Pašto sistema

Vilniuje prasidėjo Lietuvos moterų čempionatas!

Pirmadienį, vasario 17d. Vilniuje prasidėjo Lietuvos moterų šachmatų čempionatas. 25 dalyvės savaitę varžysis 7 ratų švc. sistema dėl čempionato medalių bei 4 tūkst. lt. prizinio fondo. Kadangi šie metai yra olimpiniai, tai čempionato nugalėtojų pagrindu mus formuojama šalies moterų rinktinė Tromsėje (Norvegija) rugpjūtį vyksiančiai Šachmatų olimpiadai. Šioje rinktinėje rezervavusios sau vietas be dalyvavimo čempionate yra tik didmeistrės Viktorija Čmilytė ir Deimantė Daulytė.
Savo pirmojo šalies čempionės aukso medalio čia akivaizdžiai sieks gerai pastaruoju metu rungtyniaujanti čempionato reitingo favoritė Salomėja Zaksaitė (2196). Ambicijų netrūksta ir nemažą patirtį atstovaujant šalies moterų rinktinę surinkusiai WFM Daivai Batytei (2154) iš Plungės. Daug prestižo čempionatui savo dalyvavimu suteikia 3 kartus Lietuvos čempionė Laima Domarkaitė, nepaisant ilgokos pertraukos be varžybų, nusprendusi pakovoti dėl vietos šalies rinktinėje.
Gaila, kad dėl įtempto varžybų užsienyje grafiko, savo titulo šiais metais Vilniuje negalės ginti Deimantė Daulytė. Tačiau galima ir pasidžiaugti, kad už nuolat kylančius, ryškius Deimantės sportinius pasiekimus Federacijos taryba jai ir taip garantavo vietą rinktinėje.

2014 m.Lietuvos moterų šachmatų čempionato rezultatai, fotogalerija ir  partijų transliacija

Greta moterų čempionato, tame pačiame BC 12 konferencijų centre, prasidėjo ir Lietuvos vyrų čempionato atrankinės varžybos. Čia 44 žaidėjai varžosi 8 ratų švc. sistema dėl patekimo į Lietuvos vyrų čempionato finalą, kuris bus vykdomas balandžio mėnesį. Pagal varžybų nuostatus, 3 geriausiai pasirodę šachmatininkai įgis garantuotą teisę žaisti finale.
Vien pagal startinį žaidėjų sąrašą matyti, kad konkurencija yra didžiulė, tad kvapą gniaužiančių kovų šachmatų mėgėjams nepritrūks! Reitingo favoritas yra gabus Vilniaus studentas Emilis Pileckis (2457), jau turintis šiokią tokią atstovavimo šalies rinktinei patirtį. Po jo išsyk rikiuojasi dar 3 tarpt. meistrai –kaunietis Tomas Laurušas (2405), patyręs Lietuvos rinktinės senbuvis Vaidas Sakalauskas (2399) ir vilnietis Kęstutis Labeckas (2348). Galime pasidžiaugti, kad kauniečių kontingentas Vilniuje gausus – tai Europos jaunimo iki 16m. greitųjų šachmatų čempionas Titas Stremavičius, legendinis šalies meistras 72 metų Kęstutis Kaunas, Paulius Juknis, Laurynas Miknevičius, Tadas Čeponis ir kiti.

“Margirio” gerbėjų lūkesčiai Vilniuje sudėti į Tomo Laurušo (kairėje) ir Tito Stremavičiaus (dešinėje) pasirodymą

I čempionato pusfinalio rate Tomas Laurušas, žaidęs juodaisiais prieš Paulių Pultinevičių, sudėtingoje pozicijoje apstulbino jaunutį savo varžovą valdovės auka už bokštą ir figūrą, ir pasinaudojęs marijampoliškio sąmyšiu, prabėgo kraštiniais glaustais pėstininkais pirmyn – 0:1. Titas žaidė baltaisiais prieš alytiškį R.Žėbelį ir pasiekė technišką, užtikrintą pergalę be nereikalingų nuotykių. Pergalėmis pusfinalio varžybas taip pat pradėjo ir K.Kaunas, L.Miknevičius, T.Čeponis.

II pusfinalio ratas prasidės antradienį iš ryto 10.00. Moterų čempionato II ratas gi vyks popietę 16.00. Pusfinalio rezultatus galima sekti “Chess-results” serveriu ; transliacija .

 

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.