Pašto sistema

Lietuvos ir Latvijos šachmatininkai palydėjo vasarą „Olimpe“

Įprastu Kauno šachmatininkų vakaro susibūrimo metu praėjusį antradienį 18.00 val. (rugs. 29d.) 10 šachmatininkų iš Kauno ir ne tik, susirinko palydėti vasarą lauko bare „Olimpas”. Kai kurie šachmatininkai atvyko daug anksčiau, kad palaikytų Lietuvos krepšinio rinktinę, kurios kova prieš Juodkalniją buvo patogiai transliuojama gerbėjams nuo 15.30 iš didelės raiškos „Olimpo” ekrano. Šachmatininkų ir kitų „Olimpo” laikytojų pagalba pasirodė veiksminga, Lietuvai užtikrintai įveikus Juodkalniją 91:71.

Šachmatininkai palydi vasarą lauko bare „Olimpas”

Tuomet krepšinio gerbėjai persijungė stebėti Džakartoje vykusių Latvijos -Kanados rungtynių, kurių uolus stebėtojas buvo ir Latvijos šachmatų didmeistris Ilmārs Starostīts iš Rėzeknės miesto, mūsų Kauno ŠK „Margiris” legionierius. Latvijos krepšinio rinktinė neblogai laikėsi iki didžiosios pertraukos, tačiau vėliau atėjo laikas šachmatų turnyrui „Olimpo” pastogėje, I.Starostito ir kitų Kauno šachmatininkų dėmesys nukrypo į šachmatus. Latvijos rinktinė ėmė pavargti, nebeišlaikė staigaus jiem primesto kanadiečių tempo ir nusileido Kanadai 75:101.

Šachmatų turnyras „Palydėk vasarą Olimpe”, nepaisant 10 dalyvių, buvo labai stiprus pagal kvalifikaciją. Žaidė ir vyrų didemistris I.Starostīts ir moterų būsima didmeistrė, ilgametė Lietuvos moterų rinktinės atstovė Salomėja Zaksaitė. Taip pat netrūko ir kitų kvalifikuotų, patyrusių žaidėjų.

Šį vakarą sudužo Kauno šachmatų mėgėjo Andriaus Stasiukyno svajonė pasiekti bent vieną pergalę – turnyro sudėtis pasirodė per stipri ir nepaisant teisėjui nederančio tarpininkavimo A.Stasiukyno naudai laiko kontrolę nuo 3+2 užvilkinti iki 5+3, ši laiko kontrolė taip pat pasirodė Andriui per greita, neleidžianti apmąstyti ir realizuoti gilių sumanymų ir kombinacijų.

Nepaisant žinomų S.Zaksaitės sportinių pasiekimų šiais metais, padėjusių jai pagaliau pasiekti išsvajotą moterų didmeistrės (WGM) titulą, kuriam patvirtinti dabar bereikia eilinio FIDE kongreso, jos dominacija prieš vyrus vis tiek maloniai nustebino. Pavykęs spurtas 7 iš 7 gal. faktiškai išsprendė šio vasaros palydėtuvių turnyro nugalėtoją gerokai iki finišo.

Tačiau didžiausia turnyro staigmena turnyro teisėjas FA Š.Šulskis leido sau įvardinti jaunojo 13-mečio garliaviškio Manto Stiklicko pergalę prieš vienintelį turnyro didmeistrį Ilmārą Starostītą iš Rėzeknės. Ši pergalė neatėjo atsitiktinai, pvz. netyčia pasibaigus didmeistrio laikui. Ne, praktiškas Rėzeknės didmeistris laiko nešvaistė ir turėjo jo pakankamai, bet prieš berniuką nesusikaupė, o Mantas prisitaikęs sukirto jam 2 taktinius smūgius – iš pradžių surišęs I.Starostīto valdovę, o antrą kartą laikinai paaukojo jam kokybę ir laimėjęs šakute didmeistrio figūrą, galutinai įtikino didmeistrį tolesnio pasipriešinimo beprasmiškumu.

Jau II rate Mantas Stiklickas (juodieji, dešinėje) vos neįveikė Justino Stojano (baltieji, kairėje)

Uždarymo metu už savo nuopelnus M.Stiklickui buvo įteiktas geriausiojo moksleivio prizas. Geriausiojo senjoro prizą išsirinko Rimantas Rupšys.

Turnyro nugalėtojos prizas buvo įteiktas Salomėjai Zaksaitei – 7,5 tšk. iš 9 gal. Didelė konkurencija vyko dėl II ir III prizo, kur net 4 žaidėjai – Justinas Stojanas, Stasys Steponavičius, Ilmārs Starostīts ir Paulius Juknis surinko po 6 taškus. Pagal papildomą Bergerio rodiklį turnyro vyr. teisėjas Š.Šulskis II vietos prizą įteikė I.Starostītui, o III vietos – J.Stojanui.

Šitaip ne tik Kauno, bet ir Lietuvos bei Latvijos šachmatų mėgėjai palydėjo vasaros sezoną lauko bare „Olimpas”. Tačiau pasibaigus vasaros sezonui, nereiškia, kad baigėsi sezonas barui. Iš tiesų, „Olimpas” planuoja savo veiklą tęsti ir rugsėjį, iki kol „orai leis”. Tad Kauno (bei Lietuvos) šachmatininkai maloniai kviečiami rinktis ir toliau. Ateinantis šachmatų vakaras „Olimpe” – rugsėjo 5d., antradienį,18.00 val.

Žaibo turnyro „Palydėk vasarą Olimpe” rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.