Pašto sistema

Laimingų Šv. Kalėdų!

Ziema 2018 I

 Mieli ŠK „Margirio” skaitytojai,

Sveikiname sulaukus puošnių, įspūdingų Šv.Kalėdų – Viešpaties atėjimo į mūsų pasaulį šventės! Priimkime tad šias Kalėdas kaip Viešpaties palaiminimą mums, gyvenantiems nuostabiame krašte. Nepamirškime maldoje savo vargstančių tautiečių Anglijoje, Airijoje, kurie didžiąją metų šventę sutiks talžomi liūčių ir neregės nė mažiausios snaigės. Prisiminkime juos Pietų pusrutulyje tarp palmių, dusinamus 30 laipsnių pagal Celsijų karščio…

Dėkui už Jūsų ištikimą palaikymą praeinančiais 2018-aisiais! Linkime, kad ir ateinančiais Naujaisiais šachmatų varžybos Jums parūpintų įsimintinų akimirkų, gilių įspūdžių. Tegu šis senas karališkas žaidimas toliau būna kelrodžiu švyturiu jūsų mąstymui ir intelekto plėtrai!

Apačioje Jūsų dėmesiui siūlome Kalėdinį uždavinį. Tai nėra šachmatų kompozicijos tema, nes diagramoje pavaizduota padėtis nesunkiai gali susidaryti tikroje partijoje. Maža to, šachmatų meistriškumo siekiančiam sportininkui ji aktuali, nes tik spręsdamas panašias užduotis jis gali grūdinti savo meistriškumą svarbioje šachmatų partijos stadijoje – baigmėje. Kadangi tokios padėtys paprastai susidaro po mžd. 4-5 valandų kovos, kai žaidėjai jau būna gerokai pavargę ir turi labai mažai apmąstymo laiko, tai tik treniruotėse įgytos žinios juos gali apsaugoti nuo nepageidaujamo rezultato.

Kaledinis 2018

Baltųjų ėjimas. Ar gali baltieji laimėti partiją (taip,ne). Jei gali – kaip? Jei negali – kodėl?

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.