Pašto sistema

Vilniuje jaunimas atplėšia sau vartus į Lietuvos čempionato finalą!

Penktadienį Vilniuje vykusios Lietuvos šachmatų čempionato pusfinalio varžybos laimingai pasiekė finišą ir išaiškino pajėgiausiuosius 3 šachmatininkus, įgijusius garantuotus kelialapius į Lietuvos vyrų šachmatų čempionato finalą, kuris įvyks šių metų balandžio 3-9d.

Po įspūdingo startinio šuolio (5 tšk. iš 5 gal.) ėmė nykti abejonės dėl Kauno moksleivio Karolio Jukštos (FIDE rtg. 2341) vietos finale. Karolis jas galutinai išsklaidė dar viena serijine pergale 6-ajame rate, juodosiomis figūromis įveikęs savo bendraamžį Aistį Butvilą (2053) iš Kauno. Net suaugę ir patyrę žaidėjai buvo “pašiurpę” nuo tokios K.Jukštos serijos ir vėlesniuose pusfinalio ratuose laikė neblogu pasiekimu sau baigti partiją prieš K.Jukštą taikiai.

Tokiu būdu pasiekęs 6 pergales, o likusias 3 partijas pabaigęs lygiosiomis, K.Jukšta surinko 7,5 tšk. iš 9 gal. ir tapo šio pusfinalio varžybų  nugalėtoju, užtikrintai sau prasiskindamas kelią į čempionato finalą, kuriame galės debiutuoti jau už nepilno mėnesio!

Atkakli kova dėl kitų kelialapių vyko tarp kitų dalyvių, bet čia sugebėjo pasižymėti 15-metis Vilniaus moksleivis Matas Indriūnas (2115). Svarbią pergalę Matas sugebėjo pasiekti VII varžybų rate, juodaisiais įveikdamas savo nuolatinį konkurentą Pijų Stremavičių (2227) iš Kauno. Dar visai neseniai Kaune vykusiame Lietuvos vaikinų B16 čempionate Matui to padaryti nepavyko, ir Pijus paveržė jam B16 auksą iš panosės. Tačiau dabar M.Indriūnas sugebėjo atsigriebti savo gimtajame mieste…

IMG_8856_resize

Pusfinalio varžybose Vilniuje M.Indriūnas (priekiniame plane) nebepaleido P.Stremavičiaus (nuotrauka daryta Kaune 2020m.)

Pakylėtas šios reikšmingos pergalės, M.Indriūnas pusfinalio VIII rate įveikė Arą Vardanyan‘ą (2122), o paskutinę ilgą partiją pabaigęs lygiosiomis prieš patyrusį Vaidotą Valantiejų (2066), surinko 7 tšk. ir pelnė II kelialapį į Lietuvos čempionato finalą.

Prieš paskutinįjį lemiamą ratą net 7 žaidėjų grupė pretendavo į likusį III kelialapį, tačiau pergalę pavyko pasiekti tik 19-mečiam vilniečiui Arui Vardanyan‘ui (2122) prieš Aistį Butvilą (2053). Ši svarbi sportinė pergalė pelnytai atvėrė duris A.Vardanyan‘ui į čempionato finalą. Visiems 3 jauniems sportininkams tai bus debiutas Lietuvos šachmatų čempionato finale!

Reikia pažymėti, kad daliai pusfinalio dalyvių šios varžybos buvo ir finalu, mat čia buvo vykdomos senjorų S50 ir S65 metų amžiaus grupių Lietuvos čempionatai. Jaunesnių senjorų S50+ čempionu tapo Raimondas Narmontas iš Šiaulių – 5 tšk. Antras liko kitas šiaulietis Vaidotas Žilinskas (4,5 tšk.), o bronza atiteko vilniečiui Anatolijui Kuvšinovui (4,5 tšk.)

IMG_8625

Priekiniame plane – nevystantis Lietuvos senjorų čempionas Kęstutis Kaunas (nuotrauka daryta Kaune 2019m.)

Vyresniųjų senjorų S65 ir vyr. grupėje Lietuvos čempionu, kaip jau įprasta tapo nevystantis Kauno senjoras Kęstutis Kaunas, surinkęs 5,5 taško. Sidabras atiteko vilniečiui Vladui Kraujūnui (4,5 tšk.), pateikusiam sau puikią dovaną sparčiai artėjančio 80-mečio proga! Bronzą pelnė ilgametis Kauno jaunimo ugdytojas Gintautas Petraitis (4 tšk.)