Pašto sistema

Baigtas „kovidinis” LŠL sezonas: „MRU-ROSK Consulting” laimi vėl!

 

Praėjusį sekmadienį, rugsėjo 29d. Vilniuje, „Karolinos“ viešbutyje pagaliau buvo užbaigta 2020m. Lietuvos šachmatų lyga (LŠL) ir Lietuvos moterų šachmatų lyga (LMŠL). Paprastai Lietuvoje šios klubinės pirmenybės baigiamos pavasarį, tačiau šiemet dėl pasaulyje ir mūsų šalyje siaučiančios Covid-19 pandemijos II lygos savaitgalis buvo nuolat atidedamas, vėliau sujungtas su paskutiniu III savaitgaliu. Todėl komandoms, atvykusioms į Vilnių teko ypač intensyvus varžybų krūvis, žaidžiant net 4 ratus per 3 savaitgalio dienas.

Šį ir taip nelengvą sportinį krūvį dar sunkino privalomas kaukių dėvėjimas varžybų metu. Šachmatai, kaip ir kiekvienas sportas, tampriai susiję su geru kvėpavimu krūvio metu. Šachmatininkai intensyviai dirba smegenimis, tačiau labai retai gali sau leisti sėdėti ir žaisti atvirame gryname ore. Uždarose patalpose deguonis ne toks kokybiškas kaip parke, todėl žaidėjo smegenims tenka dar didesnis krūvis. Kai kurie LŠL žaidėjai šią opią deguonies tiekimo problemą sprendė vietoj kaukių dėvėdami apsauginius veido skydelius. Apsauga nuo Covid‘o užkrato gal kiek ir silpnesnė, tačiau kvėpavimas kur kas lengvesnis. Galų gale juk ir kaukių dėvėjimas prevencijos galia negali lygintis su nuolatiniu rankų plovimu su muilu bei jų kruopščia dezinfekcija…

Kauno „Margirio“ pagrindinė vyrų komanda „netvirtai“ stovėjo ant žemės po pirmojo LŠL savaitgalio Panevėžyje, turėdama viso labo 2 mačų taškus iš 4 galimų. Maža to, III varžybų rate komandos laukė sunkus išbandymas su lygos reitingo favoritais Panevėžio „Gigant Chess“. Nesėkmės atveju lygos medalių būtų tikėtis sunku. Tačiau turėdami baltosios spalvos pranašumą, „Margirio“ vyrai šiai akistatai morališkai ruošėsi jau kelis mėnesius, dar ir prieš atšauktą lygos baigiamąjį etapą Kaune rugpjūčio pradžioje.

Dar sunkesnė buvo „Margirio“ moterų komandos padėtis, po 2 sužaistų ratų neturint nei vieno komandinio taško. Tačiau „Margiris“ tarp 4 lygoje dalyvaujančių komandų turėjo neblogą kompaniją – Ukmergės ŠK „Juodąjį rikį“, taip pat dar neturėjusį komandinių taškų. Kaip tik penktadienio vakarą abi komandos turėjo susitikti tarpusavyje. Sėkmės atveju „Margiris“ galėjo tvirčiau įsitaisyti 3-ioje lentelės vietoje ir imti kursą į LMŠL bronzą!

Tačiau pradėkime apžvalgą nuo vyrų mačo penktadienio vakarą. 

 

 

LŠL III ratas  2020.09.25 18.00

 

Lent. 2 Kauno ŠK „Margiris“ 1 Reit. 1 Panevėžio ŠK „Gigant Chess” Reit. 3 : 2
3/1 GM Šulskis, Šarūnas (b) 2524 FM Klabis, Rokas (j) 2342 1 – 0
3/2 Bieliauskas, Marius (j) 2207 GM Zagorskis, Darius (b) 2413 0 – 1
3/3 Steponavičius, Stasys (b) 2191 Brazdžionis, Andrius (j) 2322 ½ – ½
3/4 FM Šolys, Laimutis (j) 2330 IM Dambrauskas, Virginijus (b) 2220 ½ – ½
3/5 Miknevičius, Laurynas (b) 2192 Baltrūnas, Arvydas (j) 1780 1 – 0

 

Dėl karantininių apribojimų nė viena komanda negalėjo ant stalo tėkšti legionierių kortos – netgi iš kaimyninės Latvijos. Tačiau komandos kapitonų Š.Šulskio ir A.Baltrūno troškimai įveikti priešininkus nė kiek nuo to nesumažėjo. Abu kapitonai tiesiogiai dalyvavo mače.

Užvirė apylygės, bet įtemptos rungtynės. Netrukus ėmė ryškėti aiškus pozicinis L.Miknevičiaus pranašumas prieš A.Baltrūną. Baltųjų persvara rėmėsi  į priešininko teritoriją tvirtai įvarytu d5-pėstininku. Kita vertus, buvo matyti, kad M.Bieliauskui sunku juodaisiais atlaikyti didmeistrišką  D.Zagorskio spaudimą. Netrukus Panevėžio didmeistris prispaudė juodųjų a5-žirgą nuošalėje.

IMG_9876

Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis : nepaisant suklupimo prieš „Margirį”, Panevėžio „Gigant Chess” (nuotraukoje) pelnė lygos bronzą

Tačiau „Margirio“ naudai linko reikalai prie 3-ios ir 4-os lentos, kur S.Steponavičius laimėjo iš varžovo pėstininką, o L.Šolys – visą kokybę. Visgi Panevėžiui pavyko apsiginti šiose lentose ir laikytis 2:2. Viskas turėjo išsispręsti lyderių Š.Šulskio ir R.Klabio lentoje. Čia gi baltųjų pranašumas nebuvo atsitraukęs nuo „Margirio“. Baigiantis pirmąjai kontrolei, Š.Šulskiui pavyko klastingai „užmūryti“  R.Klabio rikį belangėje ir „Margiris“ šventė taip lauktą pergalę 3:2!

Įdomi buvo lyderių Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ ir ŠBK Kauno akistata priekinėje eilėje. Jaunam kauniečių lyderiui Karoliui Jukštai pavyko įveikti Lietuvos čempioną įvairiose kategorijose Tomą Laurušą, tačiau vieno žygdarbio nepakako. MRU studentai parodė ištvermę ir sutelktumą likusiose lentose ir pergalėjo ŠBK „Kauną“ 3,5:1,5.  Tad po III rato MRU, kaip ir dera čempionams, buvo vienvaldžiais lyderiais su 6 mačų taškais iš 6 gal.

 

 

LMŠL III ratas  2020.09.25 18.00

 

Lent. 2 Ukmergės ŠK „Juodasis rikis“ Reit. 4 Kauno ŠK „Margiris“ Reit. 1 : 2
1/1 Šimkūnaitė, Gabija (b) 1931 Radzvilavičienė, Daiva (j) 1610 ½ – ½
1/2 Valčiukienė, Asta (j) 1703 Marcinkevičienė, Eglė (b) 1477 ½ – ½
1/3 Mickūnaitė, Agnė (b) 1213 Jaškūnaitė, Augustė (j) 1297 0 – 1

 

Neapleido sėkmė „Margirio“ penktadienio vakarą ir moterų lygoje. „Margirio“ kapitonas surado būdą kaip neutralizuoti Lietuvos merginų ir moterų šachmatuose beveik nežabotai siaučiančią G.Šimkūnaitę. Iš atsargos buvo pašaukta kvalifikuota ir patyrusi Daiva Radzvilavičienė, savo laiku irgi turėjusi ne mažesnių sportinių pasiekimų už G.Šimkūnaitę Lietuvos merginų šachmatuose. Nepaisant juodosios spalvos, D.Radzvilavičienė patikimai laikė žaidimo vadžias rankose, sukurdama varžovei atskirtą d4-pėstininką centre ir nuosekliai jį spausdama. G.Šimkūnaitės žaidime ėmė justis nuovargio ir monotonijos ženklai. Prasidėjus antrąjai kontrolei, varžovės pasirašė paliaubas.

Baltaisiais žaidusiai E.Marcinkevičienei pavyko atlaikyti smarkų A.Valčiukienės spaudimą. Lemiamą pergalę „Margiriui“ pasiekė klubo debiutantė Augustė Jaškūnaitė. Pasinaudojusi jaunutės varžovės neapsižiūrėjimu, Augustė laimėjo pėstininką ir kryptingai atvedė  partiją link pergalės. Tai buvo geras vakaras „Margiriui“, pakvipęs bronza!

IMG_9867

 Antrajame didžiajame rate Ukmergės ŠK „Juodasis rikis” (nuotraukoje) įtikinamai atsigriebė prieš „Margirį” ir pelnė lygos bronzą

 

LŠL IV ratas 2020.09.26 10.00

 

Lent. 14 Vilniaus „Tauras JB“ Reit. 2 Kauno ŠK „Margiris“ 1 Reit. 1 : 4
2/1 Indriūnas, Matas (b) 2217 GM Šulskis, Šarūnas (j) 2524 ½ – ½
2/2 Žilakauskis, Steponas (j) 1808 Bieliauskas, Marius (b) 2207 0 – 1
2/3 Pilipuitis, Mantas (b) 1837 Steponavičius, Stasys (j) 2191 0 – 1
2/4 Bazilius, Augustinas (j) 1642 Miknevičius, Laurynas (b) 2192 0 – 1
2/5 Viliamas, Dovydas (b) 1554 Tamošiūnas, Tomas (j) 1969 ½ – ½

 

 

Jaunutė Vilniaus komanda, vedama Lietuvos B16 sidabro medalio savininko M.Indriūno, garbingai pasipriešino „Margiriui“. Pats Matas Indriūnas rodė gerą pavyzdį komandai. Šarvuotas geromis debiutinėmis žiniomis ispaniškojoje partijoje (9.Žc3!), M.Indriūnas sėkmingai atmušė didmeistrio debiutinį bandymą išvilkti partiją iš įprastų vėžių į miglotą šalikelę. Bandymas kainavo didmeistriui blogesnę padėtį su atskirtu pėstininku ir gana pasyvią gynybą iki pat partijos pabaigos.

Jaunieji vilniečiai galėjo pasiekti ir daugiau šiame mače, kuomet 11-metis A.Bazilius tiksliu taktiniu 19…Ž:d4! smūgiu laimėjo pėstininką iš L.Miknevičiaus. Išsigandęs 2-metrinis „Margirio“ kraštas bandė su berniuku derėtis taikiai, tačiau Augustinas nusprendė smogti L.Miknevičiui dar kartą 20…R:e5?, atimant iš kauniečio antrą pėstininką. Visgi paaiškėjo, kad A.Bazilius, paakintas pirmo smūgio sėkmės, kiek supainiojo L.Miknevičių su „kriauše“. Laurynas pelningai atidavė valdovę už juodųjų bokštą ir 2 rikius, o vėliau sėkmingai išnaudojo įgytą kiekybinę persvarą.

 

LMŠL IV ratas 2020.09.26 10.00

 

Lent. 4 Kauno ŠK „Margiris“ Reit. 1 ŠBK „Kaunas“ Reit. ½ :2½
1/1 Perminaitė, Guoda (b) 1755 WFM Šibajeva, Marija (j) 1973 ½ – ½
1/2 Urbanavičiūtė, Danutė (j) 1714 Plutaitė, Aušra (b) 1325 0 – 1
1/3 Marcinkevičienė, Eglė (b) 1477 Versekėnaitė, Gabija (j) 1362 0 – 1

 

Šeštadienio rytą gi prasidėjo „Margirio“ moterų  komandos nesėkmių ruožas. Komandos kapitonas Š.Šulskis labai tikėjosi, kad komandai galėtų padėti Viktorija Savickienė abiejuose svarbiuose šeštadienio ratuose, tačiau Viktorija atsisakė dėl šeimyninių aplinkybių. Teko kviestis į pagalbą gerokai nuo šachmatų pervargusią, jau trečiąjį savaitgalį iš eilės įvairiose varžybose dalyvaujančią D.Urbanavičiūtę iš Birštono. Tiesa, kapitoną džiugino tai, kad G.Perminaitės treneris L.Šolys pagaliau leido sužaisti Guodai moterų, o ne berniukų „Margiris“- 2 komandoje. Danutei ir Eglei žiopsant varžovių taktinius smūgius, netoli pralaimėjimo skandinaviškojoje partijoje buvo ir Guoda, tačiau nenorėdama lengvai nusileisti savo nuolatinei varžovei ir draugei M.Šibajevai, priešinosi labai atkakliai ir būdama jau be 2 pėstininkų, sugebėjo etiudiniu būdu išplėšti lygiąsias ir garbės pustaškį „Margiriui“.

IMG_9870

 ŠBK „Kaunas” pelnė lygos sidabrą. Iš kairės į dešinę : Gabija Versekėnaitė, Marija Šibajeva, Aušra Plutaitė

 

LŠL V ratas 2020.09.26 16.00

 

Lent. 2 Kauno ŠK „Margiris“ 1 Reit. 3 Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ Reit. 2 : 3
1/1 GM Šulskis, Šarūnas (b) 2524 IM Laurušas, Tomas (j) 2503 0 – 1
1/2 Bieliauskas, Marius (j) 2207 GM Pultinevičius, Paulius (b) 2510 ½ – ½
1/3 Steponavičius, Stasys (b) 2191 IM Krivonosov, Oleg (j) 2381 1 – 0
1/4 FM Šolys, Laimutis (j) 2330 FM Vedrickas, Tautvydas (b) 2399 0 – 1
1/5 Miknevičius, Laurynas (b) 2192 Šetkauskas, Vaidas (j) 2238 ½ – ½

 

Pagaliau „Margiris“, vykdydamas dar Kaune užsibrėžtą planą, susitiko su LŠL čempionų titulą ginančiais Vilniaus MRU studentais. Burtai nepašykštėjo „Margiriui“ baltosios spalvos pirmenybės lemiame mače dėl medalių, tačiau klubui labai stigo legionierių A.Neikšano ir K.Külaotso palaikymo šioje žutbūtinėje akistatoje.

Žvalgydamasis savo komandai proveržio šansų, Š.Šulskis pietų metu atkreipė komandos draugų dėmesį į ypač nykų MRU legionieriaus O.Krivonosovo žaidimą rytiniame rate. Baltaisiais žaidęs latvis partijoje su „Chess United“ žaidėju J.Mickevičiumi uoliai keitė vieną figūrą po kitos, lyg prieš jį sėdėtų ne J.Mickevičius, o G.Kasparovas. Š.Šulskis įtarė, kad O.Krivonosovas negaluoja ir patarė S.Steponavičiui jį smarkiau paspausti.

Stasys per trumpą laiką sugebėjo gerai pasiruošti prieš visiškai nuspėjamą O.Krivonosovo valdovės gambitą. Remdamasis sužaistomis žinomų didmeistrių partijomis, S.Steponavičius staiga suglumino O.Krivonosovą netikėtu 15.e4!. Susidūręs su sunkumais, O.Krivonosovas griebėsi jam įprastos metodikos – keisti valdoves ir dar kuo daugiau figūrų priedo. Tačiau kai S.Steponavičius įsiveržė bokštu 20.Bd7! į juodųjų pėstininkų gretą, tai visi 10 mačo dalyvių suprato, kad juodųjų popieriai prasti. Juodieji kapituliavo 43-iu ėjimu ir „Margiris“ išsiveržė į priekį 1:0!

Gerai mačo pradžiai pavojus grėsė prie paskutinės lentos, kur be skonio sužaidęs angliškąją partiją, L.Miknevičius netrukus turėjo pėstininku mažiau prieš V.Šetkauską. „Margirio“ laimei, V.Šetkauskas buvo seniai žaidęs šachmatais ir pėstininko realizacijos stadijoje pasirodė gerokai „užrūdijęs“ – lygiosios.

Kitose lentose ėmė ryškėti sunkumai „Margiriui“. Prie pirmojo stalo Š.Šulskis, laikęs, kad tik pergale gali padėti komandai, atmetė ankstyvą T.Laurušo lygiųjų siūlymą, tačiau prie pergalės jam priartėti niekaip nesisekė. T.Laurušas rodė meistrišką „ežio“ supratimą. Apie 20-ą ėjimą juodieji visomis figūromis atsitraukė atgal, budriai sekdami galimą baltųjų pajėgų artėjimą, kad pasitikti jį priešpriešine ugnim.

 

Margiris-MRU I

Mačo baigtis išsisprendė prie I stalo, kur MRU lyderis T.Laurušas (juodieji) įveikė ŠK „Margirio” kapitoną Š.Šulskį (baltieji)

 

Juodaisiais žaidęs M.Bieliauskas parodė gerą debiutinį parengtumą angliškojoje partijoje ir sugebėjęs iškeisti valdoves, atkakliai laikė nelengvą gynybą prieš jaunąjį MRU didmeistrį P.Pultinevičių. L.Šolys parodė debiutinę erudiciją šiuolaikinėje valdovės gambito traktuotėje, tačiau debiutui pasibaigus, dėl T.Vedricko atkaklaus spaudimo pamažu ėmė užleisti baltiesiems teritoriją abiejuose lentos sparnuose.

Nerasdamas nė mažiausio silpnumo T.Laurušo pozicijoje „užsikabinimui“, Š.Šulskis žengė pirmyn 26.b4? ir susilpnino c4-pėstininką. 30-u ėjimu baltieji šio pėstininko neteko ir Kauno klubas pateko į „oro blaškos zoną“. Tiesa, M.Bieliauskui pavyko atrasti raktą į išsigelbėjimą įvairiaspalvių rikių baigmėje, nepaisant greito P.Pultinevičiaus sujungtų pėstininkų poros artėjimo valdovės sparne. „Margiris“ vis dar pirmavo 2:1, tačiau Š.Šulskio ir L.Šolio pozicijos buvo viena už kitą blogesnės. Laimučiui per plauką pavyko išvengti tiesioginio mato pirmosios kontrolės pabaigoje, tačiau prasidėjus antrąjai teko atsisveikinti su valdove, prisiimant nepilną bokšto+žirgo kompensaciją su viltimi atsilaikyti tvirtovėje.

 

Margiris-MRU III

„Margirio” – MRU mačo fragmentas : M.Bieliauskas (juodieji) kupinas ryžto nenusileisti P.Pultinevičiui (baltieji)

T.Laurušas, turėdamas saugų pėstininką viršaus, bet apribotą rikį, neskubėjo su realizacija. Tuo tarpu Š.Šulskiui, nuo pergalės kurso seniai nukrypus į tirštas miglas, sunkiai sekėsi persiorientuoti aklinai gynybai. Vis dar karštligiškai ieškant kelių link T.Laurušo karaliaus, juodųjų a-pėstininkas ėmė tolti į valdoves. Manydamas, kad dar spės jį sulaikyti iš užnugario, Š.Šulskis toliau įkyriai lindo prie juodųjų karaliaus, kol po techniško juodųjų 51…Ba8! suprato, kad kraštinio juodųjų pėstininko nebėra kuo laikyti. 55-u ėjimu lentoje išdygus juodąjai valdovei, „Margirio“ didmeistris dar užtempė beviltišką pasipriešinimą 10 ėjimų ir pripažino savo pralaimėjimą, slapčia tikėdamasis stebuklo prie 4-ojo stalo.

Čia gi T.Vedrickas jau buvo beveik baigęs ilgą, bet lemiamą karaliaus kelionę iš g1 į f7. Kartu su L.Šolio tvirtove krito ir „Margirio“ vėliava – 2:3.         

 

LMŠL V ratas 2020.09.26 16.00

 

Lent. 3 Vilniaus SM „Tauras“ Reit. 4 Kauno ŠK „Margiris“ Reit. 3 : 0
1/1 WGM Baginskaitė, Kamilė (b) 2133 Perminaitė, Guoda (j) 1755 1 – 0
1/2 Ravluševič, Evelina (j) 1579 Urbanavičiūtė, Danutė (b) 1714 1 – 0
1/3 Šukytė, Kotryna (b) 1378 Marcinkevičienė, Eglė (j) 1477 1 – 0

 

Popietės mače su būsimosiomis lygos nugalėtojomis „Margiriui“ vėl labai trūko V.Savickienės. Guodai teko juodosios figūros su legendine Lietuvos ir JAV moterų čempione Kamile Baginskaite. Įtampa, jaudulys ir nežinomybė atvedė prie keisto laiko iššvaistymo Rc8-b7-a6 valdovės gambite. Baltieji „truktelėjo“ e3-e4 ir netrukus lemiamu būdu traumavo juodųjų karaliaus apsaugos rikiuotę. Paniręs į vyrų lemiamą akistatą su MRU, komandos kapitonas Š.Šulskis nerado laiko nei Danutės , nei Eglės debiutiniam pastiprinimui, tad jos atlygino kapitonui blogomis padėtimis debiute ir riebiais nuliais vėlesnėse stadijose.

 

LŠL VI ratas 2020.09.27 10.00

 

Lent. 8 Vilniaus „Bongcloud“ Reit. 2 Kauno ŠK „Margiris“ 1 Reit. 3 : 2
4/1 Eigminas, Kipras (b) 2092 GM Šulskis, Šarūnas (j) 2524 0 – 1
4/2 Vardanyan, Aras (j) 2193 Bieliauskas, Marius (b) 2207 1 – 0
4/3 Šalna, Aleksandras (b) 2070 Steponavičius, Stasys (j) 2191 ½ – ½
4/4 Paulauskas, Andrius (j) 1935 Miknevičius, Laurynas (b) 2192 ½ – ½
4/5 Strazdas, Povilas (b) 1848 Tamošiūnas, Tomas (j) 1969 1 – 0

 

„Margirio“ klubas prieš paskutinįjį sekmadienio ratą dar nebuvo praradęs vilčių bronzos medaliams. Tiesa, nebe viskas jau buvo paties klubo rankose. Reikėjo pagalbos iš kitų klubų, nors akivaizdu, kad paskutiniojo rato derbyje kiekvienas galvoja apie save, o ne kitus.

Komanda sunkiai mėgino atsitokėti pro pralaimėjimo MRU. Po sunkios ir bergždžios gynybos pervargęs L.Šolys prašė palikti jį ramybėje. Š.Šulskis negalėjo sumoti, kuriai „Margirio“ komandai – vyrų ar moterų buvo likę didesni šansai bronzai, ir kurios pasiruošimui jis turėtų skirti didesnį dėmesį. Šis pirmininko sumišimas atvedė prie liūdnai kurioziško atvejo, kuomet ryte karštligiškai mėgindamas padėti pasiruošti E.Marcinkevičienei ir D.Urbanavičiūtei, ŠK „Margirio“ kapitonas pasivėlino laiku pateikti komandos paraišką vyr. teisėjui D.Vaznoniui ir „Margirio“ klubas buvo nubaustas pinigine bauda.

IMG_9878

Darni Vilniaus „LKŠF -Chess United” komanda pelnė lygos sidabrą

Vilniaus „Bongcloud“ – jauna, bet jau nebe berniukų komanda. Jos sudėtyje – daug gabių jaunuolių, buvusių daugkartinių Lietuvos įvairaus amžiaus jaunučių ir jaunių čempionatų prizininkų. Kai kurie jų, pvz. A.Vardanyan – jau įgiję teisę žaisti Lietuvos vyrų čempionato finale. Išvakarėse nokautą patyrusio „Margirio‘ reikalus komplikavo ir varžovų baltosios spalvos pranašumas.

Mačo pradžia dar labiau apsunkino „Margirio“ reikalus, kuomet greitai baltą spalvą pavėjui išleido L.Miknevičius. T.Tamošiūno, pasirinkusio senąją indiškąją gynybą, žaidime buvo justi didelis susikaustymas ir baimė pralaimėti. Jo varžovas P.Strazdas, priešingai, žaidė labai greitai ir su dideliu pasitikėjimu spausdamas juoduosius centre ir valdovės sparne. Tuo tarpu M.Bieliausko, įžūliai nusavinusio A.Vardanyan‘o pėstininką Benko gambite, veide atsispindėjo dideli, tačiau naivūs puikios ateities lūkesčiai. Kiek prastesnę padėtį su žirgu krašte lentos iš Londono sistemos gavo S.Steponavičius. Š.Šulskio veide neatsispindėjo nieko -didmeistris, matyt, audė gilią ateities strategiją.

Taip ir nesugebėjęs įveikti susikaustymo ir „pakelti rankos“ prieš jį aiškiai skriaudžiantį P.Strazdą, surišimuose „užduso“ T.Tamošiūnas. Persilaužimas atėjo M.Bieliausko – A.Vardanyan partijoje, kur „Bongcloud“ žaidėjas atvira a-linija įsibrovė į baltųjų teritoriją ir ėmė skinti baltųjų pėstininkus vieną po kito. Tiesa, S.Steponavičiui pavyko laimėti kokybę iš A.Šalnos, tačiau ėmė ryškėti būsimos baltųjų tvirtovės kontūrai. Kuomet po ilgo planavimo Š.Šulskis pirmosios kontrolės pabaigoje pagaliau „susprogdino“ visą K.Eigmino karaliaus pėstininkų rikiuotę f2-g2-h2, komandai padėti jau buvo per vėlu.

Bieliauskas-Vardanyan

„Bongcloud” – „Margirio”-1 mačo fragmentas : A.Vardanyan (juodieji) įveikė M.Bieliauską (baltieji)

Surinkęs 6 mačų taškus iš 12 gal., „Margiris“- 1 šį „kovidinį“ sezoną liko tik 10-oje vietoje. Visgi įdomu pastebėti, kad jeigu „Margiriui“ būtų pavykę ne pralošti paskutinį mačą 2:3, o jį laimėti 3:2, komanda, būtų surinkusi 8 mačų taškus ir… dėl geresnių papildomų rodiklių būtų laimėjusi bronzos medalius! Ką gi – iki pernykštės bronzos trūko visai nedaug…

Komandiniu pralaimėjimu 1:4 prieš Vilniaus „Taurą JB“ sezoną užbaigė ir „Margirio“ dublerių komanda. Paguodos pergalę pelnė Lietuvos B12 talentas kėdainietis Gustas Morkūnas partijoje prieš Steponą Žilakauskį.

Surinkę 5 mačų taškus, „Margirio“ dubleriai įsitaisė ne taip jau toli nuo „Margirio“ „dėdžių“ – 13-oje lentelės vietoje.

Lyderių mačuose sau auksą praktiškai užsitikrinusių „MRU-ROSK Consulting“ pranašumas prieš Plungės „Bokštą“ buvo ryškus – 4,5:0,5. Labai atkakliame ir dramatiškame mače tarp pernykščių sidabro medalių savininkų Vilniaus „Chess-United“ ir ŠBK „Kauno“, rezultatui esant 2:2, mačo baigtis išsisprendė prie 1-ojo stalo, kur vilniečių lyderiui D.Chocenkai po ilgos kovos pavyko palaužti Lietuvos B18 čempiono kauniečio K.Jukštos pasipriešinimą.

Bekompromisė kova virė ir 3-ioje eilėje tarp Kauno „Gambiterių“ ir vienu komandiniu tašku už juos daugiau turėjusio „Panevėžio „Gigant Chess“ klubų. Komandos gausiai keitėsi smūgiais, tačiau galutinė baigtis 2,5:2,5 buvo palankesnė panevėžiečiams.

IMG_9879

2020m. LŠL sezono čempionai Vilniaus „MRU-ROSK Consulting”  iš kairės į dešinę: O.Krivonosov, T.Vedrickas, T.Laurušas, V.Šetkauskas, P.Pultinevičius ir komandos kapitonas V.Sakalauskas

Taigi 2020 m. LŠL čempionų titulą užtikrintai apgynė ir lygos aukso medalius pelnė Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ klubas – 12 mačų taškų iš 12 gal. Jiems ilgą laiką rimtą konkurenciją rodę Vilniaus ‚LKŠF-Chess United“ surinko 10 mačų taškų ir užtikrintai pelnė lygos sidabrą. Be galo arši kova vyko ir dėl lygos bronzos, kur net 4 klubai surinko po 8 mačų taškus. Dėl geriausių papildomų rodiklių čia sėkmė šypsojosi Panevėžio „Gigant Chess“, kuriems ir atiteko bronza.

 

LMŠL VI ratas 2020.09.27 10.00

 

Lent. 4 Kauno ŠK „Margiris“ Reit. 2 Ukmergės ŠK „Juodasis rikis“ Reit. 0 : 3
1/1 Urbanavičiūtė, Danutė (b) 1714 Šimkūnaitė, Gabija (j) 1931 0 – 1
1/2 Marcinkevičienė, Eglė (j) 1477 Valčiukienė, Asta (b) 1703 0 – 1
1/3 Jaškūnaitė, Augustė (b) 1297 Mickūnaitė, Agnė (j) 1213 0 – 1

 

Šis mačas buvo lemiamas „Margirio“ moterims kovoje dėl LMŠL bronzos. Prieš mačo pradžią „Margiris“ turėjo 2 mačų taškais daugiau už ukmergietes, tad ir komandinės lygiosios būtų davę bronzą „Margiriui“.

Tačiau skirtingai nuo penktadienio, šį sykį nebuvo kam stabdyti „Juodojo rikio“ žvaigždės G.Šimkūnaitės. Labai trūko D.Radzvilavičienės. Augustė praleido šalies M12 mergaičių čempionės Agnės Mickūnaitės taktinį smūgį, neteko pėstininko ir supanikavo. E.Marcinkevičienė labai stengėsi užsidaryti nuo A.Valčiukienės paieškų aklinoje tvirtovėje, tačiau ukmergietė galų gale atrado nesaugomą kelią į juodųjų pilį. Atsirevanšavę „Margiriui“ 3:0, ukmergietės pelnė pirmuosius 2 mačų taškus, jais susilygino su ‚Margiriu“, o lentų taškais aplenkę mūsų klubą, pelnė 2020m. LMŠL bronzos medalius!

IMG_9872

2020m. LMŠL čempionės Vilniaus SM „Tauras” komanda su LŠF prezidentu Gyčiu Kaminsku (dešinėje)

 

Kovoje dėl LMŠL aukso paskutiniajame rate ŠBK „Kaunui“ būtinai reikėjo komandinės pergalės prieš Vilniaus SM „Taurą“. Tačiau kauniečių

lyderei M.Šibajevai prie 1-ojo stalo nusileidus vilniečių vedlei K.Baginskaitei, tą paiekti tapo labai sunku. Tiesa, prie antrojo stalo kaunietė A.Plutaitė grąžino pusiausvyrą pergale prieš E.Ravluševič, tačiau mačas baigėsi 1,5:1,5.

Tad 2020m. LMŠL nugalėtojomis tapo Vilniaus SM „Tauras“ (11 mačų taškų), o ŠBK „Kaunas“ turėjo pasitenkinti sidabru (9 mačų taškai)

 

2020m. LŠL ir LMŠL:

oficiali svetainė

galutiniai rezultatai

partijų transliacija

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.