Pašto sistema

Naujojo Lietuvos čempiono pavardė -Titas Stremavičius!

Penktadienį (spalio 29d.) Vilniuje baigėsi Lietuvos vyrų čempionatas ir paaiškėjo naujasis Lietuvos čempionas.

Paskutiniai trys čempionato ratai trečiadienį – penktadienį pasižymėjo aršiomis lyderio Tito Stremavičiaus ir jį pasivyti vilties nepraradusio čempionato reitingo favorito Tomo Laurušo lenktynėmis. Šių lenktynių metu „po lenktyniautojų ratais” žuvo 18-mečio Lietuvos čempiono Karolio Jukštos viltys apginti titulą, kuomet iš pradžių VII rate jis nusileido T.Stremavičiui, o vėlesniame VIII po įtemptos kovos – T.Laurušui.

Nuo VII rato į viršų ėmė kopti Rokas Klabis, sudėtingoje baigmėje „rikis prieš žirgą”, nepaisant pėstininko stygiaus, prirėmęs Andrių Brazdžionį.

VIII rate abu lyderiai žaidė juodosiomis figūromis. Į T.Laurušo sunkią pergalę prieš K.Jukštą, T.Stremavičius atsakė taip pat nelengva pergale prieš Šiaulių moksleivį Tomą Povilaitį apylygėje baigmėje, išnaudodamas palankią juodųjų karaliaus padėtį arčiau centro. Šitaip T.Stremavičius išsaugojo pustaškio atotrūkį nuo T.Laurušo prieš lemiamą paskutinįjį ratą penktadienio rytą. Reikšmingas pergales juodosiomis figūromis ketvirtadienį pasiekė Andrius Brazdžionis prieš Vidmantą Mališauską ir Rokas Klabis, sudėtingų taktinių komplikacijų sūkuryje atsilaikęs, o vėliau palankioje pėstininkų baigmėje pergalėjęs Arą Vardanyaną.

Nuotraukoje : Titas Stremavičius (kairėje, baltieji) žaidžia prieš Tomą Laurušą (dešinėje, juodieji) 2016m. Kauno įgulos karininkų ramovėje

Prieš paskutinįjį ratą dėl čempionato aukso ir sidabro medalių varžėsi T.Stremavičius ir T.Laurušas, o į bronzą pretendavo V.Mališauskas, R.Klabis ir A.Brazdžionis, turėję po 4,5 tšk.

Penktadienio rytą prasidėjusiame IX čempionato rate Tomas Laurušas gražia valdovės auka pasiekė tokią greitą 10 ėjimų pergalę prieš Tomą Povilaitį, kad kurį laiką čempionato stebėtojai sumišę svarstė, kuris gi dabar lyderis – T.Laurušas ar T.Stremavičius? Techniškai T.Laurušas pustaškiu ėmė lenkti T.Stremavičių, tad pastarajam buvo būtinai reikalinga pergalė prieš daugkartinį Lietuvos čempioną Vidmantą Mališauską.

T.Stremavičius partiją pradėjo, naudodamas olandiškosios gynybos strategiją baltaisiais. Jau nuo 7-o ėjimo lentos centre prasidėjo rimti susidūrimai. Čia partijos stebėtojams kilo dar vienas galvosūkis – su kuo iš tikrųjų kovoja Titas – ar su V.Mališausku, ar T.Laurušu? Neatsilikdamas nuo T.Laurušo, 13-u ėjimu T.Stremavičius įrodė, kad jis taip pat moka aukoti valdovę. Baltųjų kompensacija tapo trys lengvosios figūros. Ypač skaudūs V.Mališauskui pasirodė baltųjų rikių kirčiai ir 32-am ėjime V.Mališauskas „iškėlė baltą vėliavą”. Graži naujojo Lietuvos čempiono pergalė, tačiau, panašu, kad savo lemiamą pergalę T.Stremavičius pasiekė ne paskutiniajame, o pirmajame rate, įveikęs T.Laurušą principinėje tarpusavio akistatoje.

Tad 2021m. Lietuvos čempionu tapo Titas Stremavičius – 7,5 tšk, o galingai finišavęs Tomas Laurušas, atsilikęs nuo čempiono pustaškiu, turėjo tenkintis sidabru. Sveikiname Titą ir Tomą, kažkada savo profesionalią sportinę karjerą pradėjusius ŠK „Margiris” klube!

Ne mažiau atkakli kova vyko dėl čempionato bronzos, mat į ją pretendavo net 3 žaidėjai. Klampioje pozicinėje partijoje po ilgos manevrinės kovos R.Klabiui pagaliau pavyko gražus prasiveržimas 49.c5!!, pralaužęs Tautvydo Vedricko įtvirtinimus. Kitas bronzos pretendentas A.Brazdžionis žaidė prieš labai pavojingą čempionato autsaiderį Arą Vardanyaną, kuris nedavė ramybės baltųjų karaliui pavojingais išpuoliais valdove. Tačiau 34-u ėjimu A.Brazdžionis pademonstravo vieną netikėčiausių čempionato ėjimų 34.Rf6!!, paremtą uždangos motyvu. Emocingam panevėžiečiui sunkiai sekėsi suvaldyti šią loginę grožybę, ir padėtis vos nepasikartojo 3 kartus, tačiau paskutiniu momentu A.Brazdžionis 38.Bc2 išsilenkė pasikartojimo trečią sykį, perėjo į atsakomą priešininko karaliaus puolimą ir iššaukė A.Vardanyano kapituliaciją dėl neišvengiamo mato 45-u ėjimu.

A.Brazdžioniui ir R.Klabiui surinkus po 5,5 taško, papildomi rodikliai bronzą nulėmė Rokui Klabiui, galingai finišavusiam trimis pergalėmis. Sveikiname R.Klabį, kurio akcijas čempionate ŠK „Margirio” tinklalapio skaitytojai vertino gana aukštai!

2021 metų Lietuvos vyrų šachmatų čempionato

oficiali svetainė

rezultatai ir statistika

partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.