Pašto sistema

Vilniaus „MRU – ROSK Consulting” garbingai užbaigia Europos klubų taurę Ulcinje!

 

Šeštadienį, lapkričio 16d. Ulcinje (Juodkalnija) baigėsi 35-oji Europos šachmatų klubų ir 24-oji Europos moterų šachmatų klubų taurė. Paskutiniajame VII rate Lietuvos šachmatų lygos čempionai Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ 3,5:2,5 įveikė 34-ąjį startinį numerį pirmenybėse turėjusį Belgijos “Echiquier Mosan“. Kaip jau ne sykį buvo nutikę šiose pirmenybėse bei LŠL varžybose, vilniečių persvara išryškėjo prie apatinių mačo lentų, kur baltaisiais žaidę Andrius Brazdžionis (2355) ir Vaidas Šetkauskas (2195) įveikė N.Umudovą (2270) ir H.Dambiermont (1708) prie atitinkamai 4 ir 6 mačo stalų.

Šia pergale „MRU-ROSK Consulting“ surinko 9 mačų tšk. iš 14 galimų ir užėmė aukštą 16-ą vietą tarp 66 geriausių Europos klubų. Šis sėkmingas Vilniaus klubo pasirodymas maždaug prilygsta Kauno ŠK „Margirio“ pasirodymui Europos klubų taurėje Ochride (Makedonija) 2009 m., kur surinkęs tuos pačius 9 tšk. iš 14 gal., „Margiris“ užėmė 13-ąją vietą tarp 55 geriausių to meto Europos klubų. Sveikiname „MRU-ROSK Consulting“ ir jos kapitoną Vaidą Sakalauską su šauniu pasirodymu Ulcinje!

ROSK-Consulting I

MRU klubas žaidžia V rato mačą prieš Italijos „WorldTradingLab Club64” (organizatorių nuotr.)

 

Kukliai pasirinkęs 5-ąją lentą, patyręs IM V.Sakalauskas puikiai iš apačios sustygavo savo jauną, studentišką komandą, asmeniškai prisidėjęs prie „MRU-ROSK Consulting“ sėkmės svariu 5,5 tšk. iš 7 gal. indėliu. VI rate komandos kapitono pergalė prieš moterų didmeistrę Josefine Heinemann iš Vokietijos padėjo tašku pralaiminčiam “MRU-ROSK Consulting” išvengti pralaimėjimo mače prieš Vokietijos “ Viernheim 1934” (26 st. nr.)

 

V.Sakalauskas (2319) – J.Heinemann (2399)

“MRU – ROSK Consulting” – “Viernheim 1934”  3:3

Ulcinj, ECCC  2019.11.15; VI ratas (Š.Šulskio komentarai)       

SakalauskasHeinemann

Baltųjų ėjimas

82.Bf8+!  Stebėdamas šios ilgos partijos pabaigą ir išvydęs lentoje šį Vaido ėjimą, trumpam pamaniau, kad „MRU- ROSK Consulting“ kapitonui „pasimaišė protas“ iš nuovargio. Kadaise pats esu laimėjęs beveik identišką baigmę, tik apsukus lentą, juodąja spalva prieš Armėnijos didmeistrį T.Petrosianą. Rinkausi ten panašų į V.Sakalausko, tik ne tokį drastišką metodą 82. g7+ Kh7 (82…Kg8 83.Kg6 Ba6+ 84.Bf6) 83.Bf8. Čia mano varžovas iš Armėnijos ilgai laikė ranką virš mano bokšto, lyg norėdamas jį nukirsti, tačiau vėliau pradėjo šoninius šachus 83…Ba5+ 84.Kf4 ir mano karaliui pasiekus c1, pasidavė. Kas būtų įvykę, jei jis mano bokštą būtų nukirtęs, sužinosite iš V.Sakalausko partijos…

Reikia pridurti, kad baltieji taip pat nesunkiai laimėtų ir po 82.h7, nes juodieji neturi priemonių atremti ateinantį Kg5-h6. Tačiau V.Sakalausko kilni bokšto auka buvo, neabejotinai, geriausias būdas palikti savo priešininkei sunkiai išdildomus prisiminimus apie save…

B:f8 83.g7+ Kh7 Kitas iliuzinis kelias į išsigelbėjimą būtų 83…Kg8. Po jo V.Sakalauskas būtų tęsęs ne 84. g:f8? K:f8 su lygiosiomis, o  atskleidęs savo meistrišką baigmių išmanymą 84.Kg6!, kuomet tik bokšto grąžinimas Bf6+ 85.K:f6 gali kiek atitolinti matą, bet ne pralaimėjimą nuo juodųjų.

84.g:f8R! Žavus galutinis potėpis! Retas atvejis, kuomet “sunkieji” pėstininko vertimai į valdovę ar bokštą būtų patinė gobšumo klaida, o abu “lengvieji” į rikį ar žirgą (angl. underpromotion) neša baltiesiems pergalę. Juodieji pasidavė  1–0

 

Pažymėtinas ir labai kietas MRU lyderio, Lietuvos čempiono Tomo Laurušo žaidimas Ulcinje, sužaidusio prie 1-osios lentos visas 7 partijas be pralaimėjimų, pelniusio 4,5 taško ir įvykdžiusio tarpt. didmeistrio normos balą! Nepaisant jauno amžiaus, Tomas visai nebuvo naujoku ECCC, nes ŠK „Margirio“ sudėtyje jau ne kartą buvo „apsišaudęs“ šiose klubinėse pirmenybėse. Sveikiname Tomą!

35-ąją Europos klubų taurę iškovojo galingas Italijos “Obiettivo Risarcimento Padova“ klubas, laimėjęs visus 7 mačus ir surinkęs maksimalius 14 mačų taškų. Sidabras atiteko Čekijos “AVE Novy Bor” – 12 taškų, o bronza – Rusijos “Mednyj Vsadnik” – 11 taškų. Eduardo Rozentalio atstovaujamas Danijos “Koge SK” klubas surinko 10 mačų taškų ir užėmė 9-ąją vietą. Prie klubo rezultato E.Rozentalis prisidėjo 3 tšk. iš 6 gal.

Šalia vykusioje 24-oje Europos moterų klubų taurėje kitas varžoves pranoko griežtu etniniu pagrindu sukomplektuota Kartvelijos “Nona”. Komandos pavadinimas, matyt, skirtas pagerbti ilgametei moterų Pasaulio čempionei Nonai Gaprindašvili. Kartvelės atkaklioje kovoje dėl aukso surinko 11 mačų taškų ir iškovojo Europos klubinę taurę.

Nona-Monte Carlo

Vyksta lemtingas V rato mačas dėl aukso tarp „Nonos” ir Monte Karlo ŠK. Priekiniame plane  D.Daulytė – Cornette (juodieji) atlieka ėjimą partijoje  prieš B.Khotenašvili (organizatorių nuotr.)

Antrąją –trečiąją vietą dalijosi Ukrainos “Kyiv Chess Federation” ir garsusis Monte Karlo ŠK (Monakas), surinkę po 10 mačų taškų. Geresnių papildomų rodiklių dėka EWCCC sidabras atiteko ukrainietėms, o Monte Karlo ŠK teko tenkintis bronza. Deimantė Daulytė – Cornette prie Monte Karlo klubo bronzos prisidėjo 2 tšk. iš 5 gal. Sveikiname Deimantę!

 

ECCC-2019 pirmenybių Ulcinje :

Oficiali svetainė

Partijų transliacija:

Vyrai

Moterys

Galutiniai rezultatai

Latvijos ŠF reportažas apie „MRU – ROSK Consulting” pasirodymą Eurotaurėje

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.