Pašto sistema

Alina Kašlinskaja – naujoji Europos moterų čempionė!

Pirmadienį Turkijos mieste Antalijoje baigėsi  20-asis Europos moterų šachmatų čempionatas. Didžiąją čempionato distancijos dalį užtikrintai pirmavusi Rusijos didmeistrė Alina Kašlinskaja (FIDE reitingas 2477) IX rate kiek netikėtai nusileido patyrusiai Ukrainos didmeistrei Inai Gaponenko (2428) ir jos svajonė pirmą kartą gyvenime tapti Europos čempione patyrė nemažą išbandymą. Šia pergale I.Gaponenko išsiveržė prieš A.Kašlinskają tašku į priekį. Lyderės suklupimą gerai išnaudojo ir prancūzė Marie Sebag (2461), IX rate įveikusi kartvelę Belą Khotenašvili (2479) ir pralenkusi A.Kašlinskąją pustaškiu.

X rate prie pirmojo stalo I.Gaponenko – M.Sebag partija baigėsi bekraujėmis lygiosiomis. Tuo tarpu I.Kašlinskaja ėmė iš lėto atgauti prarastą distanciją, baltosiomis figūromis įveikusi kitą Rusijos sportininkę Anastasiją Bodnaruk (2427). Prieš paskutinįjį lemiamą XI ratą pirmadienį I.Gaponenko buvo vienvalde čempionato lydere (8 tšk. iš 10 gal.). Nuo jos pustaškiu atsilikę žengė A.Kašlinskaja ir M.Sebag.

Paskutiniajame XI rate I.Gaponenko teko juodaisiais grumtis su visu tašku mažiau turinčia, bet patyrusia ir labai motyvuota pergalei Pasaulio moterų eks-čempione Antoaneta Stefanova (2464) iš Bulgarijos. I.Gaponenko neišlaikė šio jai tekusio didžiulio sportinio krūvio ir nusileido A.Stefanovai 61-u ėjimu. A.Kašlinskaja savo partiją, žaistą juodosiomis figūromis prieš patyrusią Piją Kramling (2460) iš Švedijos baigė taikiai. Prie 3-iojo stalo kovinga partija tarp M.Sebag ir Europos moterų eks-čempionės Nanos Dzagnidzės (2513) iš Sakartvelo taip pat baigėsi taikiai.

Kashlinskaja I

2019 metų Europos moterų čempionė Alina Kašlinskaja iš Rusijos ( Turkijos ŠF nuotrauka)

 

Pasibaigus paskutiniajai čempionato partijai, paaiškėjo, kad net 5 žaidėjos baigė čempionato distanciją su 8 tšk. – I.Gaponenko, A.Kašlinskaja, M.Sebag, A.Stefanova ir vokietė Elisabeth Paehtz (2456). Pagal papildomą rodiklį – aukščiausiąjį priešininkių reitingo vidurkį – Europos čempione pelnytai tapo 25-erių metų Rusijos sportininkė Alina Kašlinskaja, kuriai neabejotinai didžiule paspirtimi čempionato metu buvo jos vyro, vieno pajėgiausių Lenkijos didmeistrių Radoslavo Wojtashek‘o, pagalba ruošiantis partijoms. Sidabras atiteko Marie Sebag, o bronza – patyrusiai vokietei Elisabeth Paehtz. 14 pirmųjų vietų užėmusios šachmatininkės iškovojo kelialapius į FIDE Pasaulio moterų taurę.

Čempionate dalyvavusi vienintelė Lietuvos atstovė Deimantė Cornette ( rtg. 2464) distancijos dėl, matyt, sveikatos aplinkybių nebaigė (2,5 tšk. iš 7 gal.). Kaimyninės Latvijos atstovių čempionate Antalijoje nežaidė, o iš Estijos atstovių geriausiai sekėsi Narvai Mai (2365), surinkusiai 6 tšk. – 44 vieta.

 

20-ojo Europos moterų šachmatų čempionato :

Oficiali svetainė

Partijų transliacija

Rezultatai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.