Pašto sistema

Vilniuje baigėsi LMŠL : čempionės – Panevėžio ŠK, „Margiriui“ – bronza!

Praėjusį sekmadienį (kovo 25d.) Vilniuje baigėsi Lietuvos moterų šachmatų lygos (LMŠL) klubinės pirmenybės. 6-ios LMŠL komandos kovojo dėl lygos medalių ir kelialapio į Europos moterų šachmatų taurę, įvyksiančią rudenį.

Vyksta LMŠL V rato mačas tarp ŠK „Margirio” (dešinėje) ir Klaipėdos (kairėje)

Paskutiniajame LMŠL etape Vilniuje komandos žaidė III, IV ir V rato susitikimus. Du mačus komandoms teko žaisti šeštadienį – nuo 12 ir 18 val. Prieš Vilniaus etapą ŠK “Margirio” klubo turnyrinė padėtis buvo kritinė – pralaimėjęs abu mačus Taujėnuose, Kauno klubas dar neturėjo nė vieno mačų taško ir rikiavosi paskutinėje vietoje tarp 6 komandų. Tačiau komandos kapitonas Š.Šulskis nebuvo praradęs ūpo kovoti dėl LMŠL medalių, žinodamas, kad Vilniaus etape prie komandos prisijungs moterų didmeistrė Salomėja Zaksaitė.

LMŠL III ratas     2024.03. 23; 12.00 val.

Lenta3L.A.M.A. (Vilkaviškis/Ukmergė)Reit.1Kauno ŠK „Margiris“Reit.1 : 3
2/1 Mickūnaitė, Agnė (b)1794WGMZaksaitė, Salomėja (j)2212½ – ½
2/2 Maurutytė, Laura (j)1549 Perminaitė, Guoda (b)1888½ – ½
2/3 Ovčinikova, Augustė (b)1632 Pažėrienė, Diana (j)19820 – 1
2/4 Mikulinaitė, Mėta (j)1638 Semonavičiūtė, Agnė(b)19680 – 1

Komandos kapitonas Š.Šulskis žinojo, kad nepaisant jauno moksleiviško jungtinės Ukmergės/Vilkaviškio komandos amžiaus, priešininkių nuvertinti negalima. Jų sąskaitoje – nemažai individualių Lietuvos mergaičių ir merginų čempionatų medalių bei tam tikra tarptautinė patirtis. Didelis patyrusios trenerės Virginijos Savickienės treniruojamos komandos potencialas atsiskleidė vėliau, paskutiniajame V rate, kuomet jos įveikė būsimas čempiones Panevėžio ŠK 2,5:1,5!

Mačo pradžia “Margiriui” nežadėjo nieko gero, kuomet ankstyva S.Zaksaitės agresija angliškojoje partijoje 3…f5 kainavo komandai kokybę jau 16-u ėjimu. Tačiau prie 3-iojo stalo D.Pažėrienė, nepaisant juodosios spalvos, ėmė kryptingai figūromis spausti priešininkę po visa lentą. M.Mikulinaitei praleidus tolimą A.Semonavičiūtės šūvį 24.R:h7, ėmė “byrėti” priešininkių apatinė lenta. Karštai, bet chaotiškai klostėsi G.Perminaitės – L.Maurutytės partija siciliškosios partijos Drakono variante. S.Zaksaitei be kokybės pavyko išlaikyti savitvardą ir įterpus juodąjį pėstininką į f3, sukelti nerimo priešininkei. Sustabdžius ukmergiečių proveržio mače bandymus prie pirmojo stalo, Diana su Agne atvedė savo partijas prie logiško finišo.

Kitame svarbiame  LMŠL III rato mače tarp lyderių Panevėžio ŠK ir Vilniaus ŠK, Panevėžio klubas, sustiprintas Lenkijos legioniere WIM Anna Kantane, pasiekė įtikinamą pergalę 3,5:0,5 ir ryžtingai užsimojo į lygos auksą.

LMŠL IV ratas     2024.03. 23; 18.00 val.

Lenta1Kauno ŠK „Margiris“Reit.4ŠBK „Kaunas“Reit.4 : 0
2/1WGMZaksaitė, Salomėja (b)2212WFMŠibajeva, Marija (j)19971 – 0
2/2 Perminaitė, Guoda (j)1888WFMŠimkūnaitė, Gabija (b)20021 – 0
2/3 Pažėrienė, Diana (b)1982WFMBaliūnienė, Margarita (j)19311 – 0
2/4 Semonavičiūtė, Agnė (j)1968 Alionytė, Patricija (b)15911 – 0

Popietės mače “Margirio” merginos, genamos medalių ilgesio, pasiekė įspūdingiausią pergalę lygoje, sutriuškinę konkurencingą ŠBK “Kaunas” komandą, 2022 m. LMŠL nugalėtoją.

S.Zaksaitės – M.Šibajevos partijoje abi priešininkės mėgino atakuoti karalių, atvedusios bokštus 3-iąja gulstine ir palaikomos toliašaudžių rikių atitinkamai b2 ir b7 laukuose. Tačiau M.Šibajevai, skirtingai nuo S.Zaksaitės, trūko c4-rikio, nukreipto į varžovės karalių. M.Šibajevai tebesvajojant apie gerai įtvirtinto baltųjų karaliaus puolimą, S.Zaksaitė prasiveržė centre 25.R:f6 V:f6 26.R:d5 e:d 27.V:d5 ir partijos likimas tapo išspręstas.

Prėskame keturių žirgų debiute G.Šimkūnaitė agresyviai bandė uždaryti Guodos valdovę, tačiau Guodai pavyko atsidaryti išėjimą 21…Že4!. G.Šimkūnaitei tebesvarstant, kur dingo jos grobis, Guoda atlenkė žirgą 24…Že 4-g5! ir pradėjo susilpninto baltųjų karaliaus puolimą. Prasidėjo persilaužimas ir G.Šimkūnaitė vieną po kito prarado 3 pėstininkus. Būdingu sau kruopštumu Guoda atrėmė įnirtingus G.Šimkūnaitės bandymus komplikuoti žaidimą ir pasiekė pergalę 56-u ėjimu.

Visgi pačią įtikinamiausią pergalę mače pasiekė Diana Pažėrienė baltosiomis figūromis, nors reikia pasakyti, kad jos priešininkė M.Baliūnienė irgi smarkiai prisidėjo prie savo sutriuškinimo neatsakingais 19…b5? (susilpninant c6-lauką), 21…Bd8 ir 22…f6? ėjimais. Diana atidžiai susižėrė gausiai priešininkės išbarstytas dovanas… Prasčiausią poziciją mače turėjo A.Semonavičiūtė, nors jai, skirtingai nuo M.Baliūnienės, pavyko išvengti “drabstymo dovanų” priešininkei. Kuomet 14-metė P.Alionytė naiviai kyštelėjo rikį į b7 25-u ėjimu, Agnė suardė varžovės valdovės -rikio draugystę 25…e4! ir įgijusi kiekybinę persvarą, užtikrintai atvedė partiją iki tiesioginio mato priešininkės karaliui.

Prieš paskutinįjį V LMŠL ratą ŠK “Margiris” žengė jau “bronzinėje” III vietoje, turėdamas 4 mačų taškus iš 8 gal. Visus 8 taškus surinkęs Panevėžio ŠK jau buvo netoli aukso, tačiau juos dar pavyti galėjo Vilniaus ŠK, turėjęs 6 mačų taškus. Bronza “Margiriui” dar toli gražu nebuvo garantuota, nes ŠBK “Kaunas” žengė įkandin su 3 mačų taškais.

Ar įmanoma buvo “Margiriui” užsimoti į sidabrą? Tam reikėjo ne tik laimėti savo mačą prieš Klaipėdą, bet ir laimėti jį kuo stambesniu rezultatu, geriausiai 4:0. Tačiau tai turėtų vertės tik tuo atveju, jei Vilniaus ŠK pralaimėtų ŠBK “Kaunui”, geriausia taip pat kuo stambesniu rezultatu. “Margirio” komandos kapitonas Š.Šulskis nusprendė, kad 2 mačų taškų  ir 3 lentų taškų atsilikimas nuo Vilniaus ŠK palieka tik teorines viltis “Margiriui” pelnyti sidabrą ir nusprendė veikti pagal principą “geriau žvirblis saujoj negu jautis girioj”. Kaip parodė vėlesni įvykiai Š.Šulskis, deja, ne viską tiksliai apskaičiavo…

LMŠL V ratas     2024.03.24; 12.00 val.

Lenta5Klaipėdos „Klaipėda“Reit.1Kauno ŠK „Margiris“Reit.½ :3½
3/1WCMBajoraitė, Rita (b)1836WGMZaksaitė, Salomėja (j)22120 – 1
3/2 Idzelienė, Asta (j)1734 Perminaitė, Guoda (b)1888½ – ½
3/3 Borisovaitė, Ana (b)1611 Semonavičiūtė, Agnė (j)19680 – 1
3/4 Januševičiūtė, Donata (j)1651 Perminaitė, Simona (b)17430 – 1

Nors „ Margirio“ pranašumas mače buvo aiškus dar prieš jam prasidedant, klaipėdietėms pavyko „įsikabinti į gyvenimą“ būtent prie 2-osios lentos, kur A.Idzelienei pavyko gauti padorią padėtį po debiuto siciliškojoje partijoje. Guoda bandė įsitverti į d 5-forpostą, bet netrukus jai jau teko rūpintis dėl prasidedančių rimtų grėsmių f-linija prieš baltųjų karalių. Vėliau Guodai pavyko laimėti pėstininką, tačiau patirtas stresas gelbstint savo karalių, “Margiriui” jau pirmaujant 3:0, pakuždėjo jai siūlyti lygiąsias varžovei. Šitaip “Margiris” išėjo į 6 mačų taškus, užsitikrindamas bronzą.

Paskutiniajame V rate didelę staigmeną pateikė jauna, bet darni Ukmergės/Vilkaviškio L.A.M.A. (žalia uniforma, kairėje), įveikusi čempiones Panevėžio ŠK (dešinėje) 2,5:1,5

Siekti daugiau nei bronzos “Margiriui” galėjo padėti kitas Kauno klubas ŠBK “Kaunas”, žaidęs prieš Vilniaus ŠK. Sąmoningai ar ne, tačiau kaunietės tikrai padėjo kaunietėms. Po atkaklios permainingos kovos ŠBK “Kaunas” įveikė Vilniaus ŠK 2,5:1,5, tačiau reikia pasakyti, kad savo pozicijų potencialo neišnaudojo M.Baliūnienė, o ypač figūrą viršaus turėjusi P.Alionytė. Šiek tiek didesnė ŠBK “Kauno” pergalė, pvz. 3:1, būtų atnešusi ŠK “Margiriui” sidabrą!

Dar kitame paskutiniojo LMŠL rato mače minėtą staigmeną pateikė jaunutė L.A.M.A komanda, 2, 5:1,5 įveikusi lyderes ŠK “Panevėžį”!

 Ši nesėkmė neatėmė LMŠL aukso iš Panevėžio – 8 mačų taškai iš 10 gal. II-III vietas dalijosi ŠK “Margiris” ir Vilniaus ŠK – po 6 mačų taškus. “Skyrybos” buvo labai sunkios. Sutapo pirmieji 2 papildomi rodikliai. Tik pagal 3-ią papildomą rodiklį – FIDE Bergerio koeficientą sidabro medaliai atiteko Vilniaus ŠK. ŠK “Margiris” merginoms teko tenkintis sezono bronza. Sveikinimai ŠK “Margiris” žaidėjoms, komandos kapitonui Š.Šulskiui ir visiems klubo ir komandos gerbėjams!

2024 m. sezono LMŠL

Oficialus tinklalapis

Rezultatai ir statistika

Partijų transliacija

2024m. LMŠL nugalėtojos Panevėžio ŠK : iš kairės į dešinę Rūta Jakaitytė, Olena Martynkova, Jūratė Šaumanienė.
LMŠL II vieta ir sidabro medaliai Vilniaus ŠK : iš kairės į dešinę – Jaryna Ožaiska, Greta Mačiuitytė, Jorė Balčiūnaitė, Berta Rėja Butvilaitė, Kotryna Šukytė.
Kauno ŠK „Margiris” merginoms atiteko LMŠL bronza. Iš kairės į dešinę : Agnė Semonavičiūtė, Simona Perminaitė, Salomėja Zaksaitė ir Guoda Perminaitė. Sveikinimai!
Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.