Pašto sistema

Europos čempionatas Skopjėje : P.Pultinevičius pranoko drąsiausius lūkesčius!

Penktadienį (kovo 29d.) Skopjėje (Šiaurės Makedonija) baigėsi 2019 metų Europos asmeninis vyrų čempionatas. Sužaidus reglamentu nustatytus 11 ratų, paaiškėjo Europos šachmatų čempionas, medalininkai ir visi 22 žaidėjai, iškovoję kelialapius į 2019 m. FIDE Pasaulio taurę.

Lietuvos šachmatų gerbėjai daugumą savo lūkesčių buvo sudėję į Lietuvos olimpinės vyrų rinktinės narį, 18-metį Paulių Pultinevičių iš Marijampolės. Buvo manoma, kad Europos čempionatas Marijampolės moksleiviui bus nebloga proga bandyti įvykdyti GM-normos balą, žaidžiant ypač aukšto reitingo varžovų būry.

Pirmojo rato pergalė prieš Azerbaidžano elitinį didmeistrį Raufą Mamedovą (2701) tapo geru emociniu užtaisu tiek Pauliui, tiek Lietuvoje jo pasirodymą stebintiems šachmatų sirgaliams. Daug kam atrodė, kad tolimesnės čempionato girnos gali sutraiškyti lietuvio viltis, tačiau Marijampolės moksleiviui, matyt, labai pravertė jo trenerio FM Rolando Martinkaus (2185) buvimas kartu čempionate ir pagalba ruošiantis partijoms. Kitas svarbus faktas – po labai sėkmingo Lietuvos vyrų rinktinės pasirodymo 2018m. Šachmatų olimpiadoje Batumyje (24 vieta tarp 185 rinktinių), kur P.Pultinevičius suvaidino svarbią rolę, priimdamas antrosios lentos sportinius iššūkius , Marijampolės moksleivis turbūt įprato kovoti su aukštesnio reitingo varžovais be nereikalingos panikos ir nervų.

Taigi Skopjėje P.Pultinevičius laikėsi gerai, neleisdamas pajėgiems varžovams savęs išstumti į čempionato apačią. Svarbi pergalė VII rate prieš italą Alessio Valsecchi (2515) vėl grąžino Paulių ant GM-normos tako, o sekanti skambi sėkmė atėjo IX rate, kuomet Pauliui juodaisiais Griunfeldo gynyboje pavyko įveikti ypač galingai Batumio olimpiadoje rungtyniavusį žinomą Rumunijos didmeistrį Mircea-Emilian Parligras (2657). Ši sencacinga pergalė iškart garantavo Marijampolės moksleiviui antrąjį GM-normos balą ir atrodė, kad jo pagrindinis sportinis uždavinys įvykdytas.

Skopje III

Lietuvos delegacija Skopjėje, supurčiusi Europos čempionatą : kairėje – R.Martinkus, dešinėje – R.Klabis, viduryje – P.Pultinevičius.

Tačiau likusiuose 2 ratuose Paulius pranoko ir didžiausių savo gerbėjų lūkesčius. Nemaža sėkme atrodė išsisukimas lygiosiomis X rate prieš patyrusį Rusijos didmeistrį Michailą Kobaliją (2627), o XI rate lauki sunki dvikova juodaisiais prieš nemažiau patyrusį ir motyvuotą žūtbūt laimėti Izraelio didmeistrį Evgenij Postny (2619).

Šioje partijoje, kurioje daugelis nesusimąstydami būtų savo lėšas sukrovę ant E.Postny, P.Pultinevičius įrodė, kad Lietuva neatsitiktinai Šachmatų olimpiadoje buvo aplenkusi Izraelį (24 vieta prieš 39-ą). P.Pultinevičius jaudinosi daug mažiau už labai atsargiai partiją pradėjusį E.Postny ir juodosiomis tiek sunkiosiomis, tiek lengvosiomis figūromis prisiartinęs prie baltųjų karaliaus, 25-uoju ėjimu sudrebino E.Postny poziciją taktiniu smūgiu R:h3! Izraelio didmeistris po šio smūgio atsigauti nesugebėjo ir P.Pultinevičius bei jo gerbėjai šventė pergalę 42-u ėjimu.

Šia didžiulės sportinės svarbos pergale P.Pultinevičius pasirodymą Skopjėje baigė didelėje 7,5 tšk. iš 11 gal. žaidėjų grupėje, kuri dalijosi vietas nuo 12-os iki 35-os. Dėl ypač aukšto priešininkų reitingo vidurkio (2600) marijampoliečio papildomi rodikliai buvo puikūs ir galutinėje rikiuotėje jis užėmė 15-ą vietą. Sveikiname Paulių ir jo trenerį R.Martinkų su laimėtu kelialapiu į 2019m. FIDE Pasaulio taurę! Tokio stulbinančio Marijampolės moksleivio pasirodymo, matyt, nesitikėjo net drąsiausi jo gerbėjai… Tačiau dabar pagaliau vėl turėsime savo atstovą FIDE Pasaulio taurėje ir lauksime tolimesnių Pauliaus žygdarbių!

2019 metų Europos čempionu tapo čempionato reitingo favoritas Rusijos didmeistris Vladislav Artemijev (2736), surinkęs 8,5 tšk. Tiek pat taškų surinkusiam švedui Nils Grandelius (2694) dėl kiek prastesnių papildomų rodiklių teko tenkintis sidabru. Po 8 tšk. surinko 9 žaidėjų grupė, tarp kurių geriausi papildomi rodikliai bronzą lėmė lenkui Kacper Piorun’ui (2631).

Kitų lietuvių pasirodymai Skopjėje:

Rokas Klabis (2333) – 5 tšk., 238 vieta;

Rolandas Martinkus (2185) – 4,5 tšk, 277 vieta.

ŠK “Margirio” narys Estijos didmeistris Kaido Külaots (2544) : 6,5 tšk., 93 vieta.

 

20 19 m. Europos šachmatų čempionato Skopjėje :

Oficiali svetainė

Rezultatai

Partijų transliacija serveriu “chess 24”

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.