Pašto sistema

Kaune toliau verda 2018 metų Lietuvos šachmatų čempionato dvikovos

 

Savaitgalį Kaune vykstantis Lietuvos vyrų šachmatų čempionatas pašėlusiu tempu kirto ekvatorių. Išties, per 2 dienas čempionato dalyviams teko sužaisti net 4 partijas! Didžiulis sportinis krūvis teko visiems be išimties, tačiau sunkiausia našta krito ant vyresnių žaidėjų ir senjorų.

Rytiniame IV rate smūgio neatlaikė Kaune šalies čempiono titulą ginantis didmeistris Vidmantas Mališauskas, gana greitai „nuplaukęs“ prieš beveik 40 metų jaunesnį Marijampolės moksleivį Paulių Pultinevičių siciliškojoje gynyboje. Tuo tarpu daugiau nei 60 metų skirtumas tarp Vilniaus moksleivio Mato Indriūno ir nevystančio kauniečio tarpt. meistro Kęstučio Kauno, neseniai paminėjusio savo 75-erių metų sukaktį, vėl pasirodė palankesnis ne patirčiai, o jaunystei… Panašiu stiliumi Lukas Stauskas ilgoje partijoje pranoko 56 metais vyresnį kaunietį Gintautą Petraitį. Ilgiausiai tęsėsi dviejų senjorų Gintauto Barščiausko ir Danieliaus Makulavičiaus partija. Partijai gerokai viršijus 100 ėjimų, kaunietis D.Makulavičius turėjo rikį ir pėstininką viršaus, tačiau iš didžiulio susikaupusio nuovargio nebepajėgė pastumti savo juodojo pėstininko iš e5 pirmyn į e4, tad laimėti jam nepavyko…

Dėl užsitęsusio rato ne visi žaidėjai spėjo pasistiprinti pietumis ir atgauti jėgas prieš popietę 16.00 vykusį pirmenybių V ratą. Tuo paaiškintinos kai kurios akį rėžiančios klaidos. Vėl prie krūvio lengviau prisitaikė jaunimas.

Beinoras-Pultinevicius 2018

P.Pultinevičius (dešinėje) „galanda dalgį”

Pakylėtas rytinės pergalės prieš titulą ginantį šalies čempioną, P.Pultinevičius nemažino greičio ir juodaisiais Griunfeldo gynyboje pergalėjo M.Beinorą. Baltąja spalva kaip buferiu nuo rytmetį patirto šoko vadavosi V.Mališauskas, pranašesnėje padėtyje užmezgęs taikos derybas su T.Laurušu. Dramatiškai baigėsi partija prie III stalo, kur R.Klabis kovojo su „Margirio“ pirmininku S.Steponavičiumi. Visą partiją spaustas, Stasys atkakliai gynėsi ir atsilaikęs virš 60 ėjimų, pagaliau sugebėjo perimti žaidimo vadžias iš šiauliečio ir ėmė dominuoti lentoje centriniais juodaisiais pėstininkais.Deja, stokodamas  laiko, Stasys iš pradžių išleido pergalę, o vėliau, matyt sukrėstas,prarado net lygiąsias… Ši sunki dramatiška pergalė sustiprina R.Klabio pozicijas, kaunantis dėl čempionato medalių ir patekimo į Baltijos zoninį čempionatą.

Brazdzionis 2018

Andrius Brazdžionis (daro ėjimą) nepaliko vilčių Lukui Bagvilui

Po penkių sužaistų ratų P.Pultinevičius užtikrintai dominavo čempionate – 5 tšk. iš 5 gal. Tašku atsilikę lyderiui įkandin žengė tarpt. meistras Tomas Laurušas, FIDE meistras Rokas Klabis ir vilnietis studentas Andrius Brazdžionis. Pirmadienio popietę prie pirmojo stalo susigrums P.Pultinevičius su R.Klabiu, prie antrojo – T.Laurušas su A.Brazdžioniu.

Šalia vykstančio Lietuvos moterų čempionato dalyvės galėjo pasidžiaugti lengvesnėmis žaidimo sąlygomis. Reglamento jos nebuvo verčiamos vargti 2 ratus per dieną, tad galėjo daugiau jėgų skirti vienai partijai per dieną. Sekmadienį vykusi lyderių Saulės Gailiūnaitės ir kėdainietės Viktorijos Savickienė partija pasižymėjo bekompromisine dvasia ir pastebimu noru paveržti iš priešininkės lyderystę. Trapiai kiekybinei lygybei galas atėjo 34-u ėjimu, kuomet Saulė ryžtingai rikio auka sudraskė V.Savickienės pėstininkų falangą. Tiesa, nedviprasmė karo būsena greitai išvargino abi priešininkes ir netrukus jos, pasikartojus tai pačiai pozicijai 3 kartus, pasirašė bežades paliaubas.

Savickiene kaunas 2018

Susikaupusi V.Savickienė bandys prasimušti į dar vieną Olimpiadą…

Trečioji lyderė Giedrė Ramanauskaitė iš Vilniaus žaidė juodosiomis figūromis prieš kaunietę moksleivę Guodą Perminaitę ir neturėjo realių šansų aplenkti S.Gailiūnaitės ir V.Savickienės. Guoda dominavo partijoje, tačiau nepajėgė įveikti gynybinių vilnietės užkardų.

Po apmaudžios klaidos I rate į savo vėžes ėmė grįžti Marija Šibajeva, įtemptoje partijoje sugebėjusi palaužti patyrusią ir kvalifikuotą WFM Daivą Batytę.

Pirmadienio popietę šalies moterų čempionatas Kaune kirs pusiaują. Prie pirmojo stalo G.Ramanauskaitė kovos prieš S.Gailiūnaitę, o prie antrojo V.Savickienė – prieš M.Šibajevą.

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.