Pašto sistema

„Birštono taurė” : Lietuvos čempionas K.Jukšta pirmasis atbėga į finišą

Praėjusį šeštadienį ( rugsėjo 25d.) Nemuno kilpos apsuptame Lietuvos kurorte Birštone vyko rudeninis populiarus greitųjų šachmatų turnyras „2021m. Birštono taurė”. Kaip įprasta, žaidėjai rungtyniavo 9 ratų šveicariška sistema, kiekvienam jų partijai pabaigti skiriant 10 min. + 5 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą.

Nepaisant karantininių dalyvavimo ribojimų Galimybių pasu, žaidėjai noriai registravosi į „Birštono taurę” ir dauguma jų sėkmingai pasiekė žaidimo vietą Birštono gimnazijoje. Iš viso į „Birštono taurę” susirinko 81 Lietuvos ir lietuviškojo Punsko Lenkijoje žaidėjas. Daugiausia įvairaus amžiaus žaidėjų prigužėjo iš Vilniaus (26) ir Kauno (22). Nemažai buvo ir vietinių Birštono atstovų (10), kuriems Birštono savivaldybės administracijos sprendimu nereikėjo mokėti 5 eurų vertės dalyvio mokesčio. Deja, matyt, galinga Nemuno kilpa užtvėrė kelią pasiekti „Birštono taurę” kaimyninių Prienų šachmatininkams.

Jonas Žukauskas iš lietuviškojo Punsko (dešinėje; baltieji) atlieka ėjimą partijoje prieš Nikitą Posaškovą (juodieji)

Po 5-ojo rato „Birštono taurei” kirtus pusiaują, turnyro smaigalyje pirmavo 2 žaidėjai, dar nepraradę nė pustaškio – patyręs vilnietis FM Dmitrijus Chocenka ( FIDE gr. šachmatų reitingas 2277) ir FIDE kandidatas į meistrus kaunietis Domantas Klimčiauskas (2117). Tuo tarpu į Birštoną atvykęs 18-metis Lietuvos čempionas klasikiniais šachmatais Karolis Jukšta ( FIDE gr. šachmatų reitingas 2152) ne iš karto apsiprato su greita, gilų mąstymą ribojančia laiko kontrole ir po 5 ratų nuo lyderių buvo atsilikęs tašku, dalindamasis 3-13 vietas žaidėjų, turinčių po 4 taškus, grupėje.

„Birštono taurės” varžybų akimirka

Pajutęs, kad „Birštono taurė” slysta iš rankų, jaunasis Lietuvos čempionas finiše įjungė greičio pavarą, laimėjęs likusias 4 partijas. Ypač svarbi buvo Karolio pergalė VII rate juodosiomis figūromis prieš tuo metu vienvaldį lyderį D.Chocenką, padėjusi pristabdyti ir susilyginti taškais su lyderiu. Sekančiuose ratuose K.Jukšta dar įveikė kvalifikuotus vilniečius FM D.Viškelį (1974) ir A.Paulauską (1999) ir surinkęs 8 tšk. iš 9 gal., tvirtai atsiplėšė nuo visų persekiotojų. Taigi turnyro uždarymo metu K.Jukšta buvo turnyro direktoriaus IO Donato Pilinkaus apdovanotas įspūdinga „Birštono taure”.

D.Pilinkus taurėmis ir medaliais apdovanojo ir eilę kitų kategorijų ( moterų, senjorų, moksleivių, birštoniečių, FIDE reitingo iki 1800) nugalėtojų ir prizininkų.

Danutei Urbonavičiūtei (kairėje, juodieji), smarkiai prisidėjusiai prie „Birštono taurės” organizavimo, atiteko geriausios birštonietės prizas. Nuotraukoje jos varžovas – Andrius Paulauskas iš Vilniaus (baltieji)

Išsamią Lietuvos šachmatų mokyklos spaudos ataskaitą „Tarp šachmatų turnyro dalyvių – ir Lietuvos čempionas” apie „Birštono taurę-2021” galite rasti portale www.sportas.info

„2021m. Birštono taurės”

oficiali svetainė

rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.