Pašto sistema

„Margiris” pelno bronzą šalies komandinėse greitųjų šachmatų pirmenybėse Taujėnuose!

Praėjusį savaitgalį, rugsėjo 19-20d. Ukmergės rajone, Taujėnų dvare  vyko šių metų Lietuvos komandinės žaibo ir greitųjų šachmatų pirmenybės Lietuvos šachmatų federacijos taurei laimėti. Abiejose pirmenybėse komandą sudarė 3 vyrai ir 1 moteris. Komanda varžyboms taip pat galėjo registruoti atsarginį žaidėją. Žaibo pirmenybėse buvo žaidžiama laiko kontrole 3 min+2 sek. nuolatinio pridėjimo kiekvienam žaidėjų. Greitųjų varžybose buvo skiriama 15 min.+10 sek. kiekvienam žaidėjų.

Kauno ŠK „Margiris” į pirmenybes Taujėnuose delegavo dvi komandas : pagrindinę pirmąją ir moksleivių antrąją. Pirmosios komandos kapitonu buvo paskirtas Stasys Steponavičius, antrosios vaikų ir moksleivių – FI Laimutis Šolys. Pirmąjai ŠK „Margirio” komandai Kauno klubo pirmininkas Šarūnas Šulskis, žinomas kaip šachmatų estetikos gerbėjas, nurodė visą dėmesį sutelkti į kovas 2 dienas truksiančiose greitųjų pirmenybėse ir kautis dėl medalių. Žaibo pirmenybėse komandai ypatingų reikalavimų keliama nebuvo, išskyrus vieną – nepralošti „sausai” žeminančiu klubo garbę ir orumą rezultatu 0: 4.

Antrąjai komandai buvo keliama užduotis semtis žaidybinės patirties ir ugdyti meistriškumą, mokantis iš suaugusiųjų.

Šeštadienio rytą į Taujėnus iš visų Lietuvos pakraščių susirinkusios komandos pradėjo apšilimu žaibo pirmenybėse. Niekam nekėlė abejonių favoritų, pernykščių Lietuvos komandinių pirmenybių nugalėtojų Vilniaus „MRU-ROSK Consulting” pranašumas. Savo sudėtyje Vilniaus komanda turėjo visus tituluotus žaidėjus, tačiau gudriu ilgamečio Lietuvos moterų olimpinės rinktinės kapitono IM Vaido Sakalausko strateginiu sprendimu, „MRU-ROSK Consulting” pranašumas ypač ryškiu buvo prie moterų lentos, kur patyrusi ir labai aukštos kvalifikacijos sportininkė WIM Salomėja Zaksaitė triuškino savo varžoves vieną po kitos. Salomėja komandai pelnė „liūto dalį” taškų – 6 iš 7 gal. Jausdami tvirtą ir patikimą užnugarį, „MRU-ROSK Consulting” vyrai išlaikė kontrolę net dažnai chaotiškomis žaibo šachmatų aplinkybėmis. Sostinės universiteto komanda laimėjo visus 7 mačus, surinko 14 komandinių taškų ir vėl pasipuošė Lietuvos žaibo komandinių pirmenybių auksu.

Baku Lietuva ol

Gudrusis „MRU-ROSK Consulting” strategas V.Sakalauskas su savo žaviąja auklėtine Salomėja Zaksaite Šachmatų olimpiadoje Baku 2016 m.

Pirmoji „Margirio” komanda žaibo pirmenybėse laimėjo 3 mačus, pralaimėjo 4 ir užėmė 10 vietą tarp 17 komandų. Nepaisant sportinių sunkumų, komanda išlaikė savo veidą : niekas nesugebėjo „Margirio” sutriuškinti, net čempionai Vilniaus „MRU -ROSK Consulting” komanda. „Margiris” su vilniečiais susikirto jau III pirmenybių rate. Kauno klubo garbę išgelbėjo komandos kapitonas Stasys Steponavičius, baltosiomis figūromis Budapešto gambite įveikęs „MRU -ROSK Consulting”  kapitoną IM Vaidą Sakalauską. Vis dar negalinti atsigauti po mylimo tėvelio netekties Guoda Perminaitė nusileido Salomėjai Zaksaitei ir „Margiris-1” pralaimėjo čempionams 1:3. Viso Guoda žaibo pirmenybėse „Margiriui-1” pelnė 2 tšk. iš 7 gal. Dar kartą nuoširdžiai užjaučiame Guodą – nelengva žaibiškai žaisti ir atsakyti į priešininkės ėjimus, ašaroms dar vilgant akis…

Tačiau per saugų nuotolį komandos pasirodymą žaibo pirmenybėse stebėjęs klubo pirmininkas Š.Šulskis liko patenkintas dviemis klubo pergalėmis prieš daugkartinio Lietuvos čempiono GM Vidmanto Mališausko vadovaujamą Vilniaus SM „Taurą” 2,5:1,5 ir tituluotą Panevėžio ŠK 3:1, tad su optimizmu žvelgė į jo pagrindine mūšio arena numatytas tą patį šeštadienį turėjusias prasidėti Lietuvos greitųjų šachmatų pirmenybes.

Pagrindinei „Margirio” sudėčiai iš lėto šylant prieš greitųjų pirmenybes, klubo dubleriai „kapojosi” iš peties ir iš širdies, pasižymėdami itin staigia reakcija į „Margirio” priešininkų ėjimus. Nepaisant keleto „sausų” komandinių pralaimėjimų, vaikai neprarado žaidimo ūpo, ir vadovaujami jiems visą savo dėmesį skyrusio komandos kapitono FI L.Šolio, sutvėrė tikrą sportinį žygdarbį : surinko 7 komandinius taškus ir užėmė 9-ąją vietą, viena vieta aplenkdami pagrindinę ŠK „Margirio” sudėtį. Sveikiname komandos kapitoną L.Šolį  ir visus jos narius Gustą Morkūną, Domantą Jasiukaitį, Matą Raugevičių ir Adrianą Morkūnaitę su šiuo iškiliu sportiniu žygdarbiu!

2020m. Lietuvos komandinių „žaibo” šachmatų pirmenybių galutinė rikiuotė ir statistika „Chess-results”

 

Šeštadienio gi popietę  prasidėjo kur kas sunkesnės Lietuvos komandinės greitųjų šachmatų pirmenybės. Visgi, kad šis žanras yra daug aukščiau Lietuvoje vertinamas už strimgalvį žaibą, liudijo vien faktas, kad į greitųjų pirmenybes susirinko 22 komandos ( palyginimui : „žaibe” dalyvavo 17). ŠK „Margirio” pirmininkas džiaugėsi ir tuo, kad greitųjų pirmenybėse esant lyginiam komandų skaičiui, galutiniai rezultatai turėjo ryškiau atspindėti tikrą komandų pajėgumą.

Solys Bilbao 2014

„Margirio” narys ir antrosios klubo komandos kapitonas FM Laimutis Šolys (Bilbao, 2014m.) 

Pagal išankstinį, dar Kaune nustatytą planą, prie pagrindinės „Margirio” sudėties greituosiuose prisijungė patyręs FM Laimutis Šolys ir „Margiris”, skirtingai nuo žaibo, ėmė žaisti 5, o ne 4 žaidėjais. Nenusiplūkęs žaibe, Laimutis įnešė daug šviežių jėgų ir paspirties komandai, leisdamas pailsėti kai kuriems nuo sportinės įtampos „užkaitusiems” komandos nariams. Tiesa, Guodos nebuvo kuo pakeisti, tačiau po beprotiško žaibo košmaro, jai su lėtesnio tempo greitaisiais pavyko apsiprasti lengviau.

T.Tvarijonui perimant lyderio vairą greituosiuose iš M.Bieliausko, „Margiris-1” kiek uždelsė starte ir jauna, tačiau labai patyrusio kapitono Raimondo Narmonto vadovaujama Šiaulių SC „Dubysa” 2 sugebėjo atimti vieną komandinį tašką iš „Margirio” – 2:2.  Komandos kapitonas S.Steponavičius suprato, kad pats laikas duoti Tomui atsikvėpti, ir II rate „Margiris” užtikrintai įveikė pirmąją Šiaulių SC „Dubysos” komandą 3:1. Kertine pergale mače tapo L.Šolio pergalė prieš gabų Šiaulių moksleivį, Lietuvos jaunimo čempionatų prizininką Luką Bagdanskį.

III rate Kauno klubas sutiko jauną, ambicingą ir kupiną jaunų talentų sostinės komandą kiek keistoku pavadinimu Vilniaus „Nealkoholinis Tauras”. Išties, jaunos Vilniaus komandos kruopščiai puoselėjami blaivybės idealai padėjo jai garbingai pasipriešinti tituluotam „Margiriui”, nusileidžiant Kauno klubui tik 1,5:2,5. Dėkui „Nealkoholiniam Taurui” už gerą blaivystės pavyzdį Lietuvos jaunimui!

Sunkus karštas mūšis „Margirio” laukė IV rate su kitu Kauno klubu ŠBK „Kaunas”1. Varžovų sudėtis su Lietuvos B18 ir B16 čempionais Karoliu Jukšta ir Titu Stremavičiumi, B18 sidabro medalio laimėtoju Benu Mickumi, o svarbiausia ir pavojingiausia – Lietuvos M18 čempione Gabija Šimkūnaite išgąsdino net saugiai per atstumą pirmenybes stebėjusį ŠK „Margirio” pirmininką. Mūšis iš tiesų panėšėjo į „klaikias skerdynes”, kur baltiesiems nukovus juoduosius 4:0, vienas karščiausių pirmenybių mačas tarp Kauno klubų buvo pripažintas lygiosiomis 2:2. Didelė padėka Tomui Tvarijonui, prie pirmojo stalo sugebėjusiam įveikti „Kauno taurės” laimėtoją P.Stremavičių!

Pagaliau komandoms sunkiai bekvėpuojant pro kaukes ir dvigubą žaibo+ greitųjų pirmenybių krūvį, teisėjai leido jiems atsipūsti nakties poilsiu. Sekmadienio gi rytą Taujėnuose greitųjų šachmatų pirmenybės buvo tęsiamos toliau likusiais 4 ratais. Pirmavo gi čempionai ir favoritai Vilniaus „MRU-ROSK Consulting”, turėję 7 komandinius taškus iš 8 gal. Pirmoji „Margirio” komanda, kartu su Kauno „Gambiteriais” ir pajėgiu Panevėžio ŠK klubu žengė nedideliu atstumu nuo lyderių, turėdama 6 komandinius taškus.

V ratas įvyko sekmadienio rytą. Prie pirmojo komandų stalo „Gambiteriai” 0,5:3,5 nusileido „MRU-ROSK Consulting”, apdairiai susistiprinusio legendine Lietuvos šachmatininke WGM Kamile Baginskaite. Prie antrojo stalo „Margiris” turėjo nelengvą akistatą su tituluotu Panevėžio ŠK klubu. Reikalai pakrypo „Margiriui” palankia tėkme, kuomet įsižaidžiančiam FM T.Tvarijonui prie priekinio stalo pavyko juodaisiais atsilaikyti prieš  panevėžiečių sportišką lyderį FM Andrių Brazdžionį. Lemiama mače tapo dar netituluoto, tačiau širdį „Margiriui” pažadėjusio Mariaus Bieliausko pergalė prieš patyrusį Panevėžio FIDE meistrą Darių Viškelį prie antrojo stalo. Sunki, bet strategiškai labai svarbi „Margirio” pergalė 2,5:1,5!

Bieliauskas Taujenai

Marius Bieliauskas savo ištikimybę ŠK „Margiriui” Taujėnuose įrodė sekmadienį, pelnydamas klubui 3,5 tšk. iš 4 gal.!

VI rate  „Margiris” sutiko čempionus ir pirmenybių lyderius „MRU-ROSK Consulting”. Komanda gerai žinojo „Margirio” pirmininko Š.Šulskio duotą perspėjimą, kad nors vieną mačą pralošus 0:4, „medalius matysit kaip savo ausis”. Komanda laikėsi pirmininko nustatytų gairių. Garbės pustaškį klubui baltaisiais pelnė būtent Marius Bieliauskas partijoje prieš vilnietį FM Tautvydą Vedricką. Čempionai nugalėjo „Margirio” komandą 3,5:0,5. Gerą meistriškumo pamoką gavo Guoda iš K.Baginskaitės.

Priešpaskutiniajame VII pirmenybių rate priekiniame komandiniame mače tarp  Plungės VŠK „Bokšto” ir lyderių „MRU-ROSK Consulting” žemaičiams nepavyko pelnyti garbės pustaškio – 0:4 ir Vilniaus „MRU-ROSK Consulting”, dar likus vienam ratui iki pirmenybių pabaigos, jau užsitikrino sau čempionų vardus. Sveikiname Vilniaus komandą!

Tuo tarpu arši kova dėl pirmenybių sidabro ir bronzos tęsėsi toliau. Prie antrojo komandinio stalo  ŠBK „Kaunas” ir Vilniaus „Tauras nealkoholinis” paeiliui dalijosi kirčiais, tad mačas nugalėtojo neišaiškino – 2:2. Trečiojoje eilėje „Margiris”, įsižaidus M.Bieliauskui, nepatyrė daug rūpesčių prieš „Gambiterius” – 3,5:0,5. Ketvirtoje eilėje, pristabdyti „Margirio”, panevėžiečiai skubiai ropštėsi aukštyn, trypdami visus pakeliui. VI ir VII pirmenybių ratuose tituluotas Panevėžio ŠK sutriuškino dvi jaunas Vilniaus „Tauro” komandas vienodais rezultatais 4:0.

Prieš paskutinįjį reglamentu nustatytą pirmenybių VIII ratą intriga dėl aukso jau buvo atvėsusi, tačiau dėl sidabro ir bronzos medalių skaisčiai liepsnojo nelyginant gaisrai vakarinėje JAV pakrantėje. Net 4 komandos – Panevėžio ŠK, „Nealkoholinis Tauras”, ŠBK „Kaunas” ir ŠK „Margiris” turėjo po 10 komandinių taškų bei dalijosi 2-5 vietas. Geriausi papildomi rodikliai buvo Panevėžio klubo, prasčiausi – „Margirio”, tačiau nei „Margirio” pirmininkas Š.Šulskis, nei komandos kapitonas Taujėnuose S.Steponavičius neprarado tikėjimo komandos sėkme, mat pagal strateginį planą buvo nustatyta, kad didžiausią pavarą reikia įjungti paskutiniame rate.

Karštame antrosios eilės mače „Nealkoholiniam taurui” pavyko įveikti Panevėžio ŠK 2,5 :1,5 ir puikūs papildomi panevėžiečių rodikliai nuėjo perniek. Iš ko dar gali tikėtis sulaukti pagalbos sportiniuose iššūkiuose ir gyvenime apskritai? Žinoma – tik iš artimų sau žmonių! Neįkainojamą paslaugą „Margiriui” suteikė trečiajame mače Kauno „Gambiteriai”, 2,5:1,5 įveikę jauną ŠBK „Kauną” 1 ir patraukę juos „Margiriui” nuo kelio link pjedestalo. Dėkui Domantui Klimčiauskui ir Pauliui Jukniui, o labiausiai – „Gambiterių” kapitonui Eugenijui Skietriui!

„Margiriui” beliko tik padaryti tai, kas jiems priklauso patiems. Sužaidus su beveik visais favoritais, paskutiniajame rate „Margiris” burtais gavo jauną Vilniaus „Tauro”2 komandą.Gerai užgrūdinti prieš tai tekusių išbandymų ir optimaliai įšilę, T.Tvarijonas ir M.Bieliauskas , nepaisydami jiems tekusios juodosios spalvos, įveikė atitinkamai Vilniaus moksleivius Matą Indriūną ir Keviną Kuznecovą. Nepatyrę šiame mače nė vieno pralaimėjimo, „Margiris” šventė įtikinamą pergalę 3:1, atnešusią jiems komandinių greitųjų šachmatų pirmenybių bronzą – 12 mačų taškų iš 16 gal. Tiek pat taškų surinko ir sostinės „Nealkoholinis tauras”, kurie dėl didesnio pelnyto lentų taškų skaičiaus gavo pirmenybių sidabrą. Čempionai Vilniaus „MRU-ROSK Consulting” surinko 15 mačų taškų.

Margiris Taujenai V

2020m. bronza „Margiriui” Taujėnuose : iš dešinės į kairę – komandos kapitonas Stasys Steponavičius, Laimutis Šolys, Tomas Tvarijonas, Marius Bieliauskas, Guoda Perminaitė

Garbingai „Margirį” šiose greitųjų pirmenybėse atstovavo ir mūsų klubo dubleriai. Surinkęs 8 mačų taškus, „Margiris”2 užėmė 11-ąją vietą pačiame lentelės viduryje. Pirmuoju smuiku griežė kėdainietis Gustas Morkūnas (5,5 tšk. iš 8 gal.), jam talkininkavo Domantas Jasiukaitis (3,5), Matas Raugevičius (4) ir Adrijana Morkūnaitė (1,5). Komandos kapitonas –  Laimutis Šolys.

2020m. Lietuvos komandinių greitųjų šachmatų pirmenybių, skirtų Pereinamąjai LŠF taurei laimėti, rezultatai ir statistika

 

 

 

 

 

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.