Pašto sistema

Rusijos atstovai dominavo „Baltijos taurės“ festivalyje Palangoje

Praėjusią savaitę (birželio 17-21d.) Palangoje vyko jau XVI-asis “Baltijos taurės” šachmatų festivalis, per ilgus organizacijos metus pelnęs labai gerą vardą tarp Lietuvos šachmatininkų, o dar labiau – svečių iš užsienio. Renginį vykdė klubas „Juodabalta“ ir tarpt. organizatorius IO Jonas Sidabras.

Viso „Baltijos taurėje“, įtraukiančioje 4 skirtingo lygio turnyrus pagal amžių, FIDE reitingą ir kitus parametrus, dalyvavo žaidėjai iš 5 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos.  Pagrindiniame „A“ turnyre žaidė jaunimas ir suaugę, kvalifikuoti žaidėjai, kituose „B“, „C“ ir „C7” –atitinkamų amžiaus grupių vaikai.

IMG_7921

Palangos molas birželio mėnesį

Buvo vykdoma tiesioginė partijų transliacija, tad aukšto lygio šachmatų ieškantys žiūrovai savo dėmesį nukreipė į „A“ turnyrą, kur žaidė Lietuvos čempionas IM Tomas Laurušas ( FIDE reitingas 2507), olimpinės rinktinės narys Titas Stremavičius (2477), Lietuvos moterų rinktinės žaidėjos WIM Salomėja Zaksaitė (2237), WIM Simona Limontaitė (2201), Latvijos moterų čempionė, keletą sezoną atstovavusi Kauno ŠK „Margiriui“ Ilze Bērziņa (2252), aukštą didmeistrišką reitingą 2536 sukaupęs tarpt. meistras iš Rusijos Mikhail Demidov ir kai kurie kiti kvalifikuoti žaidėjai.

Skirtingai nuo kitų festivalio turnyrų, „A“ turnyre buvo privalomas ėjimų rašymas, nes buvo žaidžiama klasikinių šachmatų kontrole 90 min. partijai kiekvienam žaidėjų, pridedant po 30 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą. 61 “A” turnyro dalyvis kovojo 7 ratų sistemos turnyre dėl piniginių prizų, taurių ir kitų apdovanojimų.

Įpusėjus turnyrui, favoritai pateisino savo rangą. Po 4 sužaistų ratų T.Laurušas, T.Stremavičius ir M.Demidov buvo pasiekę po 4 pergales ir dalijosi trivaldę lyderystę. Šachmatų gerbėjai užgulė žydruosius kompiuterių ekranus, laukdami tiesioginių lyderių akistatų ir tikėdamiesi, kad dviese Tomas ir Titas neleis M.Demidovui išsivežti „Baltijos taurės“ į Rusiją.

Deja, rytinio V rato metu žiūrovai teišvydo gana menko turinio partiją tarp T.Stremavičiaus ir  T.Laurušo, pasibaigusią lygiosiomis per maždaug 10 ėjimų. Ėmė darytis aišku, kad kažkas ne taip su mūsų olimpiečių fiziniu pasirengimu – galbūt Palangos turnyre, kur dėl 7 ratų nėra įmanoma vykdyti GM-normos, jie ėmė taupyti ribotas jėgas ateinantiems vasaros turnyrams – A.Kveinio atminimo turnyrui Panevėžyje (birželio 24-30d.) ir kitiems turnyrams Europoje.

IMG_7918

Jauniesiems ir vyresniems „Baltijos taurės” festivalio dalyviams buvo siūlomos įvairios pramogos

Tuo tarpu M.Demidovas V rate sužaidė pilnakrauję partiją, baltaisiais aštrioje partijoje 36-u ėjimu palaužė atkaklų I. Bērziņos pasipriešinimą ir užgrobė vienvaldžio lyderio poziciją „Baltijos taurėje“. Popietinio VI rato metu M.Demidovas lygiosiomis nuo savo krėslo užtikrintai atmušė T.Laurušą, nusileidusį Rusijos meistrui senosios indiškosios gynybos nuošalaus varianto debiutinėmis žiniomis. Paskutiniajame VII rate penktadienį M.Demidovas gavo baltąsias figūras ir 66-u ėjimu įrodė savo pranašumą prieš T.Stremavičių, nubraukdamas kito savo konkurento T.Laurušo bet kokias iliuzijas pasivyti lyderį net pergalės atveju.

Surinkęs 6,5 tšk. iš 7 gal., 27-erių metų meistras iš Maskvos pelnytai tapo „Baltijos taurės“ festivalio pagrindinio turnyro nugalėtoju. II – III vietas pasidalijo kitas maskvietis FM Dmitrij Aleksandrovskij ir Tomas Laurušas, surinkęs po 5,5 tšk. Geresni papildomi rodikliai sidabrą nulėmė kauniečiui. Moterų įskaitoje po 5 tšk. surinko I. Bērziņa ir šiaulietė Gabija Šimkūnaitė. Dėl ryškiai geresnių papildomų rodiklių nugalėtoja buvo pripažinta didmeistrė iš Rygos, savo partijomis įtakojusi ir vietas ant vyrų podiumo. Sveikiname Ilzę!

Festivalio “B” ir “C” turnyruose buvo rungtyniaujama greitųjų šachmatų kontrole 50 min.+ 10 sek. kiekvienam žaidėjų, be privalomo partijos užrašymo. “B” turnyre dalyvavo 15 metų ir jaunesni vaikai. Čia dominavo Rusijos jaunieji šachmatininkai :

I vieta – Artiom Zagorskij;

II vieta – Ilja Saikin;

III vieta – Nikita Šemjakinskij.

“Baltijos taurės” “C” turnyre dalyvavo vaikai iki 10 metų. Nugalėtoju tapo Jakov Korovko iš Rusijos, sidabras atiteko jo tautiečiui Aleksandrui Fedosovui, o bronza – šiauliečiui Igoriui Gerasimovui.

 

XVI “Baltijos taurės” šachmatų festivalio Palangoje

Oficiali svetainė su renginio nuotraukomis

rezultatai

partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.