Pašto sistema

A.Šalna vėl nugali Joninių šventiniame greitųjų šachmatų turnyre!

Šeštadienį, birželio 22d. 90 Lietuvos šachmatų mėgėjų susirinko į Kauną išmėginti jėgų Joninių šventei pažymėti skirtam greitųjų šachmatų turnyre. Turnyrą rėmė kariškas Brg. Gen. A.Gustaičio šachmatų klubas, tačiau vienas uoliausių šios idėjos atstovų ir vykdytojų buvo ŠK „Margirio“ valdybos narys, nacionalinės kategorijos teisėjas Jonas Ridzvanavičius.

Šį sykį turnyrą praleido pagarsėjęs Kauno greitųjų šachmatų „liūtas“ Tomas Laurušas, matyt, pavargęs po „Baltijos taurės“ festivalio batalijų Palangoje. Startiniame žaidėjų sąraše aukščiausią reitingą turėjo ŠK „Margirio“ pirmininkas Stasys Steponavičius (2161), tačiau jam įkandin žengė nemaža grupelė perspektyvaus ir ambicingo jaunimo iš Vilniaus – Aleksandras Šalna (2160), Kipras Eigminas (2061), Vaidotas Valantiejus (2044), Andrius Paulauskas (2034) ir kiti.

IMG_8544

Išryškėjo A.Šalnos (juodieji) gabumai greitiesiems (o galbūt ir paprastiesiems) šachmatams

Tik įpusėjus distanciją, išryškėjo vienvaldis lyderis – 19-metis vilnietis A.Šalna, pasiekęs 5 pergales iš 5 gal. VI rate lyderiui iššūkį metė reitingo favoritas S.Steponavičius, tačiau pergalę pasiekė A.Šalna ir dar labiau sustiprino savo pozicijas. Po to, kai VII rate A.Šalna prie 1 stalo įveikė K.Eigminą, tapo aišku, kad likę 2 ratai – tik formalumas, nustatant Joninių turnyro nugalėtoją.

Surinkęs 8,5 tšk. iš 9 gal., Aleksandras Šalna užtikrintai tapo šventinio turnyro Kaune nugalėtoju. Tai – dar vienas gabaus sostinės jaunuolio laimėtų ŠK „Margirio“ Kaune ir Kauno apskrityje vykdomų turnyrų. Tokia pergalinga serija leidžia manyti, kad Kauno „liūtui“ atsiranda rimtas varžovas!

Kiti šventinio turnyro medalininkai sprendėsi paskutiniojo rato partijoje prie II stalo tarp A.Vardanyan‘o ir S.Steponavičiaus. Nepaisant S.Steponavičiaus spaudimo, A.Vardanyan‘ui pavyko atsilaikyti ir pasinaudojus greitųjų šachmatų ar Joninių miglos skraiste, net įveikti savo varžovą. Tad sidabro medalis atiteko A.Vardanyan‘ui (7,5 tšk.), o bronza – S.Steponavičiui (6,5 tšk.)

IMG_8550

Joninių turnyro Kaune medalininkai iš dešinės į kairę : A.Šalna, A.Vardanyan, S.Steponavičius. Šalia – Joninių „žvaigždė” – K.Kaunas (IV vieta)

Pažymėtinas įspūdingas nevystančio 77-erių metų Kauno senjoro Kęstučio Kauno sportinis pasiekimas – 6,5 tšk. iš 9 gal. ir IV vieta bendroje įskaitoje!

Moterų įskaitoje pajėgiausia buvo tvirtas lietuviškas šaknis išsaugojusi Margarita Baliūnienė iš Danijos Veile miesto – 5 tšk. Tiek pat taškų surinkusi Kristina Sulikienė dėl prastesnių papildomų rodiklių liko antra. Trečia – kita kaunietė Eglė Marcinkevičienė (4 tšk.).

Joninių proga buvo apdovanota ir daug kitų įskaitų nugalėtojų. Juos galite rasti „Chess-results“ kataloge

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.