienė prie 4-osios mačo lentos. Tiesa, Eglė juodaisiais iš debiuto turėjo prastesnę padėtį, mitelšpilyje teko grumtis prieš varžovo rikių porą. Tačiau apie 50 ėjimą juodiesiems pavyko išlyginti padėtį. H.Sarwari neketino tenkintis lygiosiomis partijoje prieš moterį ir atsisakęs ėjimų pakartojimo, prarado pėstininką.

img_6524_resize

Prasideda III rato mačas „Margiris Ladies” -Afganistanas

Vėliau apie 15-20 ėjimų persvara buvo perėjusi į juodųjų rankas ir E.Marcinkevičienės pergalė atrodė visai netoli, tačiau keli katastrofiški ėjimai nuo savojo f3-pėstininko 77…Kd4? ir 81…Kc4?? vėl viską apvertė aukštyn kojomis.

„Margirio“ vyrams mačas prieš Aleksandro Stulginskio universitetą susiklostė sėkmingiau. Trečią pergalę iš eilės pelnė „Margirio“ lyderis dr. A.Ščiupokas, angliškojoje partijoje juodaisiais palaužęs I.Žalimaitę. Tačiau antrojoje lentoje V.Mastaitis sugebėjo atsiimti tašką iš V.Gailiūno.

Mačo baigčiai nemaža įtakos turėjo ir J.Tuinylos – T.Zakarevičiaus partija. „Margirio“ žaidėjo pozicija siciliškojoje gynyboje atrodė kiek blogesne, tačiau jis to arba nesuprato, arba tai jam neatšaldė ūpo partijai. Gyvybingi J.Tuinylos manevrai bokštais po visą lentą, matyt, sukėlė T.Zakarevičiui akių mirgėjimą, nes susikaupti pergalei jam nepavyko – lygiosios.

img_6517

„Margiris” įveikė ASU studentus 2,5: 1,5

Mačo baigtis išsisprendė ilgiausiojoje mačo partijoje tarp M.Antanaičio ir A.Markelio. „Margirio“ atstovas neketino valdovės gambite pasyviai gintis ir keliais ėjimais smarkiai atidengė savo karalių, siųsdamas priekin pėstininkus. M.Antanaitis turėjo pavojingai 7-ąja gulstine įsiveržusį bokštą b7, tačiau sustingo ir kritiniu momentu nesugebėjo įveikti varžovo už akiplėšiškumą. A.Markelis nebaudžiamas ėmė nardyti savo rikiu po baltųjų teritoriją Rg5-d2-a5-c3-d2-e1, kol galų gale įkabino kelyje baltųjų jautrų pėstininką Re1:f2. Iniciatyva visiškai perėjo juodiesiems, tad vėliau „Margirio“ žaidėjas dar laimėjo ir baltųjų rikį. Nors realizacija neįtikėtinai užsitempė beveik iki 100 ėjimo, tačiau vargais negalais A.Markelis pasiekė finišą, pelnydamas lemiamą pergalę komandai. Iškart po partijos A.Markelis pasiskundė komandos kapitonui nuovargiu ir paprašė keitimo sekančiame IV rato mače.

O IV rate „Margirio“ vyrai kovos su Vilniaus CC klubu. Abi komandos turi po 4 mačų taškus. “Margiris Ladies” moterims, turinčioms 2 komandinius taškus, IV rate teko tiek pat taškų turinti VDU antroji komanda, kurios sudėtyje taip pat yra šiek tiek dailiosios lyties atstovių, nors ir ne tiek daug, kiek mūsų klube.

img_6527

Lyderių teritorija. Priekiniame plane – Italijos komanda

Labai įdomus žada būti IV rato mačas tarp Afganistano (4 mačų tšk.) ir tašku už juos daugiau turinčios Italijos (5 tšk.).

 

Oficiali WATCC svetainė

Rezultatai

Tiesioginė partijų transliacija

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.