Pašto sistema

„Margiris“ pranoksta kitas Lietuvos komandas Biržų pilyje!

Praėjusį savaitgalį, spalio 21-22d. 27 geriausios šalies šachmatų komandos susirinko į istorinę Biržų pilį pakovoti dėl Pereinamosios Lietuvos šachmatų federacijos taurės. Dvi savaitgalio dienas buvo rungtyniaujama komandine šveicariška sistema, greitųjų šachmatų kontrole 20 min.+ 20 sek. po kiekvieno atlikto ėjimo.

Komandos sudėtį sudarė 3 vyrai + 1 moteris. Paraiškoje taip pat buvo galima registruoti 1 atsarginį žaidėją, tačiau kiekvienas komandų mačas vykdavo prie 4 lentų. Pirmuoju rodikliu buvo skaičiuojami mačų taškai (2 tšk. už komandinę pergalę, 1 tšk. už komandines lygiąsias 2:2, 0 tšk. už komandinį pralaimėjimą), papildomu rodikliu –komandos surinkti lentų taškai. Iš viso 2017m. Lietuvos komandinėse greitųjų šachmatų pirmenybėse buvo sužaisti 7 ratai.

Pirmenybių favoritu buvo laikomas Vilniaus „MRU- ROSK Consulting“ klubas, turėjęs aukščiausiąjį vidutinį žaidėjų reitingą 2357 varžybose. Įspūdingais asmeniniais reitingais tarp varžovų prie pirmosios lentos išsiskyrė vilnietis IM Tomas Laurušas (2565), o moterų lentoje – Lietuvos moterų rinktinės patyrusi žaidėja WIM Salomėja Zaksaitė (2215). „MRU –ROSK Consulting“ žaidžiančiu kapitonu Biržuose buvo Lietuvos moterų rinktinės treneris IM Vaidas Sakalauskas (2387).

Pagrindinė „Margirio“ komanda pirmenybes Biržuose pradėjo kukliu 5 numeriu (vid. rtg. 2095). Kai kuriems patyrusiems „Margirio“ žaidėjams savaitgalį rungtyniavus užsienio lygose, į Biržus „Margiris“ nuvyko tokios sudėties- 1. FM Tomas Tvarijonas (2130) 2. FM Laimutis Šolys (2208) 3.Stasys Steponavičius (2162) 4. Saulė Gailiūnaitė (1881). „Margirį“ Biržuose pradiniu startiniu numeriu be vilniečių lenkė ne tik Plungės VŠK „Bokštas“, „Šiauliai“, bet net ir Kauno „Gambiteriai“.

Pirmuose dviejuose ratuose parklupdę porą pirmenybių autsaiderių, prieš didžiąją pertrauką „Margiris“ prie pirmojo Arsenalo konferencijų salės stalo susigrūmė su favoritais „MRU-ROSK Consulting“. Nelengvoje kovoje neįkainojama pasirodė ilgametė L.Šolio patirtis, juodaisiais valdovės gambite nustebinusio ir šaltakraujiškai įveikusio vilnietį A.Brazdžionį. Su sunkia lyderio našta susidorojo T.Tvarijonas, baigęs dvikovą su T.Laurušu lygiosiomis. Saulei Gailiūnaitei pasižymėjusi Lietuvos olimpietė S.Zaksaitė pasirodė per sunkia priešininke, tačiau S.Steponavičius, nepaisant 2 pėstininkų trūkumo, atkakliai gindamas klubo garbę, sugebėjo atremti patyrusį V.Sakalauską lygiosiomis. Tad komandinės lygiosios 2:2 su favoritais ir žaidėjai nuėjo ilsėtis Biržuose, „Margiriui“ su dar keliomis šalies komandomis dalijantis 2-6 vietas pirmenybėse ( po 5 mačų taškus iš 6 gal.) Prieš sekmadienio kovas pirmenybėse lyderyste džiaugėsi „Gambiterių“ klubas, turėjęs visus 6 mačų taškus.

Birzai I

Kauno „Margiris-1” komanda, 2017m. Lietuvos komandinių greitųjų šachmatų pirmenybių Biržuose nugalėtoja. Iš kairės į dešinę : Tomas Tvarijonas, Laimutis Šolys, Stasys Steponavičius, Saulė Gailiūnaitė

 

Rytiniame IV rate sekmadienį „Gambiteriai“ 1,5:2,5 nusileido „MRU-ROSK Consulting“, o „Margiriui“ tokiu pačiu rezultatu pavyko įveikti jauną ir ambicingą „Šiaulių“ komandą. Mūsų komandoje pasižymėjo L.Šolys ir S.Steponavičius, įveikę atitinkamai L.Stauską ir M.Vičą.

V rate „MRU-ROSK Consulting“ 3:1 įveikus „Ežerėlio vaivorykštę“, o „Margiriui“ 2,5:1,5 „Gambiterius“ tapo aišku, kad prasidėjo lemiamas ralis tarp Vilniaus ir Kauno klubų. Lemiamas proveržis „Margiriui“ pavyko VI rate, kuomet vilniečiams sunkioje kovoje 2,5:1,5 įveikus Marijampolės „Sūduvos jaunimą“, „Margiris“ „rovė į priekį‘ triuškinančia 4:0 pergale prieš patirties stokojančią jaunutę Vilniaus „Tauras-U16“ komandą.

Prieš lemiamą paskutinįjį pirmenybių Biržuose ratą „Margiris“ ir „MRU-ROSK Consulting“ turėjo po 11 mačų taškų, tačiau lentų taškų įskaitoje „Margiris“ jau pirmavo 17, 5 prieš 16,5. Visgi šis gana trapus antrinis lentų taškų pranašumas galėjo bereikšmiškai griūti, jei tik „Margirio“ komandinių pergalių serija nutrūktų. Paskutiniajame rate abi komandos sutiko pajėgius varžovus : „Margiris“ – „Ežerėlio vaivorykštę“, o „MRU-ROSK Consulting“ – 2-ąjį vidut. reitingą pirmenybėse turėjusį žemaičių VŠK „Bokštą“, kurio moterų lentoje žaidė ir Lietuvos moterų čempionė WIM Simona Kiseleva (2144).

Kauno komandų akistatoje T.Tvarijonui priekinėje lentoje nepavyko atlaikyti patyrusio IM Vytauto Vaznonio spaudimo, tačiau baltaisiais žaidęs L.Šolys išlygino santykį pergale prieš M.Genutį. Stasys baigė juodaisiais žaistą partiją prieš Lietuvos U14 čempioną Karolį Jukštą lygiosiomis. Gal žinodama, o gal nujausdama, kad dar vienos lygiosios komandai reikštų prarastą pereinamąją taurę, Saulė nuoširdžiai pasistengė ir pranoko savo nuolatinę draugę bei konkurentę Mariją Šibajevą beveik visais žaidimo parametrais. Dėkui tau, Saule už „Margirio“ pergalę Biržuose ir pereinamąją LŠF taurę!

Saule gailiunaite EACC

Saulė Gailiūnaitė – Europos moterų mėgėjų čempionė (Kaunas, 2015m.)

Labai sunkiai 2,5:1,5 įveikęs Plungės VŠK „Bokštą“, Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ susilygino mačų taškais (13 ir 13) su „Margiriu“, tačiau nesugebėjo panaikinti 1 lentų taško atotrūkio, skyrusio jų nuo kauniečių. Sveikiname „Margirio“komandą, klubo kolektyvą ir gerbėjus su dar viena skambia „Margirio“ pergale, šįsyk prie Širvėnos ežero!

Lietuvos komandinių greitųjų šachmatų pirmenybių Biržuose (spalio 21-22 d.) rezultatai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.