Pašto sistema

Vyksta “Tradewise Gibraltar 2015” šachmatų festivalis

Sausio 25d. piečiausioje Europos dalyje, Jungtinei Karalystei priklausančiam Gibraltare, prasidėjo tradicinis “ Tradewise Gibraltar 2015” šachmatų festivalis, kurio ašis yra “Masters” turnyras, laikomas geriausiai organizuotu atviruoju šachmatų turnyru pasaulyje. Išskirtiniai turnyro bruožai – gilus tarptautiškumas ir ypatinga pagarba moterų šachmatams – jau keleri metai pelnę Gibraltaro festivaliui puikią reputaciją ir traukiantys it magnetas žiūrovų susidomėjimą.

Šiais metais pagrindiniame turnyre varžosi apie 250 žaidėjų iš 46 šalių. Iš jų Pasaulio eks-čempionas bulgaras Veselin Topalov’as (2800) ir amerikietis Hikaru Nakamura (2776) priklauso FIDE reitingų pirmajam dešimtukui. Kaip jau įprasta kasmetiniams “Tradewise Gibraltar” renginiams, vyrai čia daugeliu parametrų nusileidžia dailiajai lyčiai.

Gibraltaro turnyre vėl žaidžia Moterų pasaulio čempionė Hou Yifan (2673) iš Kinijos bei dar trys dešimtuko žaidėjos – kinietė Ju Wenjun (2547), ukrainietė Anna Muzyčuk (2544) ir gruzinė Bela Khotenašvili (2526). Negalima nepastebėti ir Moterų pasaulio eks-čempionės Antoanetos Stefanovos (2515) iš Bulgarijos, paprastai nepraleidžiančios Gibraltaro festivalių.

Į Viduržemio jūrą atsiveriantis „Caleta” viešbutis -„Tradewise Gibraltar 2015” vyksmo vieta

Gaila, kad šiemet prie “Uolos” (on the Rock) neatvyko Lietuvos atstovų. Savo metu čia buvo pamėgę lankytis A.Butnorius, Š.Šulskis, o ypač ryškiausia Lietuvos moterų žvaigždė Viktorija Čmilytė. Tiesa, ką tik pasibaigusiame 5 ratų “Challenger A” turnyre žaidė lietuvių kilmės Danijos šachmatininkė Margarita Baliūnienė (rtg. 1946).

O pagrindiniame “Masters” turnyre penktadienio pavakarę jau buvo baigiamas žaisti 4 ratas iš reglamentu nustatytų 10-ies. Visas 4 partijas starte laimėję pirmavo H.Nakamura, ispanas R.Vazquez-Igarra (2592), kinietis Wei Yi (2675) ir B.Adjiban (2630) iš Indijos.

Abiejų lyčių žaidėjus masina “Tradewise Gibraltar 2015” piniginiai prizai. I prizas yra 20 tūkst. svarų sterlingų vertės, o moterų įskaitoje – 15 tūkst. sv. st. Bendrųjų prizų numatyta 12, moterų įskaitoje-10, tačiau nemažai paskelbta ir įvairių kategorijų patrauklių prizų. Bendras prizinis “Masters” turnyro fondas -175 tūkst. sv.st.

Kasdieną “Gibraltar Tradewise 2015” sulaukia garbingų svečių, politikų dėmesio. Sausio 29d. “Caleta” viešbutyje vykstantį renginį aplankė Gibraltaro gubernatorius, jo ekscelencija Generolas leitenantas seras James Dutton su žmona.

“Masters” turnyro eigą gyvuoju laiku komentuoja anglų didmeistris Simon Williams’as su Vokietijos olimpinės rinktinės nare Elizabeth Pahtz.

Oficiali “Tradewise Gibraltar 2015” svetainė, partijų transliacija, partijų komentarai gyvuoju laiku

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.