Pašto sistema

Tomui Laurušui -žemaitiški laurai ant Platelių kranto!

Sekmadienį prie Platelių ežero baigėsi tradicinis tarptautinis šachmatų turnyras “Plungė 2015”, skirtas Lietuvos nusipelniusio trenerio šviesios atminties Vitaliaus Andriušaičio atminimui.

Po šešių sužaistų ratų Titos Stremavičiaus (rtg.2452), netrukdomai pirmavusio turnyre, pergalė atrodė gana tikėtina, tačiau VII rate jis gana nelauktai nusileido Lukui Stauskui (rtg.2109), kuris tapo vienvaldžiu lyderiu Plateliuose, turėdamas 6 tšk. po 7 ratų!

Lyderio našta 15-mečiui Šiaulių moksleiviui pasirodė per sunki. VIII rate jis juodosiomis figūromis buvo priverstas pripažinti vieno iš labiausiai patyrusių turnyro žaidėjo, daugkartinio šalies čempiono Vidmanto Mališausko (2423) pranašumą. Ši pergalė į lyderių gretas prieš paskutinįjį ratą išvedė V.Mališauską, vienintelį didmeistrį varžybose, tad nugalėtojo laurai, rodos, jau linko link Vilniaus didmeistrio.

Tačiau gyvenimas paneigė ir šią prognozę. Šviesios atminties trenerio Vitaliaus Andriušaičio dvasia, matyt, magiškai kasmet į Platelius pritraukia didelį būrį jaunimo. V.Mališauskui pasirodė pernelyg sunku vienam kovoti su tokiu jaunystės desantu Plateliuose. Siekdamas nugalėtojo taurės, paskutiniajame rate Titas Stremavičius baltosiomis figūromis įveikė Vilniaus didmeistrį ir surinkęs 7 tšk., pralenkė V.Mališauską pustaškiu!

Ši puiki Tito pergalė „atkimšo“ kelią į Platelius susirinkusiam jaunimui. Tomas Laurušas (2412) įveikė Paulių Juknį (2200), o IM Matas Narmontas (2425) – Paulių Pultinevičių (2217). Prie III lentos Lukas Stauskas (2109) nusileido FM Sigitui Kalvaičiui (2220).

Laurusas I aprz

Tomas Laurušas (2014m. nuotr.)

Pasibaigus varžyboms paiškėjo, kad T.Stremavičius, T.Laurušas, M.Narmontas ir S.Kalvaitis visi surinko po 7tšk. Apskaičiavus papildomą Buchholco rodiklį paaiškėjo, kad XXXV tarptautinio šachmatų turnyro „Plungė-2015“ nugalėtojo taurę iškovojo Tomas Laurušas. Sveikiname Tomą, puikiai gynusį „Margirio“ garbę ant Platelių kranto!

II vietoje liko Titas Stremavičius. Sveikiname Titą, draugiškai atvėrusį Tomui vartus į pergalę Plateliuose!

III vieta pagal Buchholco rodiklį atiteko vietos atstovui FM Sigitui Kalvaičiui, o IV-oji – IM Matui Narmontui.