Pašto sistema

Kaune prasidėjo Pasaulio mėgėjų komandinės šachmatų pirmenybės!

Sekmadienį Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje iškilmingu atidarymu prasidėjo Pasaulio mėgėjų komandinės šachmatų pirmenybės. Varžybų direktorius ir vykdytojas, tarptautinio organizatoriaus (IO) titulą turintis doc. dr. Donatas Pilinkus pasveikino dalyvius iš 3 pasaulio šalių. Pirmiausia, šio oficialaus, nors ir bandomojo FIDE renginio proga buvo atliktas FIDE himnas, vėliau liejosi daugumai dalyvių mieli Tautiškos giesmės žodžiai. Pažadėjęs pirmenybių dalyviams puikų orą Kaune ateinančią varžybų savaitę bei pakilią nuotaiką, D.Pilinkus pakvietė į sceną renginio VDU globėją – VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto docentą dr. Tomą Kavaliauską.

doc-pilinkus

Pasaulio mėgėjų komandinių pirmenybių direktorius doc. dr. Donatas Pilinkus sveikina dalyvius

Neilgame šventiniame pasisakyme T.Kavaliauskas apžvelgė žmogiškojo ir kibernetinio intelekto skirtumus, pabrėždamas, kad nepaisant galingų matematinių pajėgumų, variklis nepajėgus atnešti žmogui nei lašo tų emocinių išgyvenimų, kuriuos išgyventi jis gali tik šachmatinėje akistatoje prieš kitą asmenį. Čempionato dalyviai paliko atidarymo menę su geresniu supratimu, dėl ko ir kam jie pasiryžo skirti 9 savo gyvenimo dienas lapkričio mėnesį.

Lygiai 17.00 Lietuvos laiku  čempionato vyr. teisėjas IA Donatas Vaznonis paskelbė varžybų pradžią. Viso į varžybų startą išėjo 16 komandų – viena iš Afganistano, kita – Italijos, o likusios 14 – įvairiems Lietuvos miestams ir organizacijoms bei klubams atstovaujančios komandos. Platus dalyvių amžiaus spektras – nuo jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų iki garbingų senjorų. Šiame margumyne išsiskiria viena moteriška komanda – tai mūsų klubui atstovaujanti “Margiris Ladies” komanda. Komandos sudėtis lentų tvarka:

  1. Rožė Joffe (FIDE rtg. 1984)
  2. Daiva Radzvilavičienė (1574)
  3. Danutė Urbanavičiūtė (1749)
  4. Irena Karsokaitė (1593)
  5. Eglė Marcinkevičienė (1581)

Komandos kapitonas Šarūnas Šulskis

“Margirio” vyrų mėgėjų komandos sudėtis čempionate:

  1. Arūnas Ščiupokas (1946)
  2. Vytautas Gailiūnas (1695)
  3. Aleksandras Markelis (1533)
  4. Šarūnas Jeremičius (1299)
  5. Juozas Tuinyla

Komandos kapitonas Šarūnas Šulskis

 

WATCC I ratas  2016.11.20 nuo 17.00

1   Lithuania – VDU 9   Lithuania – Margiris 3 : 1
1
Steponavičius, Stasys
2177
Ščiupokas, Arūnas
1946 0 – 1
2
Čeponis, Tadas
2111
Gailiūnas, Vytautas
1695 1 – 0
3
Tamošiūnas, Tomas
2061
Markelis, Aleksandras
1533 1 – 0
4
Mickus, Benas
1733
Jeremičius, Šarūnas
1299 1 – 0

 

“Margirio” vyrų daliai jau nuo pat pirmojo varžybų rato teko sunkiausi išbandymai. Sutiktas varžybų reitingo favoritas ir aikštelės šeimininkas “Lithuania-VDU”. Mėgėjiška “Margirio” komanda iš pradžių nuo šių U2300 kategorijos “banginių” planavo saugiai pasislėpti U2000 mėgėjų čempionate, tačiau dėl mažo paraiškų kiekio U2300 kategorijos pirmenybėse abu U2000 ir U2300 čempionatai, gavus FIDE pritarimą, buvo sujungti į vieną.

Prie pirmosios varžovų lentos žaidė absoliutus čempionato reitingo lyderis S.Steponavičius, prie trečiosios – praėjusių metų Tarptautiniame Hastingso kongrese kelis mėgėjų turnyrus laimėjęs T.Tamošiūnas.

afgan-i

Čempionato akimirka : Afganistano komandos žaidėjas M.Kooshani užrašo atliktą ėjimą

Triuškinantį pralaimėjimą juodaisiais prie 3-iosios lentos patyrė varžovo spaudimui priešnuodžių nesugebėjęs rasti A.Markelis. Baltaisiais žaidęs Š.Jeremčius įgyjo neblogą padėtį su dviejų rikių poziciniu pranašumu prieš 13-metį Kauno moksleivį B.Mickų, tačiau žaidė per greitai ir gana lengvabūdiškai “užkasė” savo rikius. Uždaroje padėtyje netrukus ėmė dominuoti juodųjų žirgai.

V.Gailiūnui, priešingai, teko ilgą partijos dalį grumtis prieš VDU studento T.Čeponio rikių porą. Vytautas kantriai gynėsi, sugebėjo nuvesti partiją į apylygę baigmę, tačiau nuovargis partijos pabaigoje prieš jėgomis žydintį jaunuolį tarė savo žodį.

Juodaisiais žaidusio “Margirio” lyderio A.Ščiupoko daliai irgi teko ilga gynyba prastesnėje padėtyje prieš S.Steponavičių.. Pastarajam atkakliai siekiant pergalės, o A.Ščiupokui kovojant už išlikimą, partija jau pirmojoje kontrolėje įkliuvo į abipusį ceitnotą, kur susipynęs variantų skaičiavime, S.Steponavičius nespėjo padaryti kontrolinio 40-o ėjimo. Sunkioje kovoje “Margiris” garbingai nusileido čempionato favoritams.

 

 

 

 

 

16

  

 

Lithuania – ASU

 

 

 

 

8

  

 

Lithuania – Margiris Ladies

 

 

1½:2½

8.1
Žalimaitė, Ieva
1752
Radzvilavičienė, Daiva
1574 0 – 1
8.2
Mastaitis, Virgilijus
0
Urbanavičiūtė, Danutė
1749 1 – 0
8.3
Antanaitis, Martynas
1675
Karsokaitė, Irena
1593 0 – 1
8.4
Zakarevičius, Tomas
0
Marcinkevičienė, Eglė
1581 ½ – ½

 

Kur kas lengvesni priešininkai teko gražiajai “Margirio” pusei, tačiau komandos kapitonui Š.Šulskiui vistiek kėlė nerimą trys jauni A.Stulginskio universiteto sudėtyje rungtyniavę vyriškiai. Likus tik dienai iki čempionato pradžios, nerimo kamuojamas kapitonas pakėlė Daivą Radzvilavičienę iš paskutiniosios į antrąją lentą, ir… pataikė kaip į dešimtuką.

Sekmadienį Daiva atnešė “Margiriui” svarbią startinę pergalę, juodosiomis figūromis užtikrintai realizavusi pėstininko pranašumą partijoje prieš I.Žalimaitę. E.Marcinkevičienei kurį laiką buvo tekęs nelengvas strateginis išbandymas kovoti 2 žirgais prieš 2 rikius, su kuriuo ji sėkmingai susidorojo, ir netrukus T.Zakarevičiui teko gerokai pasijaudinti dėl savo karaliaus saugumo. Apylygę padėtį po debiuto turėjo D.Urbanavičiūtė, tačiau vėlesnėje eigoje įsivėlė taktiniai netikslumai.

ladies-i

„Margiris Ladies”  įveikė „Lithuania ASU” 2,5:1,5

Rezultatui išsilyginus, pergalę “Margiris Ladies” nusvėrė I.Karsokaitės, kantriu žaidimu nusavinusios tris M.Antanaičio pėstininkus, sėkmė. “Margiris Ladies” kyla aukštyn!

II rate “Margirio” vyrai susitiks su jaunatviška “Gaja-1” komanda. “Margirio” moterų komanda žais prieš Vilniaus AG ketvertuką. Rato pradžia – 17.00 vietos laiku.

 

Oficiali Pasaulio mėgėjų komandinių šachmatų pirmenybių

Svetainė  ;

Rezultatai ;

Tiesioginė partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.