Pašto sistema

D.Cornette nesėkmingai pradėjo Europos moterų čempionatą Antalijoje

Balandžio 11d. Antalijos mieste Turkijoje prasidėjo 20-asis Europos moterų šachmatų asmeninis čempionatas. Šveicariška sistema jame rungiasi 130 žaidėjų iš 32 Europos valstybių dėl čempionato medalių, 60 tūkst. eurų vertės prizinio fondo ir 14 kelialapių į FIDE Moterų pasaulio taurę.

Lietuva Antalijoje taip pat turi vieną, bet labai pajėgią atstovę – WGM Deimantę Cornette ( FIDE reitingas 2464), kuri pradiniame čempionato sąraše turėjo aukštą 6-ą startinį numerį tarp kitų čempionato dalyvių.

Cornette Batumi III

Nuotraukoje – Deimantė Cornette (Šachmatų olimpiada Batumyje, 2018m.)

Antradienio vakarą žaidėjos jau buvo praėjusios pusę čempionato distancijos – 6 ratus iš reglamentu nustatytų 11, ir trečiadienį ilsėjosi prieš lemiamą čempionato distanciją. Deja, D. Cornette prastai pradėjo čempionatą ir po 6 sužaistų ratų tebuvo surinkusi 2,5 taško. Kol kas Deimantė visiškai “nelaiko smūgio” juodaisiais – pralaimėtos visos 3 šia spalva žaistos partijos, nuolatos skubant atsilošti ir taip ignoruojant varžovių grėsmes. Tačiau poilsio diena tuo ir vertinga, kad padeda žaidėjams atitokti ir “ataušti”, tad tikėkimės, kad antroje distancijos pusėje vėl pamatysime Lietuvos šachmatų gerbėjams įprastą, pergales skinančią Deimantę. VII rate ketvirtadienį 15.00 Turkijos laiku D. Cornette juodosiomis figūromis žais prieš rusę WIM E.Semenovą (2216).

Tuo tarpu po sužaistų 6 ratų čempionate įtikinamai pirmavo rusė IM A.Kašlinskaja (2477) – 5,5 tšk. Tik pustaškiu nuo jos atsilikusi žengė patyrusi prancūzė GM M.Sebag (2461). Tolimesnėje 4,5 tšk. grupėje buvo net 12 žaidėjų.

 

20-ojo Europos moterų šachmatų čempionato

Oficiali svetainė

Partijų transliacija:

Chessbase

Chess24

Rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.